Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o wzmacniacz.

18 Kwi 2005 23:22 1128 8
  • Poziom 26  
    Witam !!!

Poszukuje taniej alternatywy wzmacniacza do kolumn tylu odwrotka z tematu EQTOM 2.25. Chce zrobic takowe tak aby każda z nich miala 2 OHM czyli dwa glosniki STX GDN 27-150-4-SC w każdej czyli kazda miala by 300W. Planuje ich zrobić 4 szt. WIęc bedzie mozliwosc laczenia dobierajac impedancje.

Jaki do tego wzamacniacz proponujecie ??
    Myslałem nad wzmacniaczem z aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48713643

co prawda jest to samochodowy ale jako koncowa na 2 OHM moze być wypadalo by po 400W na kazda odwrote. Co do zasilania sie nie martwie poniewaz mam dwa 1,5 KW zasialcze od projektorów kinowy na 14V.
  • Poziom 32  
    Ten wzmacniacz to raczej kicha.No dobra - nieraczej a napewno!.No i po drugie - caraudio + estrada ?.To chyba niepasuje :D

ps.W parametry taniego caraudio sie wierzy , co dopiero w firsta :)
  • Poziom 43  
    Dobiłeś mnie. Ludzie kupują głośniki za 200 złoty kilkanaście sztuk i mówią że oszczędzają a Ty wyskakujesz z końcówkami które będa musiały byc zasilane raczej z małego napiecia 14V... które i tak bedizesz musiał przetransportować. A Ty kupujesz głośniki Car Audio.

Przede wszystkim skutecznosć i pasmo. Z STX nie uzyskasz dobrego średniego pasma, nawet ich konstrukcje niby estradowe pozbawione są praktycnzie średnich tonów. A co dopiero z głośnika do Car Audio, gdzie nie nalezy sie obawiac o SPL bo powierzchnia jest mała.

po za tym lepiej mieć szeregowca, końcówke zasilaną powiedzmy 2x63Volty niż kombinowany wzmacniacz na czterech przetwornicach , gdzie jedna się zepsuje i tak łatwo jej nie naprawisz. A z tego zasilacza zrób zasilacz do halogenów. Ewentualnie podwyższ napiecie aby szło wysterowac porzadną końcówke. Co to za zasilacz??

Jesli sobie poradzisz z odwrotką, to zrobienie wzmanciacza 400 Wat to będzie dla Ciebie błahostka. I bedizesz miał pewność Ten First Austria pewnie ma moc około 25W/kanał max przy 2 Ohm - ale obawiam się że i ja przesadzam.
  • Poziom 24  
    Jak rozbierałem Firsta, drzemały w nim kostki TDA2030. Chyba były w mostku po 2 sztuki. Nie pamiętam dokładnie, to było z rok temu...
  • Spec Elektroakustyka
    :arrow: plik4
    Nie, zdecydowanie nie !! W tym wszystkim sensu brak! Zalatuje to szaleństwem nie mówiąc o bezsensowności takiego rozwiązania...
  • Poziom 38  
    ptok nie przeceniaj tego firsta !!.Miałem go pare dni temu w domu.On niema prawa chodzić od 2R bo uwalisz w nim układy scalone a mianowicie:

2xTDA1554Q.

Wzmacniacz ma 4x20W mocy i gdzie tam pomyśleć o 2R !!
  • Poziom 26  
    OK OK OK.... To powiedzcie jaki mozna wzmacniacz do tego zrobic?? TANI
  • Poziom 24  
    Licząc trafa, stopień mocyi estetykę to prawdopodobnie wyjdzie taniej cos kupić używanego na allegro.
  • Poziom 35  
    Przede wszystkim nie robić takiego mocnego wzmacniacza i tak mało skutecznych kolumn! 600W na stronę, ale głośniki mają 86dB (i to nie zmierzone tylko obliczone, bo niby skąd takie dokładne wyniki z dokładnością 4 miejsc po przecinku?) - brzmi jak paranoja. Za tąką kasę up lepiej Gammę 15 i jaką końcówkę 2*150W/4omy i połącz ją w mostek. Będziesz miał cztery razy mniejszą moc i osiem razy więksą skuteczność, a o ile mniej do dźwigania...

--
    Hefi

PS: Co do Allegro, to koledzy mają rację - sprzęt estradowy traci mocno na wartości i np. ostatnio były dwa basy BP 6th order za 700zł komplet. Na głośnikach Tonsila, GDN 38/300 - normalnie jeden nowy głośnik kosztuje jakieś 450zł.