Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston MBA 3832V

alfik102 27 Maj 2005 11:38 21091 47
    KontrolM
    Poziom 11  
    Witajcie

Widze ze sie znacie na tych rzeczach. Ja także mam bardzo podobną lodówkę. Stała 1,5 roku nieużywana i teraz po włączeniu wogóle nie chłodzi, natomiast sprężarka jest tak gorąca że nie można jej dotknąć. I po pewnym czasie wyłącza się i zaczynają mrygać wszystkie lampki i pikać sygnał ostrzegawczy

Pomóżcie jak możecie

Pozdrawiam

Krzysiek
  • IGE-XAOIGE-XAO
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Prawdopodobnie masz dziurawy układ, to wszystko. Wiecej wirtualnie nikt Ci nie pomoze. Potrzebny dobry fachowiec od lodowek.
    Wystrzegaj sie autoryzowanych serwisow bo tam prawdopodobnie niczego sensownego nie uzyskasz. Jezeli masz dziurawy uklad a na to wszystko wskazuje to dostaniesz porade zeby udac sie z lodowka do punktu skupu złomu... Dodatkowo troszke zaplacisz za te piekna ekspertyze.
    KontrolM
    Poziom 11  
    elektryk2000 napisał:
    Prawdopodobnie masz dziurawy układ, to wszystko. Wiecej wirtualnie nikt Ci nie pomoze. Potrzebny dobry fachowiec od lodowek.
    Wystrzegaj się autoryzowanych serwisow bo . tam prawdopodobnie nie uzyskasz. Jezeli masz dziurawy uklad a na to wszystko wskazuje to dostaniesz porade zeby udac się z lodowka do punktu skupu złomu... Dodatkowo troszke zaplacisz za te piekna ekspertyze.

Dzięki za odpowiedź. Ile moze kosztować orientacyjnie naprawa przy założeniu że pękła rurka w tej chłodnicy co jest z tyłu lodówki ( podejrzewam że tam coś się stało bo ktoś ją za mocno na belkę drewniany przycisnął). Zebym wiedział na co się nastawiać
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    Dzięki za odpowiedź. Ile moze kosztować orientacyjnie naprawa przy założeniu że pękła rurka w tej chłodnicy co jest z tyłu lodówki

To by byla wersja najbardziej optymistyczna ale z takim peknieciem rurki skraplacza od przyciskania lodowki do sciany w zyciu sie nie spotkalem wiec na to nie licz.

KontrolM napisał:

Zebym wiedział na co się nastawiać

U mnie bys zaplacil trzy i pol stowy jezeli nie ma zadnych innych komplikacji ale w warunkach "stolycy" mozesz byc zaskoczony i to niemilo ;)

PS
    Rozmawiamy o naprawie bez sprawdzania sprzetu, mowie na podstawie tego co psuje sie najczesciej. Wiec nie przyjmuj tego na 100% bo mozesz miec tez inne uszkodzenie
  • IGE-XAOIGE-XAO
    KontrolM
    Poziom 11  
    Przed chwilką rozmawiałem z jednym serwisem z Wawy i wycenił mi taka naprawę na 200 zł więc chyba u n as taniej ;)
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    Przed chwilką rozmawiałem z jednym serwisem z Wawy i wycenił mi taka naprawę na 200 zł więc chyba u n as taniej ;)

"taką" to znaczy JAKĄ???
    Mysle ze podal ci cene samego napelnienia ktore rozwiaze problem maksymalnie na kilka miesiecy ;)
    Ale to nie jest naprawa.

Ja podalem Ci cene uslugi jezeli konieczna jest wymiana parownika chlodziarki na nowy.
    KontrolM
    Poziom 11  
    podał mi cene za znalezienie pekniętej rurki i jej polutowanie i napełnienie układu
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    podał mi cene za znalezienie pekniętej rurki i jej polutowanie i napełnienie układu

Tak, tylko ze tam NIE MA "peknietej rurki" ktora mozna "polutowac" :D :D :D

Powodzenia w kazdym razie, daj znac za pół roku czy dziala :)
    Pozdrawiam
    KontrolM
    Poziom 11  
    elektryk2000 napisał:
    KontrolM napisał:

Tak, tylko ze tam NIE MA "peknietej rurki" ktora mozna "polutowac" :D :D :D

Powodzenia w kazdym razie, daj znac za pół roku czy dziala :)
    Pozdrawiam

Jak nie ma jak jest. Z tyłu jest czarna chłodnica która jest z rurki do której są zgrzane blachy chłodzące. Zaznaczam że rozmawiamy o prawdopodobnie pękniętej chłodnicy która znajduje się z tyłu lodówki i ma kolor czarny bo to o nia oparła się belka drewniana i ją wygięła
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    Jak nie ma jak jest. Z tyłu jest czarna chłodnica która jest z rurki do której są zgrzane blachy chłodzące. Zaznaczam że rozmawiamy o prawdopodobnie pękniętej chłodnicy która znajduje się z tyłu lodówki i ma kolor czarny bo to o nia oparła się belka drewniana i ją wygięła

"oparła i wygięła"
    W skraplacz mozesz walnac mlotkiem i go nie uszkodzisz.
    Z mojej praktyki podpowiadam Ci ze nie to jest powodem niesprawnosci.
    Ponawiam prośbę: napisz za pol roku czy dziala :)
    KontrolM
    Poziom 11  
    A coś może jeszcze samo z siebie pęknąć jak lodówka stała ?. A oparcie się to też nie było z uderzenia tylko została za mocno dopchnieta. Sam juz nie wiem. A jeszcze jak ją włączam to coś tam lekko bulgocze w agregacie. Może to ma jakiś związek...
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    A coś może jeszcze samo z siebie pęknąć jak lodówka stała ?. A oparcie się to też nie było z uderzenia tylko została za mocno dopchnieta. Sam juz nie wiem. A jeszcze jak ją włączam to coś tam lekko bulgocze w agregacie. Może to ma jakiś związek...

Tam nic nie pęka tylko goła aluminiowa rura koroduje :D
    Dodam ze w miejscu niedostepnym i niewidocznym. Czesto w kilku miejscach naraz.
    A bulgocze olej w sprezarce i jest to zupelnie bez znaczenia w Twojej sytuacji...
    KontrolM
    Poziom 11  
    Czy to normalne w tych lodówkach ? Dałem tyle kasy mysląc że kupuję jakość a tymczasem ruska lodówka chodzi 10 razy dłużej niż to. A jak będzie pracowała to też to koroduje czy nie ?
    ge1739
    Poziom 12  
    duzo radzieckich lodoewk na dzialkach w dobrym stanie i cena :)
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    Czy to normalne w tych lodówkach ? Dałem tyle kasy mysląc że kupuję jakość a tymczasem ruska lodówka chodzi 10 razy dłużej niż to. A jak będzie pracowała to też to koroduje czy nie ?

Tak, to normalne. Jakis % dziala 10 lat, ale czesc sprzetu umiera juz po 2 - 3 latach ;)

Czlowiek dysponuje taka technologią ze takich awarii mogloby w ogole nie byc, niestety prawa ekonomii sa takie jakie sa a producenci nei chca zmniejszac sobie zyskow.
    My, naprawiacze, tez musimy z czegos zyc :)

PS
    Kiedys w lodowkach wymienialo sie czesciej sprezarki po paru(nastu) latach, teraz likwiduje sie nieszczelnosci, naprawia elektronike i takie tam podobne bzdety ;)
    Pozdrawiam
    KontrolM
    Poziom 11  
    A w takim razie jakie marki są dobre ? Polskie Amiki czy lepiej Bosch albo coś w ty stylu ?
    elektryk2000
    KontrolM napisał:
    A w takim razie jakie marki są dobre ? Polskie Amiki czy lepiej Bosch albo coś w ty stylu ?

Bylo duzo dyskusji na ten temat. Poszukaj bo nie ma sensu dublowac tematu
    KontrolM
    Poziom 11  
    W każdym razie dzięki za odpowiedź