Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośnika Tonsil GDN 30/80/4.

17 Kwi 2005 19:52 1476 8
  • Poziom 12  
    Zregenerowalem glosnik TONSILA GDN 30/80/4 8 ohm i gdy naciskam i podnosze do gory membrane to cewka nie obciera. A gdy podlacze do wzmaka to pierdzi. Czy to moze pierdziec dlatego ze jest zje zregenerowany czy moze daje juz mu za duzo rury?
  • Poziom 14  
    Możliwe ze jest nie wycentrowany prawidłowo. Podłącz go do wzmacniacza (uwag na moc) i podaj na nego sygnał okolo 5 - 10 Hz. Samo macania reką nic nie daje
  • Poziom 12  
    mardoq napisał:
    Możliwe ze jest nie wycentrowany prawidłowo. Podłącz go do wzmacniacza (uwag na moc) i podaj na nego sygnał okolo 5 - 10 Hz. Samo macania reką nic nie daje

jak mam zapodac na niego ten sygnal 50 - 10 Hz? :|
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Podlaczylem glosnik przez wzmacniacz Diora WS 4421 (dalem na max bass'u i glosnosci) do generatora z WinISD ustawilem Frequency na "10" i Attenuation na "0" i gra dobrze. Jaka czestotliwosc powinien wytrzymac ten glosnik? Czy teraz powinienem dawac coraz wieksza czestotliwosc?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    To wsyzstko zalezy jak dużą amplitude dasz.. MOżliwe też że dałeś złe zawieszenie, zbyt miękkie i w pewnych sytuacjach głośnik za bardzo "wychodzi sobie". Może to być tez związane z brakiem obudowy, te tonsile mają raczej mocny układ magnetyczny... I ładwo się "ruszaja" wiem bo mam dwa takie kosze, po za tym powtarzam sugestie ze żle dolutowanym przewodem zasilającym do głośnika.

Napisz konkretnie jaka membranę dałeś, czym kleiłeś, jakie zawieszenie górne, jaki wzmacniacz i w jakiej kolumnie
  • Poziom 12  
    Mam tez GDN30/60 8ohm z ta sama membrana i na tej samej mocy wzmacniacza graja dobrze . A gdby podloncze te GDN30/80 8ohm to pierdza . Co moze byc tego przyczyna ??
  • Poziom 43  
    Słaby wzmanciacz. Brałes pod uwage głośność głośników czy wskazania potencjometru?? I jaka konkretnie moc??

Moim zdaniem cewke mogłeś mieć rozklejoną, te głosniki 30 cm wchodza w taki specyficzny rezonans z bocznymi drganiami cewki. Moze to kiedyś nagram. Czy sytuacja wygląda tak: jest OK, do pewnego momentu, następnie amplituda pierdzenia rośnie?? Zwiększając jakby częstotliwość?