Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GMS 210 - Dziwna reakcja alarmu

18 Kwi 2005 13:30 1200 3
  • Poziom 9  
    Mam pewien problem. Mój alarm samochodowy GMS 210 zaczyna wariować. Załączam go na noc, a rano nie moge go wyłączyć pilotem. Gdy nacisne którykolwiek przycisk na pilocie alarm zaczyna wydawać odgłos syreny, ale nie chce się rozbroić. Co to może być??Dodam, że gdy alarm jest uzbrojony to raz na jakiś czas wydaje krótki dźwięk syreny. Co o tym myślicie?? Słyszałem od kogoś, że to wina układu scalonego znajdującego się w centralce(o następujących numerach ht48r31, tylko że tego układu nigdzie nie mogę dostać). Proszę o pomoc. A cha.... jeszcze zapomniałem dodać, że wydaje mi się że alarm reaguje na temperature(tj jeżeli jest zimno to nie reaguje na pilota a jak jest ciepło to wszystko działa).Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Tak to bedzie wina scalaka,nawet jak go dostaniesz to bedzie goly,prosciej kupic nowy alarm.Pozdro...
  • Poziom 11  
    Witam

Wydaje mi się ze centralka alarmu moze byc zawilgocona i stad problem. Ewentualnie jeszcze moze jakies zimne luty...
  • Poziom 9  
    Panowie, dziękuje wszystkim za pomoc. Problem rozwiązałem w następujący sposób: Wykonałem pudłko ze styropianu, wyciągłem elektronikę z cntralki i wsadziłem do tegoż pudełka. Następnie znalazłem jakiś wzmacniacz, który miał część(TDA 2004)...>chyba coś takiego, podpiąłem do tego urządzenia radiator 5x5 cm i wsadziłem do styropianu. Teraz układ TDA, gdy dostaje napięcie nagrzewa radiator i w pudełku jest ciepło, no i alarm działa. Pozdrawiam.