Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja, komputer, lanos

18 Kwi 2005 23:04 3465 6
  • Poziom 20  
    Sterownik silnika w Lanosie 1,6 nie wystawia informacji do przekaźnika załączającego sprzęgło kompresora,
    - po załączeniu klawisza AC następuje korekcja obrotów oraz uruchamia się I bieg wentylatora na chłodnicach,
    - przy "sterowaniu" zewnętrznym ciśnieniem podawanym bezpośrednio na na czujnik ciśnienia, II bieg wentylatora prawidłowo się załącza, przy dodatkowym wzroście ciśnienia diagnostyka sterownika wykazuje odłączenie kompresora przy dalszej pracy wentylatora na II biegu - wszystko prawidłowo za wyjątkiem tego że nie wystawia na kompresor,
    - diagnostyka sterownika wykazuje załączenie kompresora, jak również brak parametrów mogących powodować nie załączenie kompresora,
    - parametry przekaźnika kompresora właściwe,
    - brak informacji ze sterownika silnika sprawdzony bezpośrednio na złaczu ster. pod fotelem

Czy ktoś z czytających spotkał się z uszkodzeniem wyjścia sterownika silnika do załączania kompresora (via przekaźnik) w tym samochodzie?
    Czy jest to klasyczny układ otwartego kolektora czy też jakiś inny wynalazek?
    Proszę o sugestie i uwagi
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 27  
    jeszcze występuje czujnik temp na chłodnicy
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    ...
    - diagnostyka sterownika wykazuje załączenie kompresora, jak również brak parametrów mogących powodować nie załączenie kompresora,
    ...
    VY 73
  • Poziom 27  
    muszę popatrzeć jak ktoś taki podjedzie
    pytanie ile wyjść ma presostat bo z tego co piszesz to wysokie dział a jak jest z niskim ciśnieniem
  • Poziom 20  
    Witam,
    - czujnik ciśnienia typu transduktor, trzy piny, zasilanie 5V - odczyt odbywa się w sterowniku silnika,
    - sterowanie przekaźnikiem kompresora - wyjście "-" ze sterownika
    - sterowanie I i II biegiem wentylatora - wyjścia "-" ze sterownika, zarówno dla klimatyzacji jak i temperatury płynu,
    - jeżeli mnie pamięć nie myli na chłodnicy nie ma czujnika temperatury a sterowanie wentylatorami odbywa się na podstawie odczytu z jednego czujnika na silniku lub czujnika ciśnienia. Samochód miałem na chwilę parę dni temu, jutro będę miał go na ostateczne rozwiązanie problemu. Jeżeli nie będę miał możliwości naprawy sterownika ( uszkodzony element wyjściowy ) mam rozwiązanie awaryjne. Klient odrzuca wymianę sterownika silnika. Zrelacjonuję przebieg naprawy.
    Pozdrawiam VY 73
    na parowniku brak regulacji termostatycznej - regulowany wydatek kompresora
  • Poziom 27  
    chodziłomi o czujnik temp. na parowniku ,nigdy jeszcze nie miałem podobnego przypadku będzie to pomocne napewno na przyszłość
    73
  • Poziom 20  
    Temat proszę uznać za zamkniety, skończyło się wymianą sterownika.
    Pozdrawiam