Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksenony do Passata B5!!!

Broadway 18 Kwi 2005 16:52 33042 11
    Broadway
    Poziom 12  
    Mam pytanko.....
    Mam Passata B5 1.9 TDI (1997) i ma on lampy halogenowe. Chcę do niego założyć lampy ksenonowe (orginalne). Słyszałem, że jest to trudne jeśli chodzi o Passata. Nie ma on odpowiedniej instalacji. Czy to prawda??? Co w takim wypadku należy wymienić??? Ile to będzie kosztowało .......(Nie wliczając kosztów lamp które są kompletne wraz z przetwornicami)??
    Z góry wielkie dzięki :)
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    CAMARENA
    Poziom 23  
    w prawdzie nie robiłem tego ale obserwując inne auta nie widzę jakiejś drastycznej różnicy w instalacji
    Broadway
    Poziom 12  
    Czytałem o montarzu ksnonów gdzieś w internecie i pisało że nie ma większych problemów co do ich instalacji, ale wyjatkiem jest VW Passat gdzie kłopoty mogą być z instalacją elektryczną.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    henio08
    Poziom 13  
    poprostu lampy sie wymienia i jest oki ale co do spryskiwaczy na xsenon to moze was policja drapnac lub przeglad nie przejdzie
    senso
    Poziom 20  
    Nadzieja że pamiętacie że wymiana "klosza" to tylko część roboty,pozostaje kwestia wymiany lini zasilającej + przetworniki i sterowania.Owe lampy wymagają dużo wyższego napięcia zasilającego niż stand. lampy. No i spryskiwacze ciśnieniowe,xenony strasznie się grzeją podczas pracy i wymagają czystych kloszy.
    pozdro
    ciapata
    Poziom 11  
    senso napisał:
    Nadzieja że pamiętacie że wymiana "klosza" to tylko część roboty,pozostaje kwestia wymiany lini zasilającej + przetworniki i sterowania.Owe lampy wymagają dużo wyższego napięcia zasilającego niż stand. lampy. No i spryskiwacze ciśnieniowe,xenony strasznie się grzeją podczas pracy i wymagają czystych kloszy.
    pozdro

Bzdury, bzdury, jeszcze raz bzdury.

Jakie przetworniki? To przeciez oczywiste, ze trzeba zamontować przetwornice, ale w oryginalnych lampach z Passata są zabudowane w lampie.
    Owe lampy potrzebują całych 12V do zasilania. Palnik, czyli ostatnie ogniwo całej instalacji, jest zasilany napięciem ok. 100V, a przy starcie potrzebuje ok. 20kV, ale za to jest odpowiedzialna przetwornica, która potrzebuje tylko 12V.
    Xenony tak się strasznie grzeją, że pobierając jedynie 35W, potrafią dać 5-krotnie więcej światła od 55W halogenowej żarówki. ;)
    Xenony wymagają czystych kloszy, bo po prostu są jaśniejsze, więc załamujące się na brudnym kloszu światło jest bardziej uciążliwe dla kierowców jadących z naprzeciwka.

Jeśli Passat ma zbyt słabą instalację do xenonów, można poprowadzić prąd prosto z akumulatora na przekaźnikach i po problemie. Spryskiwacze, faktycznie, też by się przydały.
    Zaraz ktoś będzie się czepiał o samopoziomowanie. Pokażcie mi auto, w którym DYNAMICZNIE działa samopoziomowanie. Na pewno nie w Passacie, a jak zapakujesz bagażnik, zawsze możesz pokręcić kółeczkiem na desce rozdzielczej.
    henio08
    Poziom 13  
    w passatach B5 wymienia sie lampy na xsenon bez problemu tylko warto miec spryskiwacze albo bedziecie czesciej myc te lamy bo wydaja dozo ciepla i sie moga spalic zarniki a przeglady w polsce bez spryskiwaczy moga nie przejsc i zapewne na xsenonach niema regulacji wysokosci swiatel mowie o lampach orginalnych kompletnych zespolonych nie o skladakach bo mozna z zwyklej lamy zrobic xsenon wystarczy zamontowac przetwornice i bedzie dzialac ale nie na dlugo.i napewno instalacja wytrzyma jak wytrzyma 55wat to xsenon ma przetwornice ktora bierze mniej prądu bo palnik ma tylko 35 wat.robilem takie cos nie raz i niemam do dzis zadnych reklamacji ale tylko na orginałach
    ciapata
    Poziom 11  
    henio08 napisał:
    w passatach B5 wymienia sie lampy na xsenon bez problemu tylko warto miec spryskiwacze albo bedziecie czesciej myc te lamy bo wydaja dozo ciepla i sie moga spalic zarniki a przeglady w polsce bez spryskiwaczy moga nie przejsc i zapewne na xsenonach niema regulacji wysokosci swiatel mowie o lampach orginalnych kompletnych zespolonych nie o skladakach bo mozna z zwyklej lamy zrobic xsenon wystarczy zamontowac przetwornice i bedzie dzialac ale nie na dlugo.i napewno instalacja wytrzyma jak wytrzyma 55wat to xsenon ma przetwornice ktora bierze mniej prądu bo palnik ma tylko 35 wat.robilem takie cos nie raz i niemam do dzis zadnych reklamacji ale tylko na orginałach

Xenon wydziela ___M N I E J___ ciepła od zwykłej żarówki halogenowej, nie mówiąc już o tym, że nie ma tam żadnego żarnika!
    Lampa musi być czysta, bo brud powoduje załamywanie się światła, które oślepia kierowców jadących z naprzeciwka!
    Xenon bierze 35W, ale jak się rozgrzeje. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że xenon przy starcie pobiera 60A prądu, dlatego w niektórych autach należy zmodyfikować instalację.

Pytanie: co to są oryginały? Nie widziałem jeszcze xenonu "nie oryginału".
    henio08
    Poziom 13  
    ja tu nie bede sie klucił z kolęgą bo widze że mnie za słówka łapiesz ale są samorobki widzialem takie xsenonki nawet ostatnio w volvo s90 widzialem a co do prądu szczytowego to fakt ale to są ułamki sekund wiec nikt nie daje przekrojów wielkich bo potem leci bezpieczny prad pozdrawiam
    senso
    Poziom 20  
    Ciapata 'wymiana lini zasilającej + przetworniki i cała ta elektronika' ==> przetworka
    pzdr
    ciapata
    Poziom 11  
    henio08 napisał:
    ja tu nie bede sie klucił z kolęgą bo widze że mnie za słówka łapiesz ale są samorobki widzialem takie xsenonki nawet ostatnio w volvo s90 widzialem a co do prądu szczytowego to fakt ale to są ułamki sekund wiec nikt nie daje przekrojów wielkich bo potem leci bezpieczny prad pozdrawiam

Spokojnie, nie chcę się z nikim kłócić. Sam przerabiam lampki na xenony i interesuję się tym tematem.
    Co do prądu przy starcie, faktycznie, kable są OK, ale w niektórych autach przełączniki zespolone przy kierownicy nie dają rady, więc wolę prewencyjnie uruchamiać xenony przekaźnikiem.
    hefid
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Zamykam, z powodu "odgrzewania" tematu.
    01 Lis 2005 i 28 Sty 2007