Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 7164 - telewizor nie zawszę się włączał(wymieniłem elki w zasilaczu)

18 Apr 2005 09:13 1102 3
  • Level 15  
    Problem jest nastepujacy: telewizor nie zawsze chcial sie wlaczac, tzn calkowiie wylaczal sie ze stby przy probie wlaczenia kanalu(diody sygnalizujace stby gasly), ale zdarzalo sie to tak rzadko, ze nie udawalo mi sie dokladnie pomierzyc napiec (pozniej wszystko wracalo do normy). Wymienilem elki w zasilaczu, przelutowalem plyte. Efekt jest taki ze jak telewizor postoi dluzej to pojawia sie sniezacy obraz (jak bez anteny), ktory jest znieksztalcony (podniesiony lub obciety u dolu). Fonii rowniez nie ma. Dodatkowo w telewizorze ponizej przycisku "vol -" miga w tym czasie zielona dioda (inna niz te ktore sygnalizuja stby). Po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu tv jest oki. Czy ktos ma jakis pomysl co moze powodowac takie efekty, dzieki za wszelkie sugestie
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    podstaw inny sc pionu,najpierw sprawdz na nim luty i diody czy nie wykazuja zwarcia okolicy,jak to, to wymien w galezi kondensa.elektrolit. przyczyna jaka go zalatwila to moze byc twyk cewek ,w nasadce zimne luty .dodaj do postu jakie chasis czy chociaz procesor tak aby pos ten cos wnosil do forum .nie tylko ty mozesz spotkac sie z takim problemem.
  • Level 15  
    Odpisuje dopiero dzis bo mialem problemy z netem. Wiec sytuacja wyglada nastepujaco:
    kondensatry w 12V wszystkie wymienione, co do sc pionu (tda8170) to na razie jeszcze nie wymienilem bo nie mam, ale nie wiem czy moze on byc sprawca , gdyz jak napisalem objawy wystepuja tylko na zimnym tv(dluzsze stanie) i przy drugim uruchomieniu wszystko wraca do normy. Cala plyta jest starannie przelutowana i dokladnie sprawdzona czy nie ma pekniec itp.. Dodam ze czasem obraz (przy pierwszym uruchomieniu) jest zmniejszony u dolu i kolory sa jakby przyciemnione. po wylaczeniu i wlaczeniu wszystko jest oki. Procesor ktory tam siedzi to XC44001PB motoroli. Zdarza sie rowniez, ze po pierwszym wlaczeniu pojawia sie tabelka z wyborem jezyka, ale dopiero po ponownym uruchomieniu tv dziala bez zarzutu. Moze to jakis problem z pamiecia? Czekam na inne sugestie, dziekuje