Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domykanie szyb astra F '97

slawoslaw 17 Kwi 2005 16:26 3056 7
  • #1 17 Kwi 2005 16:26
    slawoslaw
    Poziom 18  

Witam mam astre F '97 z elektrycznymi szybami przednimi i chciałbym się dowiedzieć czy jest w domykanie szyb za pomocą kluczyka .Dodam że mam centralny zamek na pilota oraz ryglowanie drzwi . Ale to domykanie szyb nie działa , chciałbym wiedzieć czy ta opcja jest dostępna w oplu, jeśli tak to gdzie zlokalizować uszkodzenie. A jeśli nie to jak mogę sobie te opcje domykania dodać. Pozdrawiam
    Sllawoslaw

0 7
  • #2 17 Kwi 2005 16:56
    Maniek24
    Poziom 16  

Jeśli masz oryginalny central to przy zamykaniu auta kluczem przytrzymaj go kilka sekund w pozycji zamkni .Wątpe żeby działało to jeszcze nie ta klasa auta wymontuj włączniki szyb i do tych przewodów podaj pokoleji (+)lub (-)już nie pamiętam w szeregu z żarówką 21w w ten sposób nie zrobisz zwarcia a jesli trafisz na odpowiedni przewód to ruszy szyba.W modelach do 94 napewno to dzała

0
  • #3 17 Kwi 2005 20:21
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Sprawdz w lewym sterowaniu szybami.Jezeli sa to zwykle przelaczniki sterujace silnikami to musisz dopiac dodatkowy modul dymykania.A to co kolega wczesniej napisal sterowanie jest masa,jezeli jest sterownik z elektronika.

0
  • #4 21 Kwi 2005 00:34
    wojtas69
    Poziom 15  

Można się spodziewać domykania w Astrze'97 wyposażonej fabrycznie w szyby i central skoro w Vectra wychodziła już kilka lat wczesniej z taką funckją.Zawsze możesz zrzucić tapicerką dzrwi kierowcy z zobaczyć czy pod bębenkiem zamka jest dodtakowy mikroswitch uruchamiany kluczem przkreconym o 90 st w prawo od położenia spoczynkowego.

0
  • #5 21 Kwi 2005 01:12
    slawoslaw
    Poziom 18  

Ok . Dziekuje za pomoc. Sprawdze pod tapicerka co sie dzieje. Bede informowal o postępach . Pozdrawiam
    Slawoslaw

0
  • #6 21 Kwi 2005 22:06
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Dodatkowy microswit steruje ryglowaniem i on jest ,to nie znaczy ze musi byc domykanie szyb.

0
  • #7 23 Kwi 2005 17:34
    slawoslaw
    Poziom 18  

Witam. Rozebrałem tapicerkę i rzeczywiście jest ten swich który rygluje drzwi, ale nie ma niestety nic do szyb. W serwisie pytalem sie elektryka czy ten model ma domylkanie szyb, odpowiedział że raczej nie ma. No ale stwierdził jeszce że jeśli mam alarm i centralke na pilota firmy Silicon to powinienem mieć domykanie szyb z pilota. na pilocie mam 3 przyciski, jeden otwieranie drugi zamykanie a środkowy(czarny) nie działa . CZy moge jakoś to uruchomić może trzeba dodać do instalacji jakiś kabelek żeby domykanie działało. Elektryk powiedział że Silicon ma domykanie szyb. Poradzcie co moge zrobic. Bo i tak to nie jest jedny problem z jakim się męczę . Pozdrawiam.
    Slawoslaw.

0
  • Pomocny post
    #8 23 Kwi 2005 23:15
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Silicon wystawia sygnal na domykanie ale trzeba zastosowac modol domykania.Ja nie spotkalem Asterki z elektronika przy szybach fabrycznie,zawsze byla jakas dostawka.Wiele firm ma w ofercie takie modoly.

0