Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrówka CASIO EX Z4B

17 Kwi 2005 14:24 1529 7
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z cyfrówką casio. Do aparatu dołączona jest stacja dokująca do ładowania telefonu i do podłączenia go do kompa.
    Firmowy zasilacz do niej jest na 5.3V. Podłączyłem do tej stacji zasilacz od nokii na 3.7V. Do pewnego momentu wszystko było ok. ale po upłynięciu pewnego czasu ładowania kontrolki w stacji zgasły. Wyciągnąłem aparat ze stacji i włączyłem go. Załączył się, chwilę pochodził i nagle się wyłączył. Nie wiem dlaczego? Pozatym stacja nie działa już nawet na zasilaczu 5.3V. Być może wysiadła. Ale czy aparat napewno jest uszkodzony? Przeciez przez chwilę działał. Jak mogę spróbować naładować baterię telefonu? Posiada trzy wyprowadzenia: +, -, i jakąś masę (do czego ona służy?). Co mam gdzie podłączyć podczas ładowania?

Z góry serdecznie dziękuję za porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Coś mi tutaj nie gra...
    Cytat:
    Mam problem z cyfrówką casio. Do aparatu dołączona jest stacja dokująca do ładowania telefonu i do podłączenia go do kompa
    Czy przypadkiem nie pomyliłeś się podczas pisania? Zazwyczaj do aparatu dodaje sie stacje dokujacą do aaparatu a nie do telefonu...
    Cytat:
    Firmowy zasilacz do niej jest na 5.3V
    Do telefonu??? Czy do cyfrówki??
    Czyli podsumowująć twój post wynika że podłaczyłeś do stacji dokującej zasilacz od noki i przez to aparat ci nie działa tak?

Po pierwsze to sprawdz napięcie na tej baterii, oczywiście jeśli masz miernik. Może bateria po prostu nie naładowała się wcale i dla tego działał tylko chwilę. Co do stacji, to rozbierz ja i posprawdzaj najpierw bezpieczniki a potem co się da :-).

Opisz co siedzi w środku. Moze ktoś toibie pomoże jak dasz więcej danych.
  • Poziom 16  
    Sorki za moje niedomówienie i pomyłki. Oczywiście chodzi o aparat fotograficzny (cyfrowy). A ładowarka była z braku laku od telefonu nokia.
    Jeżeli chodzi o usterkę aparatu to rzeczywiście mam takie podejrzenie o baterię ale co mogło paść w stacji dokującej. Podłączyłem tylko zasilacz o znacznie mniejszym napięciu (zamiast 5.3V dałem coś ponad 3V). Jak tylko zrobię zdjęcia to dołączę. Narazie biorę się za sprawdzenie baterii tylko nie wiem do czego służy to trzecie wyprowadzenie oznaczone jako masa.
  • Poziom 25  
    Może po prostu posprawdzaj bezpieczniki, zapewne są tam. Na początek trzeba patrzeć czy nic nie wygląda podejrznanie (okopcone elementy), a potem miernik w rękę i mierzyć.
    Czy ten aparat używa stacji dokujacej tylko do ładowania baterii? Czy da się go np. odpalić z zasilacza sieciowego?
  • Poziom 16  
    W tym sęk, że jest troszeczkę bardziej rozbudowany. Mieści się tam parę układów m.in. do transmisji danych, ładowarka sterowana mikroprocesorem itp. Zrobię zdjęcia to podrzucę. Na oko wszystko wygląda w porządku. Chyba że istnieje jeszcze taka możliwość, że przystawka nie działa bo nie może dogadać się z aparatem. Wiem ze wcześniejszych postów, że te aparaty w sutuacji gdy bateria padła nawet po wymianie czy podładowaniu nie chca się włączyć i wyświetlają komunikat EER (błąd), z tym tylko że u mnie aparat jak na razie śpi.
    A tak na marginesie to co z tym trzecim wyprowadzeniem. Chcę naładować baterię poza aparatem i nie wiwm co zrobić z tą "cholerną" masą. Do czego ona służy?
  • Poziom 25  
    Czy na baterii są jakieś oznaczenia? Moze one pomogą w sprawdzeniu co to za pin? Czy bateria wygląda podobnie do tych stosowanych w telefonach komórkowych?

I jeszcze jedno. Czy na pewno dobrze napisałeś nazwę tego aparatu? Cos nie mogę go nigdzie znaleść...
  • Poziom 16  
    Tak model to CASIO EX-Z4B - seria EXILIM (jakieś 5 dni temu widziałem taki sam na Allegro). Bateria to 3.7V 680mAh typ. NP-20. Bardzo podobna jak w nokii np.3410 (tylko,że w nokii są cztery wyprowadzenia a u mnie trzy) tyle, że dużo mniejsza (przede wszystkim cieńsza).
  • Poziom 13  
    Sprawdż do której stronie masz + i - . Środkowym stykiem się nieprzejmuj ( przynajmniej chwilowo ) to jest coś mniej więcej do kontroli napięcia lub podobny. Weż starą ładowarkę od motorolki d160 i podepnij odpowiednio. Po około 5 -7 h aku masz naładowane na full. Ewentualnie znajdź starego siemensa z serii 35 tam ładowanie na aku jest wyprowadzone tak samo a i napięcie baterii identyczne więc naprościej druciki od styków w telefonie i ładujemy. Ja osobiście tak kiedyś ładowałem i działało bez zarzutów.