Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały szybki elektryczny jeep

mi_ma 04 Cze 2014 20:56 8850 6
 • Mały szybki elektryczny jeep

  W poniższym poście zaprezentowano jak można przekształcić dziecięcego jeepa w mały szybki elektryczny mini samochód. Zaprezentowany jeep zasilany jest 24 woltami z akumulatorów, hamulce tarczowe, cyfrową deskę rozdzielczą z wskaźnikami napięcia i temperatury silnika, funkcjonalnymi światłami przednimi i tylnymi oraz oponami oraz skrzynią biegów. Prędkość maksymalna wynosi około 25-30 mil na godzinę z osobą dorosłą na pokładzie. Ze względu na prędkość projekt jest przeznaczony tylko dla dorosłych... w rękach dziecka może się to skończyć tylko katastrofą.
  Pojazd, jak wcześniej wspomniałem został zbudowany z użyciem auta zasilanego elektrycznie dla dzieci. Jednak jego użycie ograniczyło się tylko do karoserii, która przemalowana z kolorystyki dziecięcej na typową dla jeepa wygląda o wiele ciekawiej. Na potrzeby pojazdu autor opracował solidną stalową ramę, która ma udźwignąć kierowcę, silnik, baterię itp. Do budowy układu napędowego autor użył zdemontowanego układu z elektrycznego wózka inwalidzkiego. Napęd zasilany jest przemysłowym silnikiem elektrycznym DC zasilanym 24 Woltami (dając w sumie około 4 KM). O ile motor jest dosyć mocny, to jednak jego sprawność jest dosyć niska, a przy maksymalnym obciążeniu dosyć szybko się grzeje (stąd konieczność obserwowania temperatury na desce rozdzielczej).
  Dobudowy układu kierowniczego i hamulcowego autor wykorzystał elementy kupione w sklepie z częściami do skuterów, w tym hamulcami tarczowymi.
  Pojazd wygląda dosyć efektownie dzięki dbałości o szczegóły ze strony autora. Metalowa rama został pomalowana proszkowo na kolor czarny, a karoseria oprócz typowej zieleni została wzbogacona o charakterystyczne dla jeepa oznaczenia. Siedzenie wykonano z pianki oraz winylu, które po podniesieniu daje dostęp do akumulatorów i silnika.
  Całość wykańczają szczegóły takie jak zapasowe koło zamontowane z tyłu, 12 woltowe przednie światła oraz LEDowe żółte kierunkowskazy i światłą tylne oraz wskaźniki na desce rozdzielczej. Dodatkowe elektroniczne elementy zasilane są z niewielkiego akumulatora 12 woltowego.

  Mały szybki elektryczny jeep Mały szybki elektryczny jeep Mały szybki elektryczny jeep Mały szybki elektryczny jeep

  Poniżej zamieszczam film, a na stronie źródłowej znajdziecie opis projektu.  Źródło http://www.instructables.com/id/Make-a-Racing-Powerwheels-Jeep


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 04 Cze 2014 22:03
  JumperTomek
  Poziom 15  

  Lepiej by było chyba wsadzić silnik z motorka jakiegoś :P na nasze realia np. z motorynki :P

 • #3 05 Cze 2014 10:49
  seba_x
  Poziom 31  

  JumperTomek napisał:
  na nasze realia


  Na nasze realia to nie masz prawa tym jeździć po drogach publicznych, w stanach chyba też.

 • #4 05 Cze 2014 17:21
  JumperTomek
  Poziom 15  

  A kto mówi o jeździe po drodze ?

 • #5 06 Cze 2014 09:40
  seba_x
  Poziom 31  

  Na filmie wyraźnie widać że porusza się po drodze.

 • #6 06 Cze 2014 09:42
  JumperTomek
  Poziom 15  

  Ja nie miałem na myśli filmu i po czym jeździ tylko jaki napęd dać..

 • #7 06 Cze 2014 11:23
  seba_x
  Poziom 31  

  No na pewno wyjdzie taniej dać spalinowy niż elektryczny.