Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Vw golf 2 - Brak ch這dzenia!

Brychu 18 Kwi 2005 15:12 13244 15
  • #1 18 Kwi 2005 15:12
    Brychu
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z Vw Golfem 2 1.3 z 1986 r.
    Konkretnie z uk豉dem ch這dzenia, sam鏂hodz sie grzeje, wska幡ik temperatury idzie maxymalnie do g鏎y po przejechaniu jaki 15/20 km, w陰cza si brz璚zyk i og鏊nie paruje spod maski. Wymieni貫m termostat, lecz to nic nie da這. Wentylator si wog鏊e nie w陰cza, bo chlodnica jest zimna, ale jest spraw.

Czy te 2 czujniki co wychodz z tego "tr鎩nika" moga mie na to w造w? nie by造 ruszane i nie wiem czy sa dobre.

Co mo瞠 by jeszcze przyczyn, macie jakies pomysly

0 15
  • #2 18 Kwi 2005 16:11
    Stanis豉w Chwalisz
    Spec od samochod闚

Albo uk豉d ch這dzenia jest zapowietrzony albo pompa cieczy ch這dz帷ej
    albo uszczelka pod g這wic.

0
  • #3 18 Kwi 2005 16:24
    jarecki04
    Poziom 25  

Te czujniki nie maj wpywu na grzanie si silnika. Czy chlodnica napewno jest dobra? Jak tak to sprawdz termostat mo瞠sz go nawet calkiem wymontowa jak nie to to mo瞠 by pompa ale to rzadki przypadek nap璠zana jest przez pasek rozrz康u. Mo瞠 stosowale jakie uszczelniacze ?

0
  • #4 18 Kwi 2005 20:37
    Roman G.
    Poziom 13  

Sprawd ch這dnic,mo瞠 by zamulona i nie ma przep造wu,mo瞠sz wymontowa termostat,wtedy ominiesz kr鏒ki uk豉d ch這dzenia ,sprawd
    obieg cieczy ch這dz帷ej,musi ch這dnica si nagrzewa,a odno郾ie nie za陰czania wentylatora ch這dnicy,to mo瞠 by uszkodzony czujnik temperatury cieczy,kt鏎y jest na dole w ch這dnicy,on powoduje za陰czenie
    wentylatora,a mo瞠 jest przerwa w przewodzie do tego czujnika.

0
  • #5 18 Kwi 2005 20:48
    Pitereks
    Poziom 14  

A jak w篹e - kt鏎e s zimne kt鏎e ciep貫?

Roman G. przeczytaj dobrze 1 posta - wentylator sie nie za陰czy bo ch這dnica jest zimna

0
  • #6 18 Kwi 2005 21:45
    kaseihome
    Poziom 13  

Na m鎩 skromny gust to nie 瘸den czujnik, nie kabelki, nie pompa. Dedukuj帷 z opisu to:
    1. Skoro ch這dnica jest zimna wiec wiatrak nie ma powodu si w陰cza (test: podgrza czujnik w jego okolicach np. zapalniczk lub go wykr璚i i wstawi do naczynia np z gor帷ym t逝szczem , zwyk造 podgrzany olej. Je郵i wiatrak zadzia豉 to kabelki i czujnik s OK)
    2. Pompa prawdopodobnie dzia豉, a obiegu nie ma w bloku silnika (je郵i ch這dnica ma obieg, odpi望 przewody doprowadzaj帷e i zwrotne z wod i spu軼i wod i z powrotem nape軟i ch這dnic. Je郵i z jakim borygo-podobnym to do naczynia)

Albo przewody powrotne z ch這dnicy s pozapychane, albo co po drugiej stronie pompy.

Pozdrawiam

-1
  • #7 23 Kwi 2005 19:20
    gsylwek
    Poziom 15  

kolego Walnieta uszczelka pod g這wic nic innego, pompa jezeli sie kreci to obieg plynu chlodz帷ego napewno jest. Mechanior u kt鏎ego ostatnio zmienialem uszczelke pod g這wic powiedzial ze na 10 samochod闚 w kt鏎ych wymiania uszczelni 7 to VW niestety. Pewnie spaliny pchaj sie do plynu, lub plyn ucieka spalinami. Ja jeadzilem 6 miesiecy sprawdzalem wszystkie czujniki, pompe, termostat i okazalo sie ze uszczelka puscila, a mialem objawy podobne jak u Ciebie

0
  • #8 23 Kwi 2005 20:46
    fastcars
    Poziom 16  

w vw objaw identyczny do uszkodzonej uszczelki wystepuje w momencie gdy jest zapowietrzony ukl chlodzenia

niektore golfy sa upierdliwe przy odpowietrzaniu

sprobuj na zimnym silniku wlac plym do poziomu 3/4 zbiornika , zakrecic korek i jechac na 3000rpm
    jak sie troszke podgrzeje to lekko przegazuj

0
  • #9 24 Kwi 2005 15:48
    gsylwek
    Poziom 15  

Mechanior u kt鏎ego naprawiam samochod powiedzial mi ze odpowietrzenia dokonuje sie (przynajmniej w moim modelu) wlewaj帷 plyn do pelna, nie zakreca korka i zagrzac samochod tak zeby spowodowac uruchomienie sie dmuchawy wtedy otwiera sie duzy obw鏚 i sie odpowietrza co widac po wywalaj帷ych b帳elkach powietrza i ubywaniu plynu w zbiorniczku

0
  • #10 24 Kwi 2005 22:36
    fastcars
    Poziom 16  

sprawdz moj sposob jesli zadziala to zmien mechaniora

0
  • #11 24 Kwi 2005 22:45
    dochtore
    Poziom 11  

Witam
    To jest zamkni皻y uk豉d i odpowietrzanie z otwartym korkiem nic nie daje.Zgadzam sie z przedm闚c co do sposobu odpowietrzania i zmiany mechaniora.

0
  • #12 24 Kwi 2005 23:03
    gsylwek
    Poziom 15  

JAk narazie nie mam zastrzezen do mojego mechaniora samochodzik smiga mi jak najlepiej wiec nie bede eksperymentowa bez powodu z innymi fachowcami. A wracajc do tematy stawaim na uszczelke

0
  • #13 24 Kwi 2005 23:35
    czarunio
    Poziom 16  

Ewidentny objaw uszkodzonej uszczelki pod g這wic b康z p瘯ni皻ej g這wicy(cz瘰te uszkodzenie przy przegrzaniu silnika).

0
  • #14 09 Sie 2010 11:49
    tomaszek_lodz
    Poziom 10  

Witam,mam klopot z wyciekiem plynu chlodniczego.Wyciek ma miejsce tuz przy obudowie silnika,chyba gdzies na 陰czce.Na zdjeciu miejsce gdzie spotykaja sie 2 grube weze od chlodnicy.Mam pytanie,jak zdiagnozowac miejsce wycieku,i czy od razu trzeba z tym problemem isc do mechanika?Mozliwe zeby plyn wyciekal gdzies z silnika?Bo nie wiem czy rozszczelnilo sie gdies laczenie czy moze byc tak ze walnela obudowa silnika

Dodano po 42 [sekundy]:

https://obrazki.elektroda.pl/49_1281347225.jpg

0
  • #15 09 Sie 2010 12:01
    ociz
    Moderator Samochody

Umyj oczy, wysusz silnik i patrz gdzie leci.

0
  • #16 09 Sie 2010 16:02
    tomaszek_lodz
    Poziom 10  

Leci spod sruby mocujacej do silnika,ale dojscie jest raczej kiepskie i nie sadze zeby dalo rade sobie to"pod blokiem" rozmontowac

0