Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN TGX 440 - Autocom -kasowanie inspekcji

uhr 04 Jun 2014 14:24 19554 15
Texa Poland
    uhr
    Level 17  
    Witam ktoś może dał rade skasować Autocomem service oil ? w Manie tgx 440 2009rok?

Jak tak proszę o podpowiedź w jaki sposób to zrobić.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    diablo23248
    Level 27  
    Którą masz wersję AUTOCOM'a?

MAN TGX 440 - Autocom -kasowanie inspekcji

Dodałem niechcący screen z TGS ale na TGX jest tak samo.

Może to jednak nie być takie proste. MAN ma podzielone czynności serwisowe i każdą trzeba kasować osobno (tak przynajmniej jest w MAN-CAT's). Możliwe, że AUTOCOM nie potrafi "wyczyścić" wszystkich inspekcji. Nie wiem jak wygląda to na innych testerach (jaltest, texa)...
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    diablo23248 wrote:
    MAN ma podzielone czynności serwisowe i każdą trzeba kasować osobno (tak przynajmniej jest w MAN-CAT's)
    Texa Jaltest podobnie.

uhr A łączy Ci się ten autocom z SLR ?
  • Texa Poland
    uhr
    Level 17  
    Zgadza się mam te zakładki ale jak chce skasować to error nie przechodzi dalej
    MobilTruck
    Level 31  
    Jak i stary tak i plus,kasuje bez problemu w Tga,x i tgl.Musisz coś źle robić.
    maher440
    Level 15  
    Potwierdzam co napisał kolega kasuje inspekcje w manach.
    uhr
    Level 17  
    Kurcze dziś się podepnę raz jeszcze ale raczej nie ma tam co źle robić kliknąć kasuj i tyle czy jak?
    uhr
    Level 17  
    Dziś kolejny raz próbowałem skasować inspekcje ale nie dałem rady.
    Poniżej zrzut z ekranu.
    Taki się komunikat pojawia na dole OBD klikacie czy ten u góry bo są dwa?
    Niby dochodzi do kasowania na tym górnym obd skasuj wciskam i koniec ale nie znika komunikat z auta.

https://obrazki.elektroda.pl/7578164600_1402246585.jpg"

https://obrazki.elektroda.pl/8150668700_1402246617.jpg"

Co źle robię :(?
    diablo23248
    Level 27  
    Czy z innymi systemami w tym aucie możesz się połączyć?
    uhr
    Level 17  
    Tak inne błędy kasuję i prawie wszystkie systemy wchodzę.
    kwantor
    Level 38  
    Nie generikiem tylko obd2 ale skoro taki komunikat, to nie tej funkcji i tyle, może zaktualizuj autocoma, lub zrób upgrade- starszą wersją.
    Komunikat zgaśnie jak wyzerujesz wszystkie systemy co do joty, jak pisał ktoś.
    Poza tym ileż to masz tych zakładek, że nie przewertujesz wszystkich możliwości?
    Funkcje są w resecie kontrolki serwisowej.
    OBD 2 jest na dole, spróbuj na innym roczniku.
    Doprowadziłeś tylko do zdenerwowania naszego moderatora :D https://www.elektroda.pl/rtvforum/images/smiles/29.gif
    maher440
    Level 15  
    Aby w mańku zgasł komunikat ''czas na serwis''wszystkie czynności serwisowe musisz zresetować po kolei.Olej,filtr,osuszacz itp.Jeśli jakiś pominiesz dalej komunikat będzie aktywny.Ja w TGL-u kasowałem wchodząc przez listę pojazdów,typ,model.
    uhr
    Level 17  
    Generik to ten o góry czy a OBD2 na dole? w prawym rogu co wywala mi błąd a czym się one różnią ten górny od dolnego?
    Ale z tego co widzę to tylko mam osuszacz i nic więcej do resetowania.
    Chyba że tam gdzie pojawia się błąd jak na zdjęciu są te systemy.
    Gdzie ten olej i filtr.
    Moderated By serwisantscani1:

Wywala to się ewentualnie śmieci do kosza a to jest forum techniczne nie wiejska pogawędka a skoro Kolega ignoruje polecenia to tą ignorancje nagradzam tygodniową formą odpoczynku na zapoznanie się z regulaminami.

Regulamin.

Regulamin wewnętrzny działu.

"Zasady działu ciężarowe"

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Bartolinis
    Level 11  
    Po połączeni z silnikiem, albo z zegarami - nie pamiętam teraz
    wchodzisz w "regulację" i jest chyba coś takiego jak "przywołaj komunikat serw"
    tam wklepujesz kiedy olej/filtry itp
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przeoczyłem temat ...
    Wchodzisz w SLR jeśli się połączy dalej wybrać należy zakładkę w której ukażą się daty poszczególnych przeglądów i wiadomo co i do kiedy. Kasowanie ... wybierasz "kasowanie wskaźnika przeglądów" i wybierasz która obsługa ma być zresetowana, procedura sama przypisuje daty kolejnych terminów.

Istotna sprawa - sinik musi być zgaszony.

Bartolinis wrote:
    jest chyba coś takiego jak "przywołaj komunikat serw"
    tam wklepujesz kiedy olej/filtry itp
    Pierwsze słyszę o takiej procedurze.
    czester
    Level 13  
    Witam ja kasowałem autocomem serwis olejowy w dwóch Manach tgx z 2012 roku gdzie gniazdo OBDE znajdowało sie z lewej strony pojazdu (strona kierowcy) i nie było problemów.
    Spotkałem sie z Manem TGX z 2010 roku gdzie gniazdo OBDE znajdowało się z prawej strony (strona pasażera) nie szło skasować serwisu.
    Samochód musiał podjechać do serwisu aby skasować serwis