Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT KANGOO 1,2 RN AIR-BAG

17 Kwi 2005 21:50 4402 13
  • Poziom 20  
    WITAM. GDY KUPIŁEM KANGO WTYCZKA OD PODUSZKI BYLA WYJETA PO WŁOZENIU ZAŚWIECILA KONTROLKA ,PO PODLACZENIU POD KOMPUTER WSZYSTKO ...OK.STARCZYŁO TO NA PÓL DNIA RAZ ODPALILEM AUTO ZGASLA ,DRUGI RAZ PALIŁA SIE I TAK RÓZNIE.NA DRUGI DZIEN JUZ NIE ZGASLA PROSZĘ O POMOC CO MOZE BYĆ PRZYCZYNA PRZEWODY POD SIEDZENIAMI CHYBA DOBRE SLYSZAŁEM ZE MOŻE TO BYĆ SKRETKA PRZY KIEROWNICY. A MOZE JAKIES BŁEDY NIE DO KONCA SKASOWANE
  • Poziom 16  
    Witam,
    Moj problem z zapalajaca sie i gasnaca bez ladu i skladu kontrolka poduszki rozwiazalo wyciecie kostek pod siedzeniami i zlutowanie przewodow. Co prawda wyjecie fotela staje sie teoretycznie klopotliwe ale przez 2 lata uzutkowania tego auta nie mialem takiej potrzeby.
    Pozdrawiam
    PS
    Nie pisz wielkimi literami.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    moze byc tasma
    najlepiej jak ja przedzwonisz
  • Poziom 20  
    Witam.Czy to ,że kontrolka pali sie ciągle spowodowane jest zapamiętanym błędem spowodowanym złym połączeniem kostki pod siedzeniem, czy może centralka air bag uległa uszkodzeniu dlatego, że poprzedni właściciel odłączył ją pod napięciem "nie odłaczając akumulatora" , w jaki sposób dostać się do taśmy pod kierownicą łączącą poduszkę , czy omomierz nie spowoduje odpalenia poduszki w razie uszkodzenia centralki czy jest możliwość jej naprawy kto i gdzie, jaka cena ? Dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    nie wolno dotykac poduszki omomierzem ani podawac zadnego napiecia bo moze strzelic a racaej na 100 proc strzeli

do wyjecia tasmy potrzebujesz zdjac kierownice i oslone kolumny
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    w reno kango dosyć często uszkadzały sie sterowniki z powodu niskiego napięcia słaby akku
    jesli nie masz dużego doswiadczenia z poduchami to lepiej podjedz do znajomego i nie ci to sprawdzi a najlepiej to odpytaj te błedy na przyrządzie
    jeśli to usterka jakiegoś ładunku to po włączeniu zapłonu kontrolka zgaśnie i ponownie się zapali jeśli defekt kalkulatora to świeci ciągle
  • Poziom 20  
    tak jak piszesz po przekręceniu kluczyka poducha pali ciagle nawet nie zgasnie czy gdzies naprawiaja takie sterowniki , szkoda kasy na nowy w tych czasach wszystko można naprawić?
  • Spec od drukarek
    Witam. Ja mam służbowego KANGOO 1,5 diesela. i mam tak, że od nie dawna podczas jazdy zapala się poświeci i zgaśnie, też podczas jazdy. teraz jest mniej tego. działo się to w okresie kiedy kangur stał na zewnątrz przez dwa tygodnie, potem jak znowu go garażowałem to raz mi się zapaliła kontrolka. czy to może być spowodowane złym połączeniem kabli. gdzie szukać tych kostek pod siedzeniem??
  • Poziom 18  
    Panowie bądżmy poważni. Wydaje mi się że podłączenie pod komputer wszystko wyjaśni. Zanim skasują ci błędy w sterowniku może najpierw je zczytajcie. Oczywiście powodów zapalania kontroli może być wiele ale najpierw trzeba wiedzieć który obwód szwankuje (zwarcie czy przerwany obwód) a później szukać sposobu naprawy. Najczęściej przyczyną mogą być luźne stki przy napinaczach pasów ale nie wykluczam również przetartej taśmy na kolumnie.
  • Poziom 20  
    Witam . Teraz calkiem sie zablokowała nie ma komunikacji między air - bag , a komputerem diagnostycznym hm.. może dlatego że za dlugo jeżdzilem z tą usterką , może ktos wie o co w tym wszystkim chodzi ?
  • Poziom 2  
    witam pszedł ci najprawdopodobnie tak jak u mnie sensor od poduchy.moze kupisz gdzies tanio,pozdro
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Na pewno główny zainteresowany ma już brodę do kolan, ale niema jak to odgrzewane kotlety.
  • Poziom 20  
    panowie nie mam juz autka ale rozmawiałem ze znajomym serwisantem renault wina stoi po stronie centralki oczywiście naprawiali je za sto pare złotych bo jakaś wadliwa seria była ale temat zamykam już