Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manualna naprawa Win8 - Ręczna naprawa plików systemowych Win8

ssdaltpunish 05 Jun 2014 11:58 1104 5
 • #1
  ssdaltpunish
  Level 2  
  Witam,

  Mam duży problem z laptopem Lenovo Y500. Mianowicie przy starcie laptopa pojawia mi się tylko logo firmowe Lenovo na czarnym ekranie, no i tyle. Ekran na tym zastyga, nie przechodzi dalej. Sprawdzałem czy to długie wczytywanie czy jakiś błąd, zostawiłem w takiej postaci laptopa na całą noc i z samego rana było nadal logo na czarnym ekranie.

  Dodam jeszcze, że system ostatnio się wolniej włączał, ale jak już windows 8 sie całkowicie zalogował to system działał bez zarzutów.

  Podłączyłem dysk twardy z laptopa do zwykłego PC ( tyle że z Win 7) i wszystko działa - tj. widzi wszystkie foldery ( czyli jak dysk zewnętrzny).

  Z tego wywnioskowałem że dysk jako dysk jest sprawny technicznie, ale coś musi być nie tak z softwerem. I teraz pytanie:

  Czy jest szansa manualnej naprawy plików ( może bootowania? ), żeby przynajmniej odpalić dysk Win8 na laptopie, aby potem przeprowadzić naprawę czy inne rzeczy?

  Pozdrawiam.
 • #2
  rtj71
  IT specialist
  ssdaltpunish wrote:
  Z tego wywnioskowałem że dysk jako dysk jest sprawny technicznie, ale coś musi być nie tak z softwerem. I teraz pytanie:


  Podłącz ten dysk jeszcze raz, uruchom HDTune/Crystal Disk Info i zamieść zrzut ekranu z wynikami.
 • #3
  ErCzarny
  Level 11  
  można przeprowadzić naprawę z dysku recovery, jeśli takowy został zrobiony, albo za pomocą płytki istalacyjnej z win 8. Miałem podobny problem i jedyne wyjście to była instalacja Win 8, danych nie odzyskałem ale przynajamniej laptop działa. spróbował by z płytką na twoim miejscu, skoro się nie włącza ... Lub jak kolega wyżej radzi :)
 • #4
  ssdaltpunish
  Level 2  
  Przepiąłem dysk do stacjonarnego PC i ustawiłem bootowanie z tego dysku i... poszło... wszystko się załączyło w nawet dobrym tempie.

  Dysk "sprawny", czyli może to być grafika ?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Nie mogę wejść w żadne funkcje recovery ( ten przycisk z boku do bezpośredniego przejścia w naprawę również kończy się na logo firmy i czarnym ekranie.
 • #5
  ErCzarny
  Level 11  
  Stawiał bym w takim razie na grafke, objawy typowe więc daje 8/10 , że to grafka do wymiany
 • #6
  ssdaltpunish
  Level 2  
  Właśnie tego się obawiam... No nic, idę dziś do serwisu i zobaczymy co powiedzą.

  Dziekuję za dobre chęci i podpowiedzi.