Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatronic Peugeot 406 96r.

17 Kwi 2005 21:15 2494 4
  • Poziom 10  
    Witam !!!
    Mam taki problem po zimie nie dziala mi klimatyzacja. Na zewnatrz jest powiedzmy 23' a klima nie dziala;-( Jak załączam tryb AUTO to slysze załączanie sprezarki. Czy ten panel ma jakas samodiagnostyke ?? A moze brak czynnika chłodącego w instalacji ?? Jednego dnia jak bylo dosc cieplo to dzialala ale jakos bardzo chlodzila pomimo ze ustawione bylo np 22'. Obecnie nie chlodzi.
    A moze padl czujnik temperatury wewnatrz auta. Wiem ze jeden znajduje sie nad glowa w panelu gdzie jest swiatelo wewnetrzne i jeden naslonecznienia przy szybie.

Pozdrawiam Jarek
  • Poziom 25  
    O samodiagnostyce w tym samochodzie nie słyszałem.
    Prawdopodobnie brak czynnika w układzie klimatyzacji.
  • Poziom 25  
    klimatronik w peugeocie ma samodiagnostykę ale zdiagnozować go może tylko firmowy komputer.
  • Poziom 25  
    Jeśli słychać załączenie sprężarki, usterki należy doszukiwać się w nieszczelności układu (zbyt mała ilość czynnika) a nie w układzie elektrycznym.
  • Poziom 25  
    Można zasymulować odpowiednie ciśnienie w układzie przez zwarcie styków 1 i 2 we wtyczce presostatu (wtyczka 4 sykowa brązowa - jeśli jest inna to może byś presostat liniowy i patent nie zadziała). Jeśli po zwarciu styków srężarka się załączy to na 99% jest za małe ciśnienie czynnika i sprawna elektronika.