Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XPROG - programator Motorola

zasoby 20 Sie 2006 18:35 194091 285
  • #181 20 Sie 2006 18:35
    501238975
    Poziom 21  

Także mam xproga od telewisa i mam z nim kłopot, nie chodzi mi ani pod winXP ani pod 98. Pod XP z wiadomych przyczyn a pod 98 wyskakuje mi taki komunikat jak widać w załączniku. Wogóle mam wątpliwości że ten xprog jest sprawny zasilam go zasilaczem 15V 1A nie udało mi się nigdy spowodować aby któraś z 3 diod chociaż mrygnęła. Njbardziej intryguje mnie ten komunikat to stosowałem już kikla oprogramowań i V4.2 i v4.3 ale bez zmian to samo. Próbuje to robić z laptopa 2.0Ghz celeron pod win98. Proszę o pomoc w miare możliwości. Pozdrawiam

• Relpol
  • #182 20 Sie 2006 18:44
    krbl
    Poziom 17  

no to proste
    podłącz pod inny komp i sprawdź.
    jeżeli nie działa to zepsuty i tyle.
    Co się przejmujesz masz gwarancję.

• #183 20 Sie 2006 18:58
    501238975
    Poziom 21  

nie jestem pewien bo kupiłem go w listopadzie a dopiero dziś chciałem go użyć poraz pierwszy :-)

• Relpol
  • #184 20 Sie 2006 22:44
    krbl
    Poziom 17  

myślę że telwis to nie firma krzak.
    napewno pomoże tylko trzeba się do nich odezwać.
    sprawdź na innym kompie i jak nie działa to do firmy.
    gwarancję masz np. 1 rok

POZDRAWIAM

• #185 26 Wrz 2006 00:46
    manim
    Poziom 19  

witam czy zdażyły sie komu problemy z odczytem hc11ka4 z maską oe57s bo niemoge sie z nim połaczyc juz kombinowałem na wszystkie mozliwe sposoby

• #186 26 Wrz 2006 13:06
    robertos
    Poziom 13  

Witam! Mam pytanko dotyczące Xproga,nie moge zaprogramowac ani odczytac nim pamieci 64lc20 i tak samo 6420,natomiast chodzi na innych pamiątkach,moze ktos wie czym mozna zaprogramowac i zczytac te pamiątki?Pozdrawiam

• #190 17 Paź 2006 00:21
    Misiu111
    Poziom 11  

witam,

dawno juz nie przegladalem tego tematu i strasznie mnie boli, ze programatory uzywaja ludzie, ktorzy nie maja zadnej wiedzy na temat programowanych scalakow i checi do jej zdobywania

JARSON24, K'o, 3in1aden, krbl -- pisza, ze maja "swap byte" podczas czytania pamieci serii 93c...
    krbl -- nawet szuka programiku do "swap byte"
    mimelektronik -- robi "swap byte" ponyprogiem
    homag -- dziwi sie, ze xprog moze programowac pamieci w podstawce DIL8
    501238975 -- powinien napisac do osoby, od ktorej kupil xproga
    Pan henryk61 -- zna odpowiedz na "swap byte" ale jej nie zdradzil

otoz swap byte wynika z tego, ze pamieci 93cxx moga (choc nie wszystkie - czytaj dalej...) byc czytane jako 8 i jako 16 bitowe (prosze zwrocic uwage na oznaczenia tych pamieci (literki))
    jesli ktos rozumny otworzy odpowiedniego pdf'a, to od razu zrozumie o co chodzi --- i od tego powinien zaczac

ja tez mam czasem problemy - ale elektronika wymaga zerkniecia do teorii i od tego trzeba zaczynac ---- wtedy rowniez ma sens pomaganie na tym forum

pozdrawiam,

Rafal

• #191 17 Paź 2006 00:59
    krbl
    Poziom 17  

oj Panie misiu.
    skoro tak podchodzisz do sprawy forum.
    to może już na nie nie zaglądaj, a i głowa cię nie będzie boleć.

czytać uważnie co komu potrzeba i do czego a nie po łepkach.
    zjechać wszystkich za to że czegoś nie potrafią to każdy porafi.

Misio pewnie się urodził z alfą i omegą.

Poczułem się niemiło czytając Twój post.
    i złamałem swoją zasadę, że takich postów jak ten nie będę pisał bo nic nie wnoszą do tematu.
    ale nie wytrzymałem.

• #192 17 Paź 2006 01:21
    Misiu111
    Poziom 11  

witam,

ja nikogo nie chcialem urazic - po prostu przeanalizowalem poruszany przez pol roku problem "swap byte" i podalem odpowiedz --- ludzi nie mogacych zglebic tego zjawiska mozna znalezc mnostwo

chcialem rowniez zwrocic uwage na to, ze przez tyle czasu nikt nie udzielil porady na ten temat -- moim zdaniem wynika to z niskiego poziomu tego forum
    po prostu ludziom, ktorzy wiedza, opadaja rece i nie pomagaja

zobaczcie na analogiczne fora dyskusyjne w innych krajach - ktos napisze, ze ma problem, od razu jest odpwiedz i po wszystkim
    jest to nasza wada narodowa - nie chcemy sie dzielic wiedza

a Ty ? - dowiedziales sie o co chodzi przez ostatnie pol roku ?
    jesli tak, to dlaczego nie napisales
    jesli nie, to dlaczego nie spojrzales do dokumentacji tych pamieci i nie wyjasniles innym?

podalem odpowiedz w poprzedniej mojej wypowiedzi - wiec jak mozesz twierdzic, ze nic nie wnioslem do tematu ??

prosze o odnoszenie sie do mojej wypowiedzi tylko ludzi, ktorzy nie zrozumieli jeszcze o co chodzi w "swap byte"
    jesli ktos czuje sie urazony, to niech mnie ochrzani na priv

pozdrawiam,

Rafal

• #193 17 Paź 2006 22:42
    henryk61
    Poziom 21  

Temat Xproga zpoczątkowałem na forum od tematu:https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=254632&highlight=pic16f84a&sid=8abb8307e7acd973a6cebfc3a2f3c533 zanim "gulson" umieścił go w download a temat rozwija się pięknie , Xprog jest teraz jednym popularniejszych progów. Problem swap- byte nie polega na odczycie pamięci jako 8 czy 16 bit , lecz na tym że czytająć pamięć w różnych programatorach przy ustawiemiu tych samych parametrów otrzymujemy odczyty z przesunięciem (swap byte) i stwierdzić czy odczyt jest poprawny można porównując go ze sprawdzonym zapisem używając programu posiadającego funkcję (swap byte),Xprog takiej nie posiada choć można odczytywac jako 8,16,32-bit , ciekawi mnie jak Misiu111 stwierdzasz że doczyt masz poprawny odczytując pierwsz raz daną pamięć.
    Pzdr.

• #194 19 Paź 2006 00:15
    Misiu111
    Poziom 11  

witam,

moj Najlaskawszy Panie Henryku61
    bardzo latwo stwierdzic czy odczyt bedzie 8 czy 16 bitowy
    jesli mamy np. pamiec 93c46, to nozka ORG wybiera nam organizacje 8 lub 16 bitow -- czyli sprawdzam na plytce czy nozka ta jest podlaczona do masy czy do Vcc -- i juz wiem (co innego jesli jest to pamiec A lub B)
    nastepnie w programie wybieram odczyt 8 lub 16 bitow
    mozna uzyc np. programatora xprog lub seeprog (rafalbr.republika.pl/seeprog.htm)
    (seeprog oczywiscie jest 100x lepszy niz xprog uwzgledniajac tylko pamieci)
    to, ze ponyprog ma tylko odczyt 8 bitowy, to juz jest jego zaleta/wada

nie ma fizycznej mozliwosci by nie wiedziec czy organizacja bedzie 8 czy 16 bitowa --- trzeba byc tylko swiadomym co sie robi

poniewaz za podanie tego linku dostane kolejny punkt karny, to pewnie odezwe sie z innego nicka :)

pozdrowienia dla wszystkich,

Rafal

• #196 21 Lis 2006 17:06
    narki1
    Poziom 13  

Witam
    Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące Xproga.
    Niestety pokusiłem się o zrobienie własnej płytki.
    Zmontowałem układ i sprawdziłem go kilka razy pod względem połączeń elektrycznych. Wszystko jest OK nie mogę go jednak uruchomić. Wciąż mam komunikat "device is silent". Bez względu na to jaką pamięć wrzucę jest to samo. Wymieniłem 5 razy max232, tranzystory mam takie jak na schemacie czyli 2N.... Uruchamiam go w wersji 4.2 jak i 4.3. Nic to nie dało. Zastosowałem PIC 16F84A ale z innych postów wynika,że to nie problem. Diody sygnalizacyjne nawet nie migną na chwilę.
    Używam zasilacza 13,8 V o obciążalności do 7A tak ,że na pewno wydoli.
    Gdy zarzucę natomiast inny program od innego programatora np. ICprog to diody komunikacyjne ożywają. +5 V mam na scalakach. Zastosowałem userporta i nic.
    Proszę o jakiekolwiek sugestie bo męczę się z nim już 2 tygodnie.
    Jak na razie niem mam możliwości sprawdzenia tego na innym kompie.
    Używam laptopa ale myślę ,że to też nie jest problem.

P.S. Wsad do Pica mam Pic_dobry.hex.

Z góry dzięki

• #197 26 Lis 2006 14:37
    501238975
    Poziom 21  

Misiu111 napisał:
    501238975 -- powinien napisac do osoby, od ktorej kupil xproga

Wiesz problem zaczyna się wtedy jak sprzedający wypina sie do Ciebie. Na maile nie odpowiada a telefonu nie podnosi. Więc nadal się upieram że firma Telwis to firma krzak@!

• #198 28 Lis 2006 21:10
    labik
    Poziom 18  

Potrzebuje pilnie opis podłączenia sie pod motorole HC08 dokładniej J66D. Widze że kilku kolegów pytało o nią wcześniej ale odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Czy musi ona byc wylutowana czy moze być w układzie ? Prosze o schemat podłączenia sie do niej

• #199 01 Gru 2006 12:57
    narki1
    Poziom 13  

Witam wszystkich. Uruchomiłem Xproga dzięki koledze "Zbynoch".
    Podesłał mi wsad do PICa i wszytko ożyło.
    Muszę sobie jeszcze poradzić z Windowsem XP. Myślę ,że zainstaluję sobie dodatkowo Win98 i wtedy wypróbuję.
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

• #200 08 Gru 2006 10:01
    narki1
    Poziom 13  

No i d...a.
    Zainstalowałem Win 98 odpalam i co ?
    Mogę tylko zrbić blank check a wszystko inne czyli zapis odczyt są nie aktywne ( czyli nie podświetlone)
    Czy coś jeszcze nie tak z softem w PICU ?
    Ma ktoś podobne objawy ?

• #201 08 Gru 2006 10:22
    Godziks
    Poziom 14  

Trzeba jeszcze wykonać operację: File --> New Bin file. Czyli należy otworzyć jeszcze okno gdzie będzie zczytywana zawartość danego układu.
    pozdrawiam

• #202 13 Gru 2006 00:01
    amator
    Poziom 22  

Witam.
    Mam pytanie - czy ktoś montował już Xproga na najnowszej płytce oferowanej przez Gotronik z czterema diodami led i z tranzystorami BC zamiast 2N, jeśli tak to czy nie ma na niej już błędów i czy zamiana tranzystorów nie będzie miała wpływu na działanie lub awaryjność programatora?.
    Podrawiam.

• #203 14 Gru 2006 23:20
    mazik22
    Poziom 11  

Witam

Ja jak na razie sie mecze z uruchomieniem tej nowej plytki. Jak na razie efektem mojej pracy jest druga zapalona dioda :D ale nadal mam "device is silent"

Pozdro

Edit:
    Juz chyba rozwiazalem swoj problem. Dali mi jakis zamiennik ukladu max 232 ktory do poprawnej pracy musi miec kondensatorki 1uF a ja mam wsadzone takie jak na schemacie czyli 1.2nF. Jutro powiem czy wszystko dziala

Pozdrooo

• #204 15 Gru 2006 20:52
    mazik22
    Poziom 11  

No i lipa dalej device is silent. Czy ktos mi moze powiedziec czy jest roznica - zastosowalem kondensatory monolityczne zamiast ceramicznych ale to raczej nie powinnomiec wplywu.

• #206 18 Gru 2006 22:51
    mazik22
    Poziom 11  

ja mam teraz 1 mikro i dalej nic. Juz nie wiem co dalej?!

• #207 04 Sty 2007 09:44
    stanley28
    Poziom 12  

Witam.
    Mam pytanie , czy Xprog programuje pamięci 93LC56A i czy da się ją zaprogramować w układzie bez wylutowywania. Za odpowiedź z góry dzięki.

• #208 01 Lut 2007 15:59
    kalabanga
    Poziom 15  

Witam mam pytanie a w zasadzie dwa, posiadam xprog firmy telwis
    jak połączyć 68HC05L28 aby móc go programować?
    czy ten xprog robi TMS?

68HC05L28 wylutowany jest od forda z 13ką czy z tego powodu nie mogę się połączyć.
    Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.

• #210 01 Lut 2007 20:23
    kalabanga
    Poziom 15  

Jakoś nic nie znalazłem na płycie którą dostałem,
    Droższa wersja czego programatora xprog?
    Chyba chodzi o Xprog-M ale tego nie widziałem w ofercie telwisu.
    Trudno się mówi ten raczej nie obsłuży TMS, a co z tym 68HC05L28?

Szukaj w 5mln produktów