Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Shark - czy ktoś to montował? Jakie opinie?

19 Apr 2005 03:42 6735 20
  • Level 21  
    Nie znalazłem Shark-a w spisie na forum, ani przez "szukaja", zupełnie nie znany model? Ostatnio dostałem ofertę i ciekawy jestem czy ktoś to już montował? Jeśli tak to jakie wrażenia? Czy to coś godnego uwagi - jak sądzicie?
    Urządzenie jest raczej tanie i tak to trzeba traktować, jednak całkiem spora ilość funkcji ...
    Przy okazji załączam schemat montażowy Shark-a, może to coś wyjaśni...
  • Level 23  
    jeśli zajmujesz się alarmistyką hobbystycznie to experymentuj a jeśli zawodowo to poszukaj czegoś sprawdzonego
  • Level 21  
    Nie no jasna sprawa, że to nie jakiś cud. I o to właśnie chodzi, bo ludzie ostatnio ciągle pytają o jakąś taniochę. Dostałem to niedawno w ofercie, jest to sporo tańsze od Fortecy i ciekawy jestem co to jest warte. Stąd pytanie o wrażenia Kolegów którzy to już montowali czy jest to coś sensownego (chociaż taniocha) czy jednak zupełna pomyłka.
    Czy ktoś już miał z tym doczynienia? A może to zupełna nowość?? :-)
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    tez dostałem ofertę na ten alarm ale ponoć jeszcze go nie ma
    wiem ,że bedzie miał atest
    nie wszystko co jest tanie musi być złe pamiętam cheetaha,space,gt jakieś 10 lat temu to kosztowało kosmiczne siano ,ktoś pociskał aż miło
    obecnie montuje i sprzedaje seo i anakondę
    też są w dobrej cenie ,funkcji do oporu i spokój po montazu,przewody nie skręcają się przy montazu i przede wszystkim długie

wezmę jedna sztukę i zrobię rentgena
    -jak jest zbudowany
    -jakie przewody (zeby sie nie skręcały jak przy Fortecy)
    -jak sie montuje
    -jak sie programuje
    -trwałośc pilotów (jakie baterie zastosowano)
    jak cos bede wiedział dam znać

no cena mogłaby być niższa bo jak narazie wychodzi najdrożej ze wszystkich jakimi obracam
    ale to temat do dopracowania
  • Level 21  
    No w końcu coś konkretnego! Wielkie dzięki za spostrzeżenia.
    Co do dawnych cen to fakt - były dużo za duże, chociaż część z wymienionych to import co mogło mieć pewien wpływ na cenę.
    Dzięki za pomysł z podzieleniem się wynikami "rentgena" to powinno dać już jakieś konkretne odczucia. Co do tanich urządzeń to faktycznie tanie nie musi być złe, a klient i tak najczęściej od tego zaczyna - trudno mu montować drogie urządzenie skoro pyta o tanie...
    Dzięki za opinię!
  • Level 16  
    A propo tematu
    czy zauważyliście że ten alarm wcale nie jest aż tak bardziej tańszy ?NP: OD MATA 1280("producent" starego CEL C800)cena sharka dla instalatorów wcale nie jest aż tak konkurencyjna do mata
  • Level 21  
    kupilem go dla siebie mam zamiar zainstalowac go do swojego firmowego RENO KANGOO mialem do wyboru predatora i sharka, kupilem sharka i w wolnej chwili zamontuje go i opisze jak dziala z gsm razem ale to w zasadzie nie ma zwiazku z tym, cena dla instalatora byla 169 wraz z EXUS UD-08 I syrenka S-33 wiec chyba nie ma nad czym sie zastanawiac, zastanawiaja mnie troche tandetnie wykonane piloty ale ta cena... od ostatniego postu minelo toche czasu i napewno koledzy juz zamontowali kilka sztuk wiec niech ktos juz cos napisze ja swoja opinie przedstawie za kilka dni...
    Michal
  • Level 21  
    Upływa półtora miesiąca od otwarcia tego tematu i nic? Czyżby nikt nie zamontował Shark-a? A może to zupełna klapa? Gwoli ścisłości wyjaśnię, że pomimo różnych cen podanych przez Szanownych Kolegów urządzenie jest bardzo tanie. Nie piszę o cenie instalatora, bo tu już ktoś zakładał marżę handlową dla sprzedawcy, nie piszę o cenie kompletu z syrenką itd za 169 zł, ale o samym alarmie. Ja dostałem go w ofercie za 81 zł i to wydaje się być wyjątkowo przystępną ceną. Stąd właśnie zastanawiam się, czy jest to coś przyzwoitego, czy też jedynym plusem alarmu jest jego cena.
    Jeśli ma ktoś już jakieś wrażenia z montażu, lub eksploatacji, albo opinie - podzielcie się swoimi uwagami. Może ten sprzęt jest jednak wart uwagi - jak sądzicie?
    Pozdrawiam.
  • Level 21  
    Obiecalem ze napisze ale niestety jeszcze nie mialem czasu na zamontowanie tego alarmu ale napewno za kilka dni, nie wiem kto ma w ofercie te centralki w takiej cenie jak kolega pisze ale u mnie w sklepie jest cena ok. 120 z rabatem ! a w detalu (oczywiscie brutto) 149 wiec wydaje mi sie ze nie jest to taka niska cena oczywiscie porownujac do innych modeli np Predator od 192 do 279 (detal brutto) i w tej klasie chyba tak wiele nie mozna oczekiwac... Dam znac jak zamontuje. Mam jeszcze pytanie: czy jest sens podlaczac ten alarm do centralnego zamka jaki juz istnieje fabrycznie (pilot w kluczyku), chodzi o zamykanie i otwieranie podczas uzbrajania i rozbrajania alarmu i nie chozi mi tu o wygode (dwa piloty od samego samochodu !) ale o bezpieczenstwo i mozliwosc sabotazu ? pytam bo nie zajmuje sie montazem autoalarmow a w tym przypadku chce zrobic to dla siebie by chronic zawartosc pojazdu a sami wiecie ze wozimy kuszace drobiazgi do alarmow, narzedzia, i mnustwo innej elektronikiktorej czasem nie mozna wyjac z samochodu ze wzgledu na ilosc... napiszcie swoje sugestie na temat takiego rozwiazania.
    Pozdrowienia Michal
  • Level 21  
    No, no! Tu znalazłem jeszcze taniej : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=53019818
    To znaczy jest teoretycznie drożej o 4 PLN, ale za to w zestawie jest syrenka a w ofercie dostałem bez... :-( Reasumując za 4 PLN syrenki nie kupię - czyli jeszcze okazyjniej!!!
    Co do pytań o podłączenie, to sugeruję połączyć z centralnym zamkiem. Najczęściej ma to sens dlatego, że zamykając auto uzbrajamy zabezpieczenie, w przeciwnej sytuacji można zapomnieć włączyć alarm pozostając na zamkniętym aucie z innego pilota... Najlepiej sprawdzają się te zabezpieczenia, które aktywują się automatycznie i nie trzeba o nich pamiętać, a pamięć jest zawodna... Po co ryzykować, że zapomni się uzbroić alarm i pozostanie tylko na zamknięciu central zamków? Zresztą to by dodatkowo zabierało czas takie zamykanie i uzbrajanie z dwu różnych pilotów, a w obecnych czasach ludzie raczej są na tyle zabiegani, że lepiej to ograniczyć do jednego naciśnięcia jednego pilota... Pewnie są różne opinie na ten temat, ale najlepiej sprawdziłem to na sobie - miałem kiedyś blokadę skrzyni (jak wiadomo trzeba pamiętać aby ją zamknąć) i notorycznie zapominałem ją zabezpieczyć. Teraz już wiem na 100 %, że jeśli ktoś nie ma nadmiaru czasu to zdecydowanie nie warto świadomie wybierać zabezpieczeń wymagających pamiętania o ich aktywacji. A w kwestii pilota, to i tak wychodząc z auta naciska się przycisk i nie dość że autko zamknięte, to w dodatku alarm czuwa... Zresztą to sprawa indywidualna i każdy wybiera tak jak mu wydaje sie lepiej, lub wygodniej - wygoda natomiast jest zdecydowanie po stronie włączania na raz i alarmu i zamknięcia auta. Pozdrawiam.
    P.S.
    A jak tam z Sharkiem?
    Czy ktoś ma już jakieś wrażenia z montażu, eksploatacji???
    Proszę piszcie, bo aż trudno uwierzyć, że taka rzesza ludzi i nikt się z tym modelem nie spotkał...
  • Helpful post
    Level 14  
    Witam!
    Tak się składa że instalowałem kilka razy SharkaV2 Exus w różnych modelach samochodów.
    Jeżeli chodzi o cenę tego alarmu to jest konkurencyjna w sytuacji kiedy
    klient prosi o prosty w obsłudze i przedewszystkim tani alarm.
    Zalety:
    Zaletą tego alarmu jest prosty montaż. Jedna 16- to pinowa wiąka (kolorystyka podobna do fortecy i frodo). Alarm ma solidną obudowę i dobrze osadzone złącze. Całość wygląda bardzo solidnie. Jeżeli chodzi o funkcję to w tej klasie chyba niczego mu nie brakuje. Funkcja antynapadowa ma dwie strefy ochrony tzn. sprawdza tylko stacujkę lub stacyjkę i drzwi. Wejście drzwi może współpracować z oświetleniem w samochodzie nawet jeżeli gaśnie z opużnieniem. Wejście czujnika dodatkowego wyposażone zostało w funkcję prealarmu, to znaczy że pierwsze wyzwolenie powoduje krótki alarm kolejne wyzwala alarm właściwy. Jeżeli kolejne wyzwolenie nastąpi po upływie 1min też będzie prealarm. Pozostałe funkcję to chyba standard. Zaden samochód nie wrócił na reklamację. Od niedawna ten alarm ma dostępne nowe piloty, które kształtem przypominają łeb rekina (analogia chyba od nazwy centrali) Nowe piloty są zdecydowanie lepszej jakości i mają do dyspozycji 4 guziki. Nowe piloty są zmajstrowane na kwarcu ale niestety za tą przyjemność trzeba trochę dopłacić Co ważne kanał dodatkowy w nowych pilotach jest aktywowany 2 sekundowym naciśnięciem, zabezpiecza to przed nieumylśnym otwarciem bagażnika- to samo z zasilaniem czujników dodatkowych.
    Ciekawe!
    Jeśli wyłącze czujniki dodatkowe wyłaczam tylko ich zasilanie linia działa dalej.-
    Co miłe- na guzikach pilota jest opis- klient końcowy szybciej zajarzy obsługę.

Wady:
    Bateria w starym pilocie ma kiepskie mocowanie co może być przyczyną słabego styku i zanikaniu zasilania. Niestety trzeba sobie papierek zaaplikować pod blaszkę. Niezaciekawy zasięg pilotów. Antena centralki niemoże dotykać do metalowych części w aucie. Jeżeli antena jest zainstalowana wysoko pod szybą i nie dotyka żadnych metalowych części zasięg może być rewelacyjny. Prawdopodobnie radio traci czułość jeżeli antena leży na metalu.

Generalnie to prosty tani alarm który nie sprawia kłopotów przy montażu i nie utrudnia życia właścicielowi auta.
    Zakładam Zapominam
    Pozdrawiam!
  • Level 21  
    O to właśnie chodziło!!! W końcu jakieś uwagi praktyczne - dzięki "Ziomal"!!!
    Zastanawiało mnie właśnie co wart jest ten system w montażu, eksploatacji i czy nie stwarza problemów. Tym bardziej ważna jest wspomniana uwaga o antenie...
    Myślałem o wdrożeniu czegoś podobnego jak Shark i dostałem go w ofercie. Zainteresował mnie ceną i możliwościami a nie wydawał się taki zły. Większość klientów pyta właśnie najpierw o najtańsze urządzenie i nie ma im co na siłę "wciskać" lepszych jeśli chcą takie. Klient sobie życzy = klient ma zamontowane! :-) Jednak część tanich konstrukcji ma wyraźne wady wynikające z ich niskiej ceny, a tu nic takiego od razu nie rzuca się w oczy - stąd ten post.
    Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś uwagi na ten temat, montował, lub używa Sharka - piszcie! Może nie zawsze tani równa się zły?
  • Level 16  
    A co powiecie o alarmie on/off -176 z syrenką i ultradzwiękami?
  • Level 11  
    shark dostepny z dwoma rodzajami pilotów nerka i pilot jak w v10expert
    ma troche opcji jest przyjemny w montażu pk odcięcia na płycie wewnątrz
    cena dla instalatora 100zł+wysyłka
    508747471
  • Level 27  
    U mnie to jest cena detaliczna dla klienta.
  • Level 2  
    Dostałem ofertę (dość tanio) w zakupie dla instalatora (75 zł) cena była ciekawa więc od razu zakupiłem pare sztuk. Zamontowałem 6 Sharków i muszę przyznać że jednak w tej cenie czegoś pewnego nie można sie spodziewać. Dwóch klientów mi wróciło narzekając na komunikację pilota z alarmem. Potwierdzam opinie kolegi ,że zasięgi nie są dobre i w niektórych miejscach nie można wyłączyc alarmu.
    No cóż założę resztę i będe obserwował co się dzieje, mam przykre doświadzczenia z nowościami w niskiej cenie (Legendford, Forteca, Bokser,Tiger czy Anakonda) na początku pierwsze pare sztuk chodziło naprawde nieżle ale potem psuły się jak smok. Jednak nowości co jakiś czas staram się sprawdzać aby być na bierząco.
    Ogólnie z doświadczenia wiem ( 9 lat w jestem branży) że montować trzeba dobre , sprawdzone alarmy, może troche droższe ale za to pewne - montujesz i zapominasz - o to tak naprawde chodzi.
    Pozdrówko.
  • Level 17  
    Niedawno to montowalem-alarm zakupiony przez ,,znajomego,znajomego" na allegro.Wykonanie -standard.Złacze takie sobie-jakos nie mam zaufania do zlacz w centralkach w ktorych styk ma niezbyt duza powierzchnie styku-bywa ze blaszki ,,pinow" z czasem odksztalcaja sie i sa problemy.Przyzwyczailem sie do mantazu alarmow z bezpiecznikami polimerowymi a tutaj w zestawie....brakowalo bezpiecznikow nawet zwyklych.Tak wiec po podlaczeniu obletosc oprawek bezpiecznikowych byla wieksza niz samej centralki....U mnie wyszlo tego az 6 !!!:).Ta 6 to oprawka awaryjna bocznikujaca przekaznik blokady..No wlasnie-przekazniki kierunkow i blokady ...HUNGFA.Malenstwa do ktorych jakos nie mam zaufania...uzywam ich w sterownikach centralnych zamkow ale przelaczac tym swiatla kierunkow albo blokowac zaplon czy silnik...sam nie wiem:).Dla mnie jakosc alarmu to polaczenie dobrego softu procka,odbiornika,pilota na rezonatorze,solidnego zlacza.Milo znalezc tez slady jakiego lakieru do,,tropikacji" plytek zabezpieczajacego centralke troche od wilgoci...Nie sadze bym zakladalem wiecej tych alarmow i moje opinie sa bardzo SUBIEKTYWNE:).
  • Level 13  
    Witam

Co prawda nie jestem instalatorem alarmów samochodowych ale zainstalowałem ich kilka :D. Nie dawno zainstalowałem ten alarm w swoim aucie i niestety się lekko rozczarowałem ponieważ po jakkimś czasie alarm przestał reagować na przycisk uzbrajający tj. swiatła i syrena sygnalizuje ale alarm się nie uzbraja. Przycisk mogę wciskać do bulu zakażdym razem jest to samo. Inne przyciski nie działają (posiadam wersję z czteroma przyciskami)
    Nie wiem czy skopałem coś przy instalaccji, albo centralka straciła ustawienia pilota. Nie miałem jeszcze czasu sprawdzić. Jednak alarm się dziwnie zachowuje.

Może ktoś z was wie o co biega ???

Pozdro :D:D:D
  • Level 13  
    Witam

Miałem pecha mój Shark się rozleciał. Przestał reagować na naciśnięcia 3 przycisków na pilocie, jeden od uzbrajania dzaiłał ale efekt był taki że tylko mrugał światłami ale nie włączał czuwania.

Pozdro.
  • Level 1  
    Koledzy,

czy posiadacie może w formie elektronicznej instrukcję montażu oraz instrukcję programowania sharka v2 z pilotem nerka?? Jeśli tak i możecie podesłać na maila ( lukaszkuznicki(malpa)o2.pl ) to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam