Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony plik typu .docx

05 Cze 2014 12:12 1077 4
  • Poziom 2  
    Witam. Jakiś czas temu coś pierdyknęło na moim twardym dysku i nie dało się go uruchomić. Podłączony do innego kompa pokazał prawidłowo 2 partycje, ale na partycji systemowej brak było plików. Próbowałem je odzyskać na różne sposoby, ale jedyny efekt, to cząstkowe i uszkodzone pliki. Właściwie zależy mi tylko na jednym pliku docx. Zmiana rozszerzenia nic nie dała, tak samo jak naprawa przez worlda. Plik ten został utworzony w world 2010. Jeśli byłby ktoś tak dobry i może go odtworzył przynajmniej po części, byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 40  
    Kłopot polega na tym ze "nowe" pliki office to w rzeczywistości spakowane katalogi (otwórz dobry plik rarem lub zipem z zobaczysz z czego się składają).
    W związku z tym po uszkodzeniu są tak jak inne archiwa - nie do odczytania. To taki wkład M$ w bezpieczeństwo danych :)

Nie wiem jakich programów użyłeś do odczytania uszkodzonego dysku. Dla mnie rewelacyjnie działa Ontrack EasyRecovery Professional 11 - niestety płatny. I poprzez drzewo katalogów odzyskiwałem dostęp do plików.
  • Poziom 2  
    Teraz już nic nie odtworzę, bo dysk sformatowałem i wgrałem windę od początku. Na pewno są tu jacyś spece od tego typu rzeczy. Proszę o pomoc, treść w tymże pliku ma dla mnie dużą wartość.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Z tego to już raczej nic nie będzie. Jak by był dysk to można by się pokusić o odzyskanie chociaż części tego pliku. To co jest w załączniku to przypadkowy zlepek nie związany z plikiem Word-a. Brak prawidłowego nagłówka oraz zakończenia pliku. W środku same śmieci.
  • Poziom 2  
    Niestety nie udało się odzyskać pliku :(