Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 2.0HDI 90KM szarpanie autem + metaliczne dźwięki

17 Apr 2005 11:33 4947 1
  • Level 11  
    Mam ciekawy problem. :-(
    Otóż jadąc prędkością około 130 km/h autostradą - prędkość obrotowa około 2500-2600 po dłuższej chwili zaczęło coś szarpać autem...
    Nie był to jednka wiatr... ;-) [sugerował to Peugeot Assistance...]

Sytucję można bowiem potwierdzić również i na postoju, kiedy po wysprzęgleniu i delikatnym dodawaniu gazu przy osiągnięciu dokładnie obszaru 2500-2600 obr. następuje "cykanie" i szarpanie silnikiem...
    Zarówno przy wejściu w obszar z dołu jak i zejściu z góry.
    Poza tym obszarem silnik pracuje prawidłowo...
    Według informacji w tym obszarze następuje w moim modelu włączenie/wyłączenie turbiny. Z kolei dźwięk i charakter usterki świadczyć może o zmianie kąta wtrysku...

Co to u licha?
    Mieliście może coś takiego?

A jeśli nie to sprawdźcie dokładnie to co mówię, a nuż i u Was się pojawi...
    Czyli: 5-8 minut na postoju utrzymujecie 2200-3000 obrotów z nastawieniem na obszar 2500-2600...
    Oczywiście tyczy się to tylko HDI 2.0 90 KM...

Czekam na opinie.

Dodano po 11 [minuty]:

Wymienienie wtryskiwaczy nie pomogło...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Moze podjedz do serwisu na diaga moze zacina sie cos przy kompie,a tak przy okazji pisalem do ciebie e-maila nie wiem czy dotarl,chodzilo mi o dokladne pdanie adresu i pelnych nazw tych instytucji w sprawie tego baku