Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 1200 mruga

krystian k 17 Apr 2005 14:08 2115 13
 • #1
  krystian k
  Photocopiers specialist
  Po włączeniu drukarki następuje rozruch mechanizmu i na koniec gdy powninna zapalic sie zielona dioda to zaczyna mrugac ta druga tak jak by niebyło papieru .
 • #3
  fuser
  Level 23  
  jeśli mruga pomarańczowa to: nie ma papieru lub nie ma tonera (albo go nie widzi) lub zacięty papier (zawieszona flaga czujnika).
 • #4
  a_pawel
  Level 27  
  Gdyby czujnik był zacięty to drukarka nie startowałaby silnikiem tylko od razu wskazywała zacięcie. Myślę, że problem tkwi w czujniku obecności papieru w podajniku lub tonera.
  Pozdrawiam
 • #5
  fuser
  Level 23  
  sorki, Pawelek ma rację przeoczyłem fakt, że startuje. Rozbieraleś tą drukarkę czy tak nagle się zepsuła ?
 • #6
  krystian k
  Photocopiers specialist
  dopiero ją kupiłem i miała działać
 • #7
  Kazik
  Printers specialist
  Ta konstrukcja jest troszke spieprzona przez hp - b.czesto czujnik zamkniecia pokrywy nie jest zalaczany przez ta pokrywe. Znajduje sie on pod plyta formatera - sprobuj recznie za zalaczyc i zobacz czy bedzie ok.
 • #8
  krystian k
  Photocopiers specialist
  Witam ponownie , okazało sie że jak załozyłem drugą kasetę z tonerem drukarka zaczęła byc gotowa do pracy .
  Pojawił sie następny problem - drukarka niezgłasza juz awarii a np wydruk testowy wychodzi nieutrwalony i rozmazany ma toner na kartce .
 • #10
  Kazik
  Printers specialist
  Zobacz czy Ci folia nie "zeszla" z grzalki.
 • #11
  fuser
  Level 23  
  oprócz folii wysiadają również łożyska i wyciera się ośka docisku na łożyskach czyli najlepiej cały piec wymienić, bo zapłacisz za poszczególne części i dalej "kiszka". To najbardziej wadliwa część w 1200.
 • #12
  Kovalinski
  Level 15  
  krystian k wrote:
  Witam ponownie , okazało się że jak załozyłem drugą kasetę z tonerem drukarka zaczęła byc gotowa do pracy .
  Pojawił się następny problem - drukarka niezgłasza juz awarii a np wydruk testowy wychodzi nieutrwalony i rozmazany ma toner na kartce .

  Na 100% masz uszkodzoną folię na piecu! folia kosztuje ok 120zł Przy zakładaniu zwróć uwagę na to z której strony jest czarny okrągły pasek na krawędzi foli. Musi być z tej samej strony co orginał bo inaczej po parudziesięciu wydrukach będziesz miał folię znowu w strzępach. Co do Wałka dociskowego - owszem koledzy mają rację opłaca się troszkę przesmarować końcówki ośki wałka.
 • #13
  fuser
  Level 23  
  sprawdź dobrze, czy łożyska nie są wytarte (szary pyłek w koło)! Jeśli tak wymiana tylko folii nic nie da. Drukarka będzie drukować w odbiciach i po kilka razy tą samą stronę. To charakterystyczne dla pieców w tych modelach.
 • #14
  krystian k
  Photocopiers specialist
  to nie folia tylko łożyska teflonowe pod wałkiem dociskowym sie zuzywają akurat w miejscu gdzie na wałku tym jest gumowa zębatka która obraca równiez folię , załozyłem łozysko z innej maszyny .
  Temat zakończony