Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały szybki elektryczny jeep

mi_ma 04 Jun 2014 20:56 9951 6
Testo
 • Mały szybki elektryczny jeep

  W poniższym poście zaprezentowano jak można przekształcić dziecięcego jeepa w mały szybki elektryczny mini samochód. Zaprezentowany jeep zasilany jest 24 woltami z akumulatorów, hamulce tarczowe, cyfrową deskę rozdzielczą z wskaźnikami napięcia i temperatury silnika, funkcjonalnymi światłami przednimi i tylnymi oraz oponami oraz skrzynią biegów. Prędkość maksymalna wynosi około 25-30 mil na godzinę z osobą dorosłą na pokładzie. Ze względu na prędkość projekt jest przeznaczony tylko dla dorosłych... w rękach dziecka może się to skończyć tylko katastrofą.
  Pojazd, jak wcześniej wspomniałem został zbudowany z użyciem auta zasilanego elektrycznie dla dzieci. Jednak jego użycie ograniczyło się tylko do karoserii, która przemalowana z kolorystyki dziecięcej na typową dla jeepa wygląda o wiele ciekawiej. Na potrzeby pojazdu autor opracował solidną stalową ramę, która ma udźwignąć kierowcę, silnik, baterię itp. Do budowy układu napędowego autor użył zdemontowanego układu z elektrycznego wózka inwalidzkiego. Napęd zasilany jest przemysłowym silnikiem elektrycznym DC zasilanym 24 Woltami (dając w sumie około 4 KM). O ile motor jest dosyć mocny, to jednak jego sprawność jest dosyć niska, a przy maksymalnym obciążeniu dosyć szybko się grzeje (stąd konieczność obserwowania temperatury na desce rozdzielczej).
  Dobudowy układu kierowniczego i hamulcowego autor wykorzystał elementy kupione w sklepie z częściami do skuterów, w tym hamulcami tarczowymi.
  Pojazd wygląda dosyć efektownie dzięki dbałości o szczegóły ze strony autora. Metalowa rama został pomalowana proszkowo na kolor czarny, a karoseria oprócz typowej zieleni została wzbogacona o charakterystyczne dla jeepa oznaczenia. Siedzenie wykonano z pianki oraz winylu, które po podniesieniu daje dostęp do akumulatorów i silnika.
  Całość wykańczają szczegóły takie jak zapasowe koło zamontowane z tyłu, 12 woltowe przednie światła oraz LEDowe żółte kierunkowskazy i światłą tylne oraz wskaźniki na desce rozdzielczej. Dodatkowe elektroniczne elementy zasilane są z niewielkiego akumulatora 12 woltowego.

  Mały szybki elektryczny jeep Mały szybki elektryczny jeep Mały szybki elektryczny jeep Mały szybki elektryczny jeep

  Poniżej zamieszczam film, a na stronie źródłowej znajdziecie opis projektu.  Źródło http://www.instructables.com/id/Make-a-Racing-Powerwheels-Jeep

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  mi_ma
  Translator, editor
  Offline 
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
  Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
  Has specialization in: elektronika wojskowa
  mi_ma wrote 831 posts with rating 788, helped 0 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2006 year.
 • Testo
 • #2
  JumperTomek
  Level 15  
  Lepiej by było chyba wsadzić silnik z motorka jakiegoś :P na nasze realia np. z motorynki :P
 • Testo
 • #3
  seba_x
  Level 31  
  JumperTomek wrote:
  na nasze realia


  Na nasze realia to nie masz prawa tym jeździć po drogach publicznych, w stanach chyba też.
 • #4
  JumperTomek
  Level 15  
  A kto mówi o jeździe po drodze ?
 • #5
  seba_x
  Level 31  
  Na filmie wyraźnie widać że porusza się po drodze.
 • #6
  JumperTomek
  Level 15  
  Ja nie miałem na myśli filmu i po czym jeździ tylko jaki napęd dać..
 • #7
  seba_x
  Level 31  
  No na pewno wyjdzie taniej dać spalinowy niż elektryczny.