Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG 32LN570R za 999 zl

05 Cze 2014 15:58 4488 30
  • Poziom 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - okolo 10m2 ewentualnie troszke wiecej
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 1,5 m - 2 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - pokoj slabo nasloneczniony, do tego rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - zaden
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - smart tv no chyba ze lepiej go dokupic, fajnie by bylo jakby odtwarzal filmy z usb
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - zwykla kablowka
    10. Jakie urządzenia? - w przyszlosci odtwarzacz dvd i ps3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 5-8 godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - obojetne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? -
    16. Preferencje co do marki? - samsung, lg, sony
    17. Preferencje co do wielkości? - 32
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? roznie ale raczej wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? okolo 1200 zl
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie ma miec
  • Poziom 9  
    Dzieki wielkie za propozycje i zainteresowanie. Oczywiscie je rozwaze chociaz srednio jestem przekonany co do tej firmy ale to moje niczym nie poparte uprzedzenia. Ogolnie rzecz biorac to raczej nie jestem zbyt wymagajacym uzytkownikiem biorac pod uwage to ze to moj pierwszy telewizor. Wazne zeby poprostu obraz byl na przyzwoitym poziomie no i zebym mogl spokojnie kiedys dokupic odtwarzacz dvd i ewentualnie ps3 i zeby sie nie okazalo ze brakuje wejsc.
    Mam jeszcze pytanie z jakiego wzgledu propozycja ktora ja podalem czyli LG 32LN570R jest gorsza ?
    A co sadzicie o tych modelach ?
    http://www.mediamarkt.pl/rzeszow/telewizor-samsung-ue32f4500,id-854129
    http://www.mediamarkt.pl/rzeszow/telewizor-samsung-ue32f5500,id-854133
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Z tego co widze to seria samsung h 32 cale chyba troche przekracza moj budzet. To bardzo istotna sprawa aby telewizor byl wyprodukowany w 2014 roku czy moze byc z zeszlego ?
    Do odbierania telewizji cyfrowej z dostepnymi kanalami hd wystarczy telewizor z rozdzielczoscia hd czy moze jednak potrzebuje full hd ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    To znaczy co masz na mysli?
  • Poziom 18  
    Telewi napisał:
    Telewizor z nazwy tematu bedzie w promocji za 999 zl. http://www.mediaexpert.pl/telewizory-led/tele...-hd-ready-lg-32ln570r,id-7431#tab_description Jak myslicie oplaca sie go kupic ?
    Zastanawiam sie czy to taki sam jak ten http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-32ln570r.bhtml bo w tym sklepie jest za 1199 zl.

Weź po uwagę,że telewizora nie kupujesz na tydzień. Więc warto po prostu dopłacić i mieć cośporządnego.

Tak sympatyczny kolega LOCOLOCO napisał możesz wsiąść np panasa z matrycą IPS Telewizor LED VIERA TX-32AS600E i dopłacasz tylko 200 zł.

Zasada przy wyborze telewizora:
    1. Wchodzisz na oryginalne strony firmowe znanych producentów
    (Sony,Panasonic, Samsung,Philips, LG itd)
    2. Wybierasz aktualnie produkowany najnowszy model np z serii na bieżący rok
    (np 2014) z możliwie najwyższej półki dla twojej kieszeni
    3. Jedziesz do sklepu AGD i kupujesz ten model nie pozwalając sobie wcisnąć staroci. (najnowsze modele mają wszystko lepsze,nowsze matrycę i elektronikę i układy poprawiania obrazu czyli po prostu są lepsze)

Moje doświadczenia:
    Po dwutygodniowym teście telewizora PANASONIC TX-39AS600E LED pomimo dobrego obrazu szczególnie po aktualizacji jego softu przez internet (tak po uaktualnieniu aktualizacji na większości telewizorów obraz się poprawia)
    musieliśmy go wymienić. Nie sposób było oglądać go ani z odległości 2,5 metra ani z odległości trzech metrów. Minimalną odległością z jakiej obraz fajnie wyglądał to było 5 metrów niestety był to już przedpokój. Nie mamy tak dużego pokoju na ten telewizor aż 39 calowy.
    Teraz po wymianie na 32 cale można spokojnie i długo oglądać telewizję bez oczopląsu i skakania wzroku po ekranie.

Odnośnie odległości ciekawy prawdziwy opis:
    http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

Piszą tam że "Zalecana odległość od ekranu to 3-5 krotność przekątnej.
    Po moim teście stwierdzam stanowczo ,że minimalna odległość od ekranu to 5 krotność przekątnej. Czyli np 39 cali to będzie 5 metrów.

Dla twojego wyboru proponuję wybrać taki jaki my kupiliśmy (niestety w sklepienie było panasonica ani philipsa32 jakiego chcieliśmy) czyli sony:
    Sony KDL-32W706B
    tutaj jest test:
    http://www.tvmaniak.pl/59684/ranking-telewizorow-2014-5/

Mn mecze nadaje się idealnie. Ma też swoje wady np w ciemnych scenach twarze są koloru oliwkowego. Ma też zalety np wbudowany tuner satelitarny, który bez żadnej karty odbiera ponad 100 darmowych kanałów z satelity oraz bardzo dobry,rzadko spotykany w innych płaskich ledach dźwięk. Nawet lepszy od poprzedniego panasonica 39 calowego.Ma też możliwość nagrywania filmów lecz dysk do nagrywania musi być o pojemności minimum 32GB.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    To juz kolejna propozycja warta uwagi. Coraz bardziej mnie przekonujecie do tego ze nalezy doplacic. Tylko ze jest maly problem bo ten telewizor sony ma rozdzielczosc full hd a do moich zastosowac z tego co wyczytalem w internecie pasuje hd.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ale co myle ? Telewizory sony 32 calowe z seri w700 maja rozdzielczosc full hd. Do moich zastosowan chyba lepszy bedzie telewizor z hd ? Filmow blu ray z pewnoscia nie bede ogladal.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Tak mam na mysli hd ready. Jakbym wiedzial ze na tyle wazne jest to jedno slowko to bym je poprostu napisal.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    To czyli mam brac telewizor z rozdzielczoscia full hd czy hd ready ? Bo juz sie troche pogubilem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    A jesli kupie telewizor full hd i bede chcial na nim ogladnac film w rozdzielczosci hd ready to czy przez skalowanie obrazu duzo straci ten film na jakosci ? To samo sie tyczy stacji telewizyjnych ktore mam w hd ready. Straca na jakosci ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Wyboru dokonam prawdopodobnie miedzy tymi telewizorami.
    Samsung UE32H5500 za 1499 zl
    LG 32LB650V za 1699 zl
    Sony KDL-32W705B za 1799 zl
    Jak uwazacie czy moje propozycje sa dobre ? Najbardziej podoba mi sie lg tylko ma to nieszczesne 3d ktorego wogole bym nie uzywal.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Trzeba odpalić zobaczyć jak obraz.Wiele osób leci na liczbe cali,i mając np do wydania 1500zł na tv kupują najwiekszy jaki sie da za te cene. Widziałem już nie jeden tv kupiony w ten sposób, i sorry ale co po tych calach jak to badziewny wyświetlacz ,obraz jest jakiś bez wyrazu ,mdły , rozlany,a kolory wyblakłe jak stara koszula.Lepiej kupić dobry tv te 28 cali niż 40 badziew.
    No i gwarancja ważna sprawa przy tanim sprzęcie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ja mam wrazenie ze oslepne jak juz kupie ten telewizor i bede ogladal te 32 cale z 1,5 m a co dopiero 39 cali.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    prajzl napisał:
    Trzeba odpalić zobaczyć jak obraz.Wiele osób leci na liczbe cali,i mając np do wydania 1500zł na tv kupują najwiekszy jaki sie da za te cene. Widziałem już nie jeden tv kupiony w ten sposób, i sorry ale co po tych calach jak to badziewny wyświetlacz ,obraz jest jakiś bez wyrazu ,mdły , rozlany,a kolory wyblakłe jak stara koszula.Lepiej kupić dobry tv te 28 cali niż 40 badziew.
    No i gwarancja ważna sprawa przy tanim sprzęcie.

Zgadzam się z tym w 100%. Trafiłeś w samo sedno problemu.

LOCOLOCO napisał:
    Tu nie masz racji.
    Nie ma za dużego ekranu - jest za to za słaba jakość sygnału.
    I to jest jedyna rzecz która może Cię powstrzymywać.

SĄ ZA DUŻE EKRANY dla obrazów marnej jakości a takiej marnej jakości jest nadawana większość kanałów z cyfrowej telewizji naziemnej DVBT

Niezależnie od rozdzielczości obrazu nie zmieniają się kwestie związane z bólem oczu czy głowy spowodowane faktem, że nie obejmujemy wzrokiem całego ekranu i musimy nieustannie ruszać gałkami albo wręcz obracać głowę.
    Ja nie mogłem wytrzymać oglądając 39 cal z odległości 2,5 metra . Teraz oglądam 32 cale z odległości 4 metrów i jestem bardzo zadowolony,że obejmuję wzrokiem cały ekran i że nie śnią mi się po nocach wielkie głowy i rozmazane piksele z wielkiego telewizora....

Odnośnie odległości ciekawy prawdziwy opis:
    http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

Drugi fakt to jest taki że w jakości HD z darmowej telewizji naziemnej są tylko dwa kanały: jedynka i dwójka. (No chyba że będziesz oglądał firmy tylko z blueraya DVD - wtedy czterdziestka do tego celu jest ok)
    Pozostałe,niektóre kanały TV sa marnej jakości, szczególnie gdy nadają stare filmy. A komfort oglądania tych starych filmów na TV 40 calowym gdy nie obejmujesz wzrokiem całego ekranu z odległości 2,5 to jest porażka i nawet super efekty wygładzające nie pomagają.Jedynie co pomaga to mniejszy rozmiar telewizora.
    Potwierdzam fakt na podstawie własnych doświadczeń z telewizorami LED o rożnych wielkościach iż:
    SĄ ZA DUŻE EKRANY dla obrazów marnej jakości a takiej marnej jakości jest nadawana większość kanałów z cyfrowej telewizji naziemnej DVBT

Trzeci fakt , który stwierdziłem to taki że nie watro kupować telewizora bez możliwości nagrywania. Gdy kupimy np TV bez możliwości nagrywania i podłączymy do niego zewnętrzy dekoder DVBT z możliwościową nagrywania pojawia się się mnóstwo dodatkowych problemów trudnych do rozwiązania o których już pisałem na forum gdyż testowałem tą opcję.