Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny uwe300, arn188-5/4 2way

uwe300 15 Cze 2005 00:48 10923 47
    szakunec
    Poziom 11  
    .......myślisz? a dobre są chociaż te 150? już szukam konstrukcji Yoshiego:)
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    uwe300
    Poziom 20  
    podobno bardzo dobre :) ale nie zapominaj o dobrym głośniku wysokotonowym.
    saczek_xtrm
    Poziom 18  
    uwe300 dobrze Tobie radzi .... ładne podłogowce w konstrukcji d'Appolito zbudowałeś, gratuluję
    uwe300
    Poziom 20  
    dziękuję niestety nie mam jeszcze do nich zwrotnicy:/ tylko Vifa odcięta w okolicach 3.5kHz

Dodano po 7 [minuty]:

ale wbrew pozorom gra to bardzo fajnie :) albo sie przyzwyczaiłem :/
    szakunec
    Poziom 11  
    troche pomierzyłem tesle na WinISD...................i charakterystyka dwóch głośników w 80 litrowej obudowie jest ładniejsza (niebieska) --- żółta to ch-ka z czterema teslami............
    szakunec
    Poziom 11  
    może na serio nie ma co pchać ich tylu do jednej obudowy :) .........nasuwa się tylko pytanie - bo gdybym zadał w WinISD kolumne z jednym głośnikiem to ch-ka byłaby jeszcze ładniejsza niż w przypadku dwóch.......................

charakterysyki charakterystkami -- ale przecież zastosowanie wiekszej ilości głośników spowoduję większe natężenie dźwięku.........a tego w tym programiku nie widać..............no nie wiem.............

skłaniam się do konstrukcji z dwiema teslami:)

Dodano po 4 [minuty]:

czy mnie oczy nie mylą ? dałeś b-r z przodu - skąd ta zmiana?

POZDRAWIAM
    uwe300
    Poziom 20  
    po pierwsze strojenie okolo 44Hz:) a natezenie widac, daj zakladke SPL, teraz masz transfer function magnitude, 80l to chyba troszke za duzo na 2 tesle:( ale kto nie ryzykuje ten nic nie zyskuje moze akurat bedzie fajnie
    Uzytkownik
    Poziom 16  
    Witam,

Jak to nie widac, wystarczy klinac w odpowiednia zakladke ;) (maximum SPL), wiesz dlaczego ma gorsza charakterystyke ? Sprawa jest prosta wypadkowy Vas przy 4 glosnikach to jest 4xVas 1 glosnika, zobacz sobie jak bedzie wygladalo to przy 4*80=320l, zaloze sie ze tak jak to niebieskie :). Tyle, ze masz dzieki 4 glosnikom +12dB, po odliczeniu strat na zwrotce bedzie z 10. IMO lepiej poszukac lepszego glosnika, dac odpowienida bude (band pass lub tuba (ta estradowa :] )). Max 2 glosniki to jest moje zdanie.

POZdrawiam
    uwe300
    Poziom 20  
    no więc :D wsadzilem na probe przetworniki :) zeby zobaczyc jak to wyglada :) kolumny uwe300, arn188-5/4 2way
    jeszcze mi zostaly 2 sklejki do przyklejenia na drugiej obudowie i zmudne wykanczanie :(
    MotoMan
    Poziom 13  
    Super, ale powiedz mi jak zrobiłeś te zaokraglenia??
    uwe300
    Poziom 20  
    wiec najpierw zrobiłem szkielet tak jak widac na wyzej zalaczonych zdjeciach , nastepni eposmarowałem zebra klejem i przylozylem sklejke z jednej strony na krawedzi i przykrecilem wkrety na krawedzi a nastepnie do zeber, latwo powiedziec ale zrobic to samemu to sporo gimnastyki ze sztuka cyrkowa oraz lodrobina lekcji niecenzuralnych słów :D na tak wygieta sklejke przyklejałem następną ale to już docisakałem sciskami co wcale przy 2 rekach nie bylo latwiejsze :) oto nowe zdjecia z wsadzonymi na probe glosnikami :)
    jeszcze sporo pracy przedemna :)
    sylwek1980
    Poziom 13  
    uwe300 napisał:
    pisząc specjalista miałem na myśli toadi "Spec od akustyki", jezeli chcesz koniecznie 4 tesle to poszukaj glosnikow 2x drozszych ale 88dB wyjdzie na jedno :)

gdyby ktos byl ciekaw

uwe300 mógłbys podac pojemność tych poaczek i wymiary BR i na ile były strojone? Też chcę cos podobnego zrobić. I jak to gra??
    uwe300
    Poziom 20  
    polecam przeczytac pierwszy post:)
    Obudowa 60l
    wimiary 100cm/31cm/24cm

strojenie 36.6Hz

teraz z czystym sumieniem moge stwierdzic ze grało tragicznie
    sylwek1980
    Poziom 13  
    uwe300 napisał:
    polecam przeczytac pierwszy post:)
    Obudowa 60l
    wimiary 100cm/31cm/24cm

strojenie 36.6Hz

teraz z czystym sumieniem moge stwierdzic ze grało tragicznie

Czyli co mógłbys mi doradzić co do tej konstrukcji na 2x ARN188 i ARV104 ? Jaki litraż dać i na ile stroić ???
    Pozdrawiam!!!
    bakss
    Poziom 13  
    60 L to moim zdaniem lekkie przegiecie - a wytrzymałosć mocowa ? - zapewne padaka

kolumny te pierwsze zrobiłeś za szerogie -moim zdaniem brzydko to wygląda - bR , dałbym niżej i inny kolor biejcy ale to zalerzy od gustu.

a co do litrażu osobiście dałbym 50 L i strojenie 37 - ale to i tak nie to .

Dlatego dla seibie bym budował 45 L i strojenie 40 hz do tego mega wytłumienie w środku. wysoko tonówka Visation albo vify i wypasik.
    No i zwrotki samemu na dobrych i markowych elementach o niebo leprza od wielu kupnych i zaoszczędzone pieniązki.

drugie już ci fajnie proporcjonalnie wyszły choć wysokość hmm nie za wysoka ?

pozdrawiam
    uwe300
    Poziom 20  
    60 L to moim zdaniem lekkie przegiecie - a wytrzymałosć mocowa ? - zapewne padaka

nie wiem czy padaka ale zle nie bylo

Dlatego dla seibie bym budował 45 L i strojenie 40 hz do tego mega wytłumienie w środku. wysoko tonówka Visation albo vify i wypasik.

ja bym mocno BR nie wytlumial, z wysokotonowkami bardzo generalizujesz i nie masz racji, no chyba ze mamy inne rozumienie slowa wypasik

No i zwrotki samemu na dobrych i markowych elementach

heheh typowy audiofil z ciebie:)