Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SF-2116 gdzie się dosypuje developer??

raffat 19 Apr 2005 10:45 1299 4
    raffat
    Level 10  
    Witam wszystkich!

Ksero całe po konserwacji, wszystko sprawne, jednak szarzy strasznie.
    W serwisie powiedziano mi ze to spowodowane brakiem developera.
    Developer zazkupiłem oryginalny sharp, jednak nie wiem gdzie go mam wsypać??
    WampiR88
    Level 11  
    Wyciagasz wywolywaczke (tam gdzie sypiesz toner) muszisz sprytnie oddzielic (3 sruby) pojemnik z mieszadlami i tonerem od pojemnka developera, wysypujesz dokladnie developer (do ostatniego ziarka :) ) zasypujesz nowy, skrecasz , do kopiarki wsadzasz , kopiarke uruchamisz i w trybie serwisowym kasujesz licznik developera(bebena), i trzaskasz inicacje developera i wsio. 40, 42 kasowanie bebna, developera.
    wladekp
    Level 15  
    wymiana developera ok. natomiast przyczyna szarzenia może być całkiem inna np. zły toner, brudne lustra itd.
    aras123
    Level 20  
    podzielam obawy kolegi co do tego developera, uważem że to optyka bądź zużyty beben, ale odnoszę wrażenie że mogłeś popełnić kardynalny błąd podczas regulacji maszyny , mianowicie:
    w kodzie 46 ustawiasz kontrast i w każdej normalnej maszynie naciskasz start żeby potwierdzić zmiany ale nie tutaj , zmieniasz ustawienia i wychodzisz z tego trybu , jeśli natomiast naciśniesz start maszyna robi sobie jakieś tam dziadoskie ustawienia gdzieś nie wiem gdzie i kopia wychodzi strasznie ciemna, nestety jest z tego bardzo trudno wyjść , troszke pomaga kod 47 i zabawa z napięciami ale cudów nie zrobisz, może jakis sharpowiec zna sposób jak z tego wrócić i się znami podzieli

a co do samej wymiany developera to są 2 a nie 3 śruby o kodzie 40 nie słyszałem natomiast 42 jak najbardziej i jeszcze należałoby zrobić inicjalizacje w kodzie 25-2
    Goshky
    Level 20  
    Troszkę lat zajmowałem się Sharpem i te maszyny raczej nie reagują w ten sposób na developer. Stary mocno pyli, pełno wszędzie toneru, ale nie powoduje raczej sciemnienia albo bladości kopii. Co do kodu 46-01 to faktycznie po regulacji potrafi robić bardzo ciemno, a to z tego powodu, że maszyna kasuje sobie korekcję brudu optyki (podciąganie napięcia lampy ekspozycyjnej co jakiś czas) i zaczyna świecić ciemniej lampą. Rada jest jedna, wyczyszczenie całej maszyny lub/i wymiana zużytego bębna razem z developerem (te materiały powinny być wymieniane łącznie co 50 tyś., można podejrzeć ile mają na liczniku w 22-06).
    Co do kręcenia napięciami to można sobie narobić biedy, bo maszyna ma kilka układów korekcji i nigdy nie wiadomo w jakim stanie akurat się znajdują, po kręceniu może się okazać, że np. zjada szybko toner, mam klientów, którzy tego mocno pilnują :(

jeszcze jedno, często serwisanci zapominają o wyczyszczeniu lampy ekspozycyjnej i przeczyszczeniu jej upieczonych styków, no i reflektora lampy, najlepiej ją wymontować i wszystko wymyć na cacy.
    A czasem sama lampa już słabo świeci.