Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ARZ505/G - pilnie potrzebuję wartości termistora R20

18 Kwi 2005 21:06 1362 6
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Pilnie potrzebuje wartosc termistora R20 ktory znajduje sie na panelu regulacji temperatury w tej lodowce. WHIRLPOOL ARZ505/G. Najlepiej caly schemat elektroniki....
  • Poziom 41  
    Termistor ma wartośc około 7kΩ w temperaturze 18 stopni
    Problem w tym ze w miedzyczasie doszedlem do tego iz to warystor a nie termistor i jest on dobry, zmylil mnie brak oznaczen :) A problem z lodowka mam taki ze odmraza sie pozniewaz przekazniki nie wlaczaja agregatu, jest na nich tylko 13V zamiast 24V. Narazie nie mialem czasu sie tym zajac dokladnie...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Uszkodzenia szukaj RACZEJ na plycie, w zasilaczu. Jezeli jest 13 zamiast 24V to moze zenerka, elektrolity? Gdyby byl problem z czujnikami (w komorze, na parowniku) to na przekazniku nie byloby takiego napiecia tylko w okolicy zera V.
    Na 100% problem jest z zasilaczem tylko ze to co na szyko pomierzylem to wszystko jest sprawne i liczylem ze ktos mial podobny problem i ma gotowca na to. Zasilacz prosty, beztransformatorowy, cala elektronika oparta na jednym PIC'u. Jak to naprawie to napewnoe dam znac co bylo nie tak tylko narazie nie mam czasu w tym grzebac... sa wazniejsze rzeczy niestety :/
  • Poziom 16  
    Witam . Mniałem to dwa razy , kondensator w zasilaczu , około 1mikro farad na 400v, podstaw drugi i z głowy