Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte 9550 vs częstotliwości

17 Kwi 2005 20:17 1437 13
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Z tego co wiem to nawet po podkręceniu rdzenia do 350MHz nie trzeba stosować wentylatora, bo te karty nie grzeją sie mocno. Po drugie jak masz pamięci 4ns to muszą pójść na 500MHz (250MHz ustawiasz w programach). Jeśli wywala cie z gier na standardowych ustawieniach to reklamuj karte! Co do zasilacza to może on mieć wpływ, ALE ZMIEŃ GO JAK NIE CHCESZ W ŁATWY SPOSÓB STRACIĆ KOMPUTERA. On jest niebezpieczny!!!
  • Poziom 15  
    Po pierwsze - nie każda karta podkręca się w ten sam sposób. Ponadto kości Samsunga wcale takie rewelacyjne do podkręcania nie są - jedne z najlepszych są Hynixy, na tych Samsungach dużo więcej niż 250MHz pewnie nie zajedziesz.
    Po drugie - zmień chłodzenie - np. dołóż wentylator lub zmień całkowicie - jeżeli chcesz mieć ciszę np. na Arctic Silencer rev.3. Na pamięci również możesz dołożyć radiatorki - ale obawiam się że na tych kościach będzie to nieopłacalne.

p.s. A ten Megabajt - to jeden z najgorszych shitów jakie znam - na Allegro znajdziesz w miarę taniego przyzwoitego ModeComa 350 GTF.
  • Poziom 19  
    Witam!! NA Samsungach 4ns spokojnie powinno pojsc na 500 (2*250Mhz), bo to standardowa predkosc dla tych kosci.
  • Poziom 15  
    gladzio75 – wcale to nie jest takie oczywiste. Dam przykład: GeCube 9550XT rev. 2.1 – kości Samsung 2.86 ns (oznaczenie 2A) – teoretycznie powinny działać na 700MHz. Według mojego rozeznania tematu (sporo szukałem na temat GeCuba) – mało komu udało się podkręcić te kości więcej niż 650MHz (najczęściej szły w okolice 620, podobnie jest z Radkami 9600Pro Gigabyte na tych kościach (miałem takowego – rdzeń poszedł na 560MHz, pamięci 632MHz) .
  • Poziom 15  
    Kolega napisał ze na 300/300 ma śmiecie wiec to nic dziwnego skoro przekręcił pamięci. Grafa grzeje sie masakrycznie bo ma pasywne chłodzenie, proponuje zapodać jakiś wiatraczek chociaż to napewno temp będzie o wiele mniejsza. Co do pameici to bawiłem sie grafą 9550 własnie na samsungach 4ns i maks na czysto z pamięci udało mi sie wydusić 260MHz, wyzej były już krzaki.

Co do taktoawnia Hyniksów 2,8ns to sprawa wyglaa tak ze pamięci te pracujac na 9550 mają zanizone napiecie zasilania stąd nie idą na maksa. Proponuje sciagnąć sobie pdfa do kostek i zobaczyć jaki jest zakres pracy ich napiecia i pomierzyć ile dostaja one na karcie, wtedy mysle ze stanie sie oczywiste dlaczego nie dą na 700 tylko powiedzmy 650MHz.

Ale od czego mamy Vmody ;)
  • Poziom 15  
    Hipo2 - nie chodzi o Hynixy ino o Samsungi. Na Hynixach kręci się rewelacyjnie. Miałem jakiś czas GeCuba 9550XT rev. 1.2 (Hynix 2.8ns) - max. na oryginalnym chłodzeniu wycisnąłem 528MHz/756MHz.
    Później zmieniłem na Gigabyte 9600Pro - z Samsungami 2A (2.86ns) - jak już wspomniałem 560MHz/632MHz.
    Ogólnie mogę stwierdzić, że te Samsungi są nieudane.
  • Poziom 15  
    Co co samsungów to zgadzam sie, nie są szczytem marzeń kazdego podkręcacza :)

Hyniksy to inna bajka, mam 4ns na radku 8500LE od Herca i wycislem znich po vmodzie 720MHz a na czysto robia około 680
  • Poziom 20  
    Hipo2 napisał:
    Co co samsungów to zgadzam się, nie są szczytem marzeń kazdego podkręcacza :)

Hyniksy to inna bajka, mam 4ns na radku 8500LE od Herca i wycislem znich po vmodzie 720MHz a na czysto robia około 680

Tyle wycisnąłeś że aż mi się nie chce wieżyć 8O . Niektórzy nie uzyskują takich efektów na pamięciach 3.3ns
  • Poziom 20  
    Rzeczywiście pogratulować :-) . Mam pytanko - jaki masz cooler na procesorze bo też ładnie go podrasowałeś?
  • Poziom 15  
    Przy takim taktowaniu i napięciu pracy (2,1V) klasyczne chłodzenie powietrzem nie ma szans, ja używam wodnego.
  • Poziom 15  
    No to ładnie dałeś mu do pieca :)
    Ale muszę przyznać że ogólnie Radki 8500/9100 były bardzo udane. Ja miałem PowerColora 9100 (był naprawdę dziwny, bo de facto miał drugi RAMDAC, a od 8500 różnił się tylko pamięciami miał 4ns Hynixy) - na standardowym chłodzeniu 290/290 chodził bez artów. Później miał go mój brat, zmienił chłodzenie i podciągnął jeszcze do 320/320.
  • Poziom 2  
    lyric - Jeśli podkręciłeś ją na 300\300 to źle zrobiłes bo pamięc jest liczona razy 2 czyli ty zrobiłeś 300 * 2 = 600 to dużo z dużo i nic dziwnego że ci nie chodzi sprubuj ją na 330/250 to wtedy powinna pujść a jeżeli nie to zmień chipset 300 a kości 240