Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana wybierania tonowego na pulsowe

mario281 17 Kwi 2005 14:09 2574 13
  • #1 17 Kwi 2005 14:09
    mario281
    Poziom 13  

mam telefon jak nizej na foto, spotkalem sie z kilkoma nazwami MBO ALPHA, Olimpia, Tele 2.problem jest nastepujacy: nie moge nigdzie zadzwonic.polaczenia odbiera bez problemu i mozna rozmawiac,natomiast przy probie wybrania jakiegos numeru w sluchawce slychac ze nie ma takiego numeru. wszystkie kliawisze chodza , wyswietlacz pokazuje wybierany numer, slychac tez ze numer ten jest wybierany tonowo jednak chyba centralka nie potrafi prawidlowo odczytac wybierany numer, mam inny telefon ktory dziala pod wybieraniem tonowym wiec centrala TP odpada., zostaje telefon. na moje oko choc sie na tym zbytnio nie znam telefon zapodaje nieprawidlowe tony, co za to odpowiada ? jak zmienic wybieranie tonowe na pulsowe? moze ktos ma instrukcje?

0 13
  • #3 17 Kwi 2005 16:23
    mario281
    Poziom 13  

nie widze w tym telefonie zadnej plytki. kiedy ma byc wybierany ten prefix? po podniesieniu sluchawki nic nie wybiera jest sygnal ciagly z chwila wcisniecia jakiegokolwiek przycisku sluchawka wydaje jeden dzwiek-ton, wtedy sygnal zanika lub odrazu slychac w sluchawce ze nie ma takiego numeru, czasem trzeba wcisnac dwie lub trzy cyfry zeby pojawil sie komunikat ze nie ma taki.....zaleznosci od tego jaki numey sie wcisnie .kiedys mialem starego panasonika ktory wydawal dosc glosne tony, pamietam ze jak przylozylem niepodlaczonego panasonika do w\w telefonu- sluchawki i wciskalem 0 w panasoniku to wtedy wybieral to zero- nie zawsze jednak udawalo sie . a jak wciskam zero w sluchawce j\w to sygnal zanika pozniej jest przerywany.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Kwi 2005 16:29
    oscar2000
    Poziom 33  

na miasto mozesz zadzwonic a na miedzymiastowa nie......?

0
  • #5 17 Kwi 2005 16:38
    mario281
    Poziom 13  

nigdzie nie moge zadzwonic podalem tylko taki przyklad

0
  • Pomocny post
    #6 19 Kwi 2005 21:40
    alkad
    Poziom 14  

Witam

Telefon posiada funkcję "blokady klawiatury przed niepowołanym użyciem". Problem w tym, że trzeba znać kod dostepu (pin) aby to odblokować. Jeżli znasz ten kod to wykonaj: przycisk pamieci.cyfra 8, cyfra 0, pin, pamięć i po zawodach.

0
  • #7 22 Kwi 2005 00:00
    mario281
    Poziom 13  

chyba to nie to
    po wcisniciu cyfry 8 odrazu wola kod pin a po jego wpisaniu mozna wpisac trzy cyfry ale to nic nie zmiena. wydaje mi sie ze te trzy cyfry to jest cos np w stylu blokady kierunkowego . bo np po wpisaniu tam 0 telefon z chwila wybrania pierwszego zera odrazu sie rozlacza.jak przejsc na wybieranie pulsowe?

0
  • Pomocny post
    #8 07 Cze 2005 20:07
    piranja
    Poziom 11  

Mam MBO Alpha 1800cta, wygląda na to, że niektóre funkcje są identyczne. Funkcja opisywana w ostatnim poście to "number for call barring". Według mnie ta funkcja blokuje wybieranie określonego numeru o 3 początkowych cyfrach.
    Moja propozycja:
    1. znasz kod pin- tak więc nie będzie problemu
    2. ustaw aparat do nastaw domyślnych:
    a)wywołaj programowanie telefonu(naciśnij strzałkę z grotem w rąbie)
    b)naciśnij "0"
    c)wpisz kod PIN( ma się odezwć sygnał poprawności pinu lub nie)
    d)naciskając "1" na wyświetlaczu powinieneś mieć komunikat "rESEt? y" lub "rESEt? n"
    e)zatwierdzasz reset poziomą strzałką z kropą na końcu grota.
    Odpisz, czy zadziałało.

Powodzenia

Piranja

0
  • Pomocny post
    #9 07 Cze 2005 22:04
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Spróbuj tak: naciśnij rombik ze strzałką, 333 i ponownie rombik ze strzałką.

Miałem cos takiego w aparacie o nazwie "Gino", objaw ten sam lub bardzo podobny. Jest to rodzaj zabezpieczenia lub blokady przed dzwonieniem.

0
  • #10 07 Cze 2005 23:10
    mario281
    Poziom 13  

witam
    niestety nic z tego
    w aparacie jest wbudowana plytka ktora odpowiada za wybieranie cos w stylu prefixu. i stad ten problem wczesniej jej nie widzialem ale jest napewno trzeba ja tylko ominac i telefonik bedzie dzialal.

0
  • Pomocny post
    #11 07 Cze 2005 23:19
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Nie spotkałem się osobiście z taką płytką, jednak gdzieś na forum było już to poruszane. Nie będzie chyba z tym większego problemu. Niech wypowiedzą się ci, którzy już to przerabiali.

0
  • #12 07 Cze 2005 23:24
    mario281
    Poziom 13  

ok juz znalazlem i telefonik dziala jak nalezy
    dzieki

0
  • #13 03 Gru 2005 01:33
    mawro
    Poziom 10  

Powiedz mario281 jak działa robiłeś coś w oprogramowaniu? a poza tym czy Ktoś wie
    czy można do jego bazy zalogować inne słuchawki

0
  • #14 16 Sie 2006 13:03
    mario281
    Poziom 13  

Przerobienie " i-Hear by TELE2" (jako zwykły fon)
    1:
    Na płytce dolutowanej (baza) zewrzeć rezonatory.
    2:
    Między kołek 381 (tej płytki) a nogę 7 US-TEA1062T przylutować kondensator (np.1uf)
    pozdrawiam

0