Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki który najlepszy a który najgorszy ?(?)

plik4 25 Kwi 2005 10:00 15502 85
  • #31 25 Kwi 2005 10:00
    polakk
    Poziom 18  

Ja tylko do jednego odnośnie głośników Alphard bym się nie zgodził- nie stawiał bym ich na równi z 888 i 999. Wiem że Alphardy generalnie nie dają ładnego dźwięku(zwłaszcza niskotonowe), i mają mała skuteczność i nieprawdziwe parametry, ale w stosunku do 888 mają jednak trochę lepsze brzmienie, no i są dużo lepiej wykonane- chodzi mi o takie rzeczy jak sztywność membrany i kosza, średnica cewki czy wielkość magnesu.

• #32 25 Kwi 2005 19:29
    prormet
    Poziom 10  

mam w domku tonsila gdn 20/40/11 stary bardzo a gra lepiej i daje wiekszego buta od alpharada 30 cm alpharada ew 120 to juz mówi samo za siebie do czego sie te alpharady nadają a o dibeisi to juz nic nawet nie pisze.

• #33 25 Kwi 2005 20:03
    biegi
    Poziom 13  

Witam

ja kiedyś kupiłem sobie mega fajny :) głośnik atex at 3001 :) gra to całkiem całkiem w obudowie 126 litrów (zamkniętej) tylko ma jeden wielki minus coś w nim trzeszczy jakby cewka o coś ocierała albo co ale tylko przy większej mocy tak przy około 60-80 watach (zasilany wzmacniaczem forte 101 s 100 wat sinus :) ) już raz mi go wymienili na nowy :) ale ile można płacić za te wysyłki :( ogólnie gdybym miał kupić jeszcze raz jakiś głośnik na suba to bym kupił jakiegoś tonsila albo tesle za połowe mniej kasy :) raczej odradzam zakup głośników tego typu

ps może ktoś wie co to może tak trzeszczeć??

pozdrawiam

• #34 25 Kwi 2005 20:31
    plik4
    Poziom 26  

STARY Atex i forte ?? BEz obrazy ale jak on wytrzymal taka moc?? o ile wiem to ma 150W max i Atex ja mam takei tylko ze 20 i tez 150W a pod kleopatra 2x20 konczy im sie skok. A co dopiero forte gdzie masz 100W. Ale co prawda Xmech maja z 4cm nie ma bata.

Co do trzeszczenia to moze cos ci wpadlo przez resor i dlatego albo przyjarales cewke i jakis drucik sie mota albo poprostu wygiety kosz. Wiele jest przyczyn.

• #35 25 Kwi 2005 20:52
    biegi
    Poziom 13  

rzecz jasna całej mocy z forciaka nie bierze :) bo by mi magnesem diure w ścianie wybiło :) a co do trzeszczenia to na 99,9999% nic mi do niego nie wpadło :( pewnie tak jak napisałeś krzywy kosz albo po prostu lipnie złożone :( ale za jedno trza go pochwalić jak idzie na maksa to sąsiadzi dwa piętra niżej mają masaż (mieszkam w 100 letniej kamienicy nie w bloku) :)

• #36 25 Kwi 2005 21:50
    plik4
    Poziom 26  

:) tez miewam problemy z sasiadami jak chocby odpale 2 eltrony a co dopiero na wszystkich. PO POLICJE DZWONIA SKUBANCY !!! ja kiedys potraktowalem atexa cala moca z forte al eprze zjakis 5 sek i ceka wytrzymala o dziwo ale obijala sie juz o nadbigunnik. ale mam sentyment do glosnikow i nie spalilem go.

Teraz mam zamiar kupic mildtony albo NEW Mildton najchcetniej na 30Cm basach. Okleje je fornirem i pomaluje te szaro czerwone oslonki na czarno lub okleje fornirem zobaczymy czy sie da. Zrobie max przerobki i to bedzi ecos czysciutki dzwiek i ladny wyglad. Wada Duze szafki. ALE MAM SZCZEGOLNY SENTYMENT DO TONSILA !! MAm juz 10x ZG603; 2xZG40C (z pasywna membrana) 2x ZgC-50-8-44
    4x ZGC24 wszystkie wyremontowane na tip top oprocz 10x ZG603; 2xZG40C one sa oryginalne i wogole nie ruszane. Chetnie moge sprzedać bądz zamienic 2x ZgC-50-8-44 Stan B.dobry na oryginalne bez przerobek MILDTONY z glosnikami rozwalonymi ale sprawnymi elektrycznie i mechanicznie. Co do skrzynek stan byle jaki aby nie byly wystrzepione albo polamane.

• #37 25 Kwi 2005 22:02
    josef88
    Poziom 11  

najlepszy tonsil,najgorszy daewoo

• #38 25 Kwi 2005 22:11
    biegi
    Poziom 13  

a czy wie ktoś czy jest jakiś katalog z fotami produktów tonsila ale nie nowych tylko z przed 15 lat :) bo mam takie kolumienki i nie wiem co to a siedzi w nich GDN 25/40/3 GDM 12/10 GDWT 9/40/1 i są dwa przełączniki zeby dodac lub odjąc bas/sopran i dwa otwory dekompresyjne :)

• #39 26 Kwi 2005 21:00
    wRzoSik
    Poziom 10  

Ja też wtrące swoje 3 grosiki :) a co

Jestem posiadaczem akurat głośników Tonsila o oznaczeniu M24(krótka seria) teraz wyszedł podobny model który sie nazywa Fenix, z tego zestawu mam same fronty ktore od modelu Fenix się różnia kolorem są czarne ale jest mala roznica kosmetyczna np obejmki wokol glosnikow u mnie sa czarne itp. Są krótsze tez o 20cm bodajże. Podłączone są do wzmacniacza Marantz PM-40 kablem miedzianym beztlenowym dosyć grubym nie znam grubosci grają super ale zawsze mi basiku brakowało. Nie posiadając gotowki kupilem subwofer Alpharda AP801M (ETP801-APM) i jeżeli chodzi o tego suba to jestem bardzo zadowolony sadzi tak jak chcialem nie za mocno nie za ostro ma duze mozliwości regulacji bassu wiec kazdy moze odpowiednio pod siebie ustawić no i ja jestem bardzo zadowolony z połączenia Tonsila z Alphardem bo mi tem malutki zestawik pięknie gra wkurza mnie tylko jedno że przy wyłączaniu tuby słychać ten głośni klik nie wiem co to :) ale czasami ladnie daje :) jak wyłączam go. Generalnie jak pisalem nie mam nic do zarzucenia ani Tonsilowi ani Alphardowi a wydając 1300zł stworzylem sobie nawet dobry odbior bo mozna lepszy oczywiscie poki co ciesze sie z tego co mam duzo mi daje Marantz poprzedni moj wzmacniacz to byla Unitra WS-40 bodajze czy cos takiego.
    Pozdrawiam

• #40 30 Kwi 2005 04:20
    Pyroaniah
    Poziom 28  

od 3 lat zajmuje sie regeneracja gdn-ow i uwazam ze sa to jedyne na swiecie glosniki warte wlozonego trudu w klejenie. mowie glownie o przerabianiu i dopicowywaniu pojedynczych egz. np 20/40 rozbieralem 6 (!) razy az znalazlem wlasciwa kombinacje twardosc resoru/rodzaj membrany ale mniejsza z tym. w tej chwili schna u mnie odpowiedzi na pierwsza czesc pytania:
    1. GDN 30/100/x tzn cewka od setek i membrana wlok.wegl/papier a parametry jak od 80/2 tylko fs sie obnizylo a spl wzroslo ale trudno :)
    2.GDN 16/50/29 wiem ze to nie tonsil tylko podrobka ale znakomite sredniaki,tne od 1500 do 5000 i mam gdzies oznaczenia precyzyjny miekki dzwiek
    3.gdwk 10/80/19 po wywaleniu krzyzaka i wlozeniu kopulki stx jedwabnej
    4.25 cm polk 365w max znakomite xmax i spl (minus- kretynski plastik z napisem -membrana) 2 szt w izobaryku w 30l / 20l dwukomorowej rozszczelnily nowke golfa ;) a pod toska szklanke stlukly
    najgorsze coz 8.. itp nie ma co komentowac alphardy to straszliwe g..no moje glowne zrodlo utrzymania to klepanie na mase tub pod alpierdy bo w podlaskim maluchy i poldasy duze skrzydla maja dalem sobie spokoj z liczeniem pierdow w winisd bo kazdy inny a poza tym powinny prawie wszystkie w duzych zamknietych siedziec a przychodzi koles i pyta "a gdzie dziura?" albo "obok butli z gazem sie nie miesci" i zeby nie te jego trzy paski to bym mu...
    o beymach sporo dobrego slyszalem
    celestiony jako estradowki maja z zalet cene bo ani spl jak na ich rozmiary ani brzmienia... wrazenia subiektywne, mozliwe ze ktos sie nie zgodzi.

Dodano po 5 [minuty]:

aha i jak na hi fi domowe to 25/60 sa swietne pod warunkiem dociazenia bo inaczej nie zejda nisko a gdwt po podcieciu na 5khz 12db/okt i zastosowaniu dobrego kondziolka i w/w membranki zupelnie zmienia charakter
    czyli reasumujac tonsil rzadzi
    ludzie kupujcie i przerabiajcie stare altusy! z nimi mozna cuda robic!

• #42 11 Cze 2005 16:23
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #43 11 Cze 2005 18:39
    168931
    Użytkownik usunął konto  
  • #44 11 Cze 2005 19:35
    !ron
    Poziom 21  

Według mnie w cenie niskich lotow to najlepiej się spisuje STX, potem cała reszta z Alphardem na czele. STX to przedewszystkim dobrze rozwijajaca się firma, mają bardzo dobre GDNy (wiele moga na siebie przyjąć mocy i nieźle walą basami, niestety ze średnicą trochę gorzej) Wysokotonowce to bardzo głośne tubki dobrze spisujące się na imprezach, średniotonowce to kicha (no ale nie można mieć wszystkiego w tych cenach). Alphard ma parę bardzo udanych glośników, ale tylko basowych reszta to totalna klapa.
    Tesla i Tonsil to już nieco lepsze ale i nieco droższe firmy, proporcjonalnie rośnie cena w stosunku do jakości wykonania i brzmienia.
    Wyżej stoją już wyroby JBL i tym podobne te już sa w zupełności zadowalające produkty, do których nie można mieć zastrzeżeń.
    Droższe to już są produkty audiofilskie, ich ceny są kosmiczne wręcz. Według mnie to juz jest sztuka dla samej sztuki. To tak jak robienie głośników do słuchania przebiegów prostokątnych a muzyka przecież taka nie jest.

• #45 12 Cze 2005 13:30
    Hefajstos
    Poziom 35  

Hehe, fajne rozumienie świata - Alphard, Tonsil, JBL, a potem to już tylko produkty audiofilskie. Czasami ludzie piszą hi end o Eltaxach za 1000zł.
    Przecież można mieć audiofilski sprzęt w niekosmicznej cenie. Sam mam malutkie Wharfedale'e, które kupiłem dosłownie za grosze (poniżej 100zł), grają o niebo lepiej niż miniwieża za 1000...2000zł, więc to już chyba jest audiofilizm, nie? Audiofilizm polega na wyżucaniu kasy albo poświęcaniu czasu i zapału, jeżeli nie ma się za dużo pieniędzy. Za 1500zł można kupić wieżę, która ma budzić, wielki wyświetlacz i napis "high excursion dynamic servo woofer", cokolwiek to znaczy, można kupić Technicsa i altusy, a można też kupić Tannoye Mercury M2 i zbudowa sobie wzmacniacz na LM 3886. Wiem, bo sam miałem ten ostatni zestaw, jako źródło robił discmam i całość kładła wszystkie wieże na łopatki.

A JBL, to nie jest żadna średnia firma "pomiędzy Tonsilem, a sprzęten audiofilskim", tylko koncern, który produkuje wszystko, zarówno na estradę, do studia i do domu, w cenie od 1000 do 100 000zł za kolumnę.

> To tak jak robienie głośników do słuchania przebiegów prostokątnych a > muzyka przecież taka nie jest.
    Kompletnie nie rozumiem co masz na myśli.

--
    Hefi

• #46 12 Cze 2005 13:47
    168931
    Użytkownik usunął konto  
  • #47 12 Cze 2005 18:19
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Dibeisi to g i możesz je obejrzeć w d. Nie będę robił gg z elektrody. Nawet jak ktoś pisze głupoty.

• #48 12 Cze 2005 18:23
    168931
    Użytkownik usunął konto  
  • #49 12 Cze 2005 18:47
    !ron
    Poziom 21  

Ćzłowieku mam swoje zdanie i zejdz z mojego tematu. Nie słyszałem wszystkich firm, ale tzlko niektore z nich. Poza tym czasem trzeba się sugerowac czynnikami zewnętrznymi tzn. cena, dostepność, przeznaczenie itp. Do psychiatry sam sie zgloś bo nie jesteś moderatorem a ode mnie dobij i pilnuj swojego nosa. Skoro masz swoje zdanie na jakis temat to nie odnoś się z tym do moich wypowiedzi tylko pisz swoje. I to chyba ty zaniżasz poziom tego forum robiąc z postow gg chcesz mi cos powiedziec to albo na maila albo własnie gg (mail: iron_imp(malpa)op.pl, gg 6947160 gdybyś czasem nie umiał znaleźć). Nie bede ci tu wyjaśniał moich wypowiedzi bo szkoda postow marnowac zapraszam na priv jak masz jakis problem z chęcią pomoge.

• #50 12 Cze 2005 18:52
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Mówiłem do irona. Popieram to przykładem - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1572104#1572104
    O dibeisi mówiłem do ciebioe domino. Tylko człowiek nie mający zielonego pojęcia o sprawie może powiedzieć o tym szajsie cokolwiek dobrego. Można je traktować jako odpady alpharda - co do tego to na razie mam przesłanki, brak faktów. Stąd "traktować". Omijaj szerokim łukiem. Każda wydana na nie złotówka wyrzucona jest w błoto.

• #51 12 Cze 2005 18:58
    168931
    Użytkownik usunął konto  
  • #52 12 Cze 2005 19:26
    DjMaciey
    Poziom 17  

a ja mam pytanko : jakbym chcial sobie zrobic jedna kolumienke estradowa do pomieszczenia ok 80m2 to lepiej kupic 1 glosnik estradowy czy 1nisko +1 wysoko ?? Jakie sa najlepsze polaczenia ??

• #53 12 Cze 2005 19:33
    !ron
    Poziom 21  

Mówiąc głośnik estradowy co masz na myśli? Szerokopasmowy? Lepiej zrobic na niskotonowym i wysokotonowym. 25cm basowy i tubowa sopranówka.

• #54 12 Cze 2005 19:42
    DjMaciey
    Poziom 17  

mowiac glosnik estradowy mam na mysli np. glosnik estradowy stx'a gdn-38-300-4 AE lub jakis inny tego typu, a mowiac kolumna estradowa mam na mysli kolumne ktora byla by dosyc glosna i lekko zapodawala basem...(najlepiej do kazdej muzyki)

• #55 12 Cze 2005 19:49
    !ron
    Poziom 21  

No tak ale precyzja słowa.... Ten STX jest głośnikiem estradowym niskotonowym, trzeba pisac takie rzeczy. No i wiesz z tego STX nie bedziesz miał wysokich tonów, wiec muzyki to ty nie posłuchasz na tym dołuż do tego GDWT 8/150 i bedzie fajnie:)

• #56 12 Cze 2005 20:08
    168931
    Użytkownik usunął konto  
  • #57 12 Cze 2005 20:15
    !ron
    Poziom 21  

Własnie sorka za przeoczenie:) Jeśli bys jednak brał tego STX to postaraj sie jeszcze o jakiegoś średniotonowego bo ze średnića u tego STX jest ciężko....

• #58 12 Cze 2005 20:28
    DjMaciey
    Poziom 17  

pierwszy raz buduje kolumne wiec kompletnie niewiem jakie glosniki wybrac... byle bylo glosno :P

• #59 12 Cze 2005 20:43
    !ron
    Poziom 21  

Dobra to teraz na serio. Jaki masz wzmacniacz? Ile ma watów na wyjściu? Jakie możesz mu podłaczyć głośniki o impedancje chodzi? Ile możesz na to forsy przeznaczyć? I jakie ma byc przeznaczenie tych kolumn?

• #60 12 Cze 2005 21:13
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Dj maciey przejrzyj dział DIY. Tam znajdziesz oddpowiedź na swoje pytania oraz sporą kopalnię wiedzy na temat tego co zastosować. Moja podpowiedź to pamięteaj o dobieraniu głośników pod względem skuteczności. Przy 97 db (konstrukcja budżetowa) małą salkę nagłośnisz domowym sprzętem. Nie baw się w zejścia do 30 hz, strojenie wyższe (nawet 50hz) da ci większe podbicie basów. I większą głośność, a o to chodzi. Nie zapominaj o średnicy, wielu ludziom się wydaje że jak dadzą dobrego niskotonowca i będzie huk to już jest dobra impreza. A muzyki nikt nie rozpozna bo i tak łomot zagłuszy :). Musisz napisać jakim dysopnujesz budżetem i czy bierzesz pod uwagę nadstawki i basy na 2 końcówki czy chcesz 2 kolubryny na jednym wzmacniaczu.

Szukaj w 5mln produktów