Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XPROG - programator Motorola

zasoby 30 Jan 2006 07:29 199968 285
Altium Designer Computer Controls
    Jerzyczeka
    Level 17  
    Czemu nie? Na stronie 8 manuala do XPROGa masz schemat podłączenia
  • Altium Designer Computer Controls
    Mariusz Z.
    Level 19  
    Idzie gdzieś zdobyć pełną wersję programu Xprog za free?
  • Altium Designer Computer Controls
    picador
    Level 33  
    za free nie , oddałeś kiedyś swoją pracę , kilkaset , kilka tys godzin za free ?? pracę swoją i kolegi ?? , sam sobie odpowiedz na to pytanie ...
    marcing777
    Level 11  
    Witam!

dołączam się do wcześniejszego zapytania: czy ktoś robił xprogiem tmsy?

Pozdrawiam
    Jerzyczeka
    Level 17  
    No właśnie dobre pytanie Teoretycznie się da, ale raczej nie w tej wersji XPROGa. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    marcing777
    Level 11  
    Jerzyczeka wrote:
    No właśnie dobre pytanie Teoretycznie się da, ale raczej nie w tej wersji XPROGa. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Witam!

Z tego co wiem to potrzebny odpowiedni adapter, ktoś może coś takiego zbudował?
    Jerzyczeka
    Level 17  
    Gdzieś przez przypadek przeczytałem, że TMSy tylko w pełnej wersji za 1500$ i do tej opini się przychylam.
    micha_
    Level 11  
    xprog diala z hc05 z hc711 z roznymi pamieciami a z hc08 nie chce ??
    co oznacza to ze chip jest zabespieczony
    czy ktos sie dobze na tym zna?
    micha
    nacko
    Level 16  
    Witam.
    Nie mam połączenia z hc11k1 (1E62H).Chciałbym odczytać eeprom.Chyba muszę coś robić źle.Podłączyłem wszystko jak w manualu do K4.Może ktoś mi pomoże.
    pzdr.
    nacko
    JARSON24

Level 12  
    witam mam takie pytanko odczytujac 93c46 w Xprogu to mam taki odczyt dla przykładu
    54342753.........
    a czytając przykładowo pony mam taki
    45347235.........
    czym to jest spowodowane bo odczytując 24lc64 w xprogu i w jdm jest taki sam odczyt
    pozdrawiam
    K'o
    Level 11  
    Może "swap byte"?Mam tak na Orange-2 i Willem 4.
    krbl
    Level 17  
    a właśnie swap byte zna ktoś jakiś mały sprytny programik do zamiany bajtów
    można zamieścić albo podać nazwę
    POZDRAWIAM
    mimelektronik
    Level 26  
    Zauwazylem w moim xprogu ze nie moge zmienic ,zapisac,skasowac 2 polowy pamieci np.93c46 93c56???Czy macie taki problem z xprogiem...
    Mariusz Z.
    Level 19  
    Mój xprog nie ma problemu z czytaniem i programowaniem 93c46.
    mimelektronik
    Level 26  
    1."swap byte" pieknie robisz ponyprogiem
    2.z ta polowa pamieci ciekawe...nie zwrocilem wczesniej na to uwagi.

Witam ponownie,ta dziwna przypadlosc minela po powtornym wprogramowaniu PIC_a...

Pytanie do drazacych temt xproga jak wyglada sprwa pamiatek 93csxx
    POZDRAWIAM.
    samu
    Level 2  
    Mam Taki problem z xprogiem. Kupilem go na allegro juz gotowego pamieci odczytuje b.dobrze oczywiscie pod win98 chodzi ale motki niechce odczytac zadnej wyskakuje device silent, probowalem roznych motek i kazda tak samo, co zrobic jak i gdzie ? :cry:
    homag
    Level 14  
    ok wszystko w opisach do xproga jest jasne, nurtuje mnie tylko jedno pytanie w jakim celu na schemacie i na płytce np. z gotronika jest podstawka DIP8.
    wszystkie 8 nóżek podłączone jest do pica to w takim razie gdzie zasilanie???
    Jerzyczeka
    Level 17  
    Podstawka DIP8 służy do programowania EEPROMów. Napięcie jest podawane właśnie z PICa
    3in1aden
    Level 1  
    Mam pyntanko. Dlaczego Xprog zamienia bajty w niektórych eepromach,
    np. w innym programatorze jest

00: 23 BF 12 4D

a po zczytaniu Xprogiem

00: BF 23 4D 12

???
    luk1980
    Level 22  
    jak sobie radzicie z połaczeniami kabli do procków bez wylutowywania ich?czy lutujecie kable bezpośrednio do nóg procka?
    bonzo f
    Level 29  
    witam
    co do zmiany bajtow.
    mam labtoola ten sam wykrywa eprom z dwu pierwszych bajt,sa nieprogramowane reszta tak.niektore programatory moga pomijac
    czyta tms ,motki ale trzeba adaptery
    shobur
    Level 11  
    COULD YOU PLEASE GIVE ME AN ADVICE ON HOW TO WRITE USING XPROG PROGRAMMER ON IC MC68HC05E6 (0F82B). THIS IS A KEY FOR MERCEDES CAR. I NEED TO MAKE A DUPLICATE COPY OF A KEY. I COULD READ THE IC BUT AFTER WRITING THE FILE TO ANOTHER KEY, IT DOES NOT WORK. ANY IDEAS.
    THANK YOU IN ADVANCE.
    shobur
    Level 11  
    HI,
    I READ THE FILE AND PROGRAMMED IT TO ANOTHER KEY USING THE 7 CABLE CONNECTION AND DISAMBLE PIN NO 1 VPPR. AFTER PROGRAMING, READING INFO FROM KEY IS THE SAME AS ORIGINAL KEY, BUT IT DOES NOT WORK. IS THERE ANY ADJUSTMENT TO BE DONE TO FILE BEFORE WRITING TO DUBLICATE KEY. ANY IDEAS AND THANKS.
    henryk61
    Level 21  
    To nie są pliki identyczne, swap nie zmienia zawartości tylko je przestawia a tu nasz dwa rózne pliki prawdopodobnie z 90RC408.
    Pzdr.
    krbl
    Level 17  
    Racja to nie są identyczne pliki
    ale dla porównania

oba pochodzą z podobnych ale dwóch różnych sensorów peugeot

w jednym z nich jest swap (to widać)
    tylko w którym

POZDRAWIAM
    Mirek24
    Level 20  
    Mam xproga TELWIS z allegro i w spisie jest napisane że obsługuje MC68HC711 a w programie brak takiego scalaka do wyboru prubuje go zczytac jako mc68hc11ka4 i nic