Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka myjka ultradźwiękowa do serwisu elektroniki

05 Cze 2014 12:56 3159 3
  • Poziom 13  
    Witam,

Poszukuję budżetowej myjki ultradzwiękowej. Główne przeznaczenie to mycie sit do BGA, narzędzi, elementów, kartridźy etc. Myślałem o czymś większym np. do mycia płyt głównych, ale chyba się wycofam, bo raczej rzadko się przyda.
    Czym warto się zainteresować?

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Warto się zainteresować większą myjką :) Małe myjki mają zbyt małą moc ultradźwięków - chińczyka 50W używam do mycia małych elementów z topnika i do tego wystarcza. Ceny sensownych myjek zaczynają się od 1500 zł. I tu uwaga - niestety chińczyki nie mają deklarowanej mocy.
  • Poziom 13  
    SQ9MEM
    Dzięki za odpowiedź, nie wiem czy będzie mi potrzebna większa myjka, przynajmniej na razie bez takowej sobie radzę, potrzebuję bardziej do mycia narzędzi, mniejszych elementów. Generalnie jesteś w stanie poratować jakimiś konkretnymi modelami?
  • Poziom 28  
    Ale problem nie jest w wielkości tylko w mocy. Większe mają po prostu większą moc. Minimum to moim zdaniem 150W (moc ultradźwięków), na moc grzałki nie ma sensu specjalnie zwracać uwagi. Warto także zwrócić uwagę na to, czy myjka ma zawór do opróżniania wanny i wentylator do chłodzenia stopnia mocy. Co do konkretnych firm się nie wypowiem, ale odradzam chińszczyznę - za dwa raz słabsze niż podaje producent. Generalnie polecam kupić coś polskiego.