Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką antenę do CB Radia....

ewdar 19 Apr 2005 07:34 4030 9
    ewdar
    Level 14  
    Witam mam radyjko CB ALAN 18 plus i nie mam anteny i chcę ją kupić ale nie wiem jaką. Czy musi być długa tzn. "bat" i jaka była by moc potrzebna tej anteny ? Proszę o pomoc ! Oraz na co zwracać uwagę przy zakupie?
    pukury
    Level 35  
    witam !! po pierwsze czy to ma byc ant. do mobila czy stacjonarka ? jeżeli mobil to nic Ci nie powiem ( nigdy nie miałem mobilka) jeżeli zas na dach to radził bym Ci 1/2 lub 5/8 - na porządnym maszcie (uziemionym) najlepiej nową - stare mogą być utlenione i będą kłopoty z swr. co do typu to jest ich tyle że hej. oczywiście każdy będzie twierdził że jego ant. jest najlepsza HI ! HI ! HI ! . pozdrawiam !!!
    ewdar
    Level 14  
    To ma być do samochodu osobowego
    pukury
    Level 35  
    witam ! o jeśli tak to bardzo mi przykro ale jak pisałem nic na ten temat niewiem !! ale inni kol napewno Ci podpowiedzą . powodzenia . pozdrawiam !!
    albino
    Level 24  
    Im dluzsza tym lepsza,jak nie drogo to polecam -magnum 27MHz,dla poprawnego swr zamontuj na rodku dachu,no chyba ,ze nowy samochud i szkoda dachu dziurawic.Pozdro...
  • Helpful post
    airacobra
    Level 18  
    Moc jakiejkolwiek anteny Ci wystarczy. Pozostaje kwestia czego od tej anteny oczekujesz. Czy zależy Ci na dalszych łącznościach (tu im dłuższy bat tym lepszy Lemm AT2001 Turbo, Santiago 1200, President Texas wszystkie mają długość około 2 metrów i dają największy zasięg ze wszystkich mobilówek i kosztują od 180 PLN wzwyż)
    Jeśli zależy Ci na informacji antymiśkowej i wyglądzie (długi bat nie wszystkim się podoba) to wystarczy Ci krótsza i zgrabniejsza Antenka jak Lemm AT 900, AT 1200(dł.90-120 cm cena poniżej 90 PLN)
    Jeśli szukasz jakiegoś kompromisu między powyższymi dwoma stanowiskami to też masz wybór anteny o długościach (od 150 do 188 cm)
    Lemm AT 71 Magnum (165cm) - sam mam taką 90PLN
    Lemm AT 1700 (188cm)- najdłuższa z najtańszych 96PLN
    President New Alaska ok 140PLN
    Alan 9 (tu ceny nie pamiętam).
    Nie licz na to, że ktoś Ci powie o ta antenka - ile użytkowników tyle gustów.
    Niektórzy chcą mieć antenę wkręcaną (president), inni wolą motylka (lemm).
    Zdecyduj się do czego głównie będziesz używał CB i wybierz sobie odpowiednią długość anteny, inne paametry są wśród większości anten o tej samej długości bardzo porównywalne. Niebagatelnie większe znaczenie od marki anteny ma miejsce jej montażu - najlepszy jest środek dachu.
    Pozdrawiam
    chiken
    Level 11  
    Witam
    Mam takie pytanko w sprawie antenki Magnum 27 bo widze ze sie tu pojawila. jest to antenka mobilna. Jest taka sprawa bo brat majac Alana mogl rozmawiac na tej antence w domu. Dzis zakupil Alana 48 PLUS i razem z ta antenka juz nie chodzi. Jest szum ale nikt na zadnym kanale nic nie mowi.
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    >"Im dluzsza tym lepsza"

+ duze auto + tory tramwajowe/kolejowe = trolejbus...

Sugeruje magnum, ktora nie jest drapakiem i nie bedziesz sie stresowal przejezdzajac pod trakcja, czy jak bedziesz jechal przez las.

Chiken - byc moze gdzies nie ma polaczenia, albo z tym radiem antena ma wybitnie wysoki SWR.
    chiken
    Level 11  
    yes2mike wrote:
    >"
    Chiken - byc moze gdzies nie ma polaczenia, albo z tym radiem antena ma wybitnie wysoki SWR.

Da sie to jakos zmienic? czy bedzie konieczne kupic inna ? jak tak to jesli mozna prosic o rade jaka zakupic. interesuje mnie antenka stacjonarna.