Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o kartę graficzną oraz procesor.

05 Cze 2014 19:17 939 12
  • Poziom 9  
    Mam kwotę 100 zł i chciałbym dokupić dwie rzeczy do mojego dziadka:

Procesor Intel Pentium 4 524 Prescott 3.06GHz
    Płyta główna P5VD2-MX (Socket 775) Chipset P4M890
    Pamięć 2GB
    Grafika NVIDIA GeForce 6600 GT
    Zasilacz Modecom Carbon 400W,

a mianowicie,

procesor
    Intel Core 2 Duo E4600 2x 2,40 GHz - 2MB L2 Cache - 800 MHz FSB
    (używany)

oraz karta graficzna
    NVIDIA Geforce 8600GT ASUS
    PAMIĘĆ: 512MB
    Złącze DVI
    Chłodzenie pasywne
    (podpisana jako nieużywana przez rok).

Będzie to wyjazdowy sprzęt który zabiorę w pewne miejsce i chciałbym się dowiedzieć czy mój zasilacz wytrzyma oraz czy wyżej wymienione podzespoły będą współpracowały z moją płyta główną. Jeżeli będzie jakaś uwaga, rada z chęcią posłucham. Z góry dziękuje.
  • Poziom 9  
    Szczerze to zbytnio nie interesuje mnie los tego komputera z powodu używania go do przeglądania stron, a jeżeli nadejdzie ochota, jedna runda w jakąś grę nie zaszkodzi. Z drugiej strony nie chciałbym dopuścić do zagrożenia jakie sprawiają te zasilacze. Warto kupić jakiś "markowy" ale używany zasilacz? Jaki model pasowałby do sprzętu który chcę kupić.
  • Poziom 11  
    Osobiście bym nie zmieniał zasilacza. Nie do tego sprzętu, zwłaszcza że piszesz o 100 zł. Nie kręć procesora ani grafiki.. możesz pomierzyć napięcia, jeżeli będą duże rozbieżności to wtedy będzie konieczna wymiana. Nie wszystko co ModeCom to złe ;)

Ze strony producenta:
    Cytat:
    Zasilacz posiada ponadto filtry przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe, i przeciwzakłóceniowe zapobiegające uszkodzeniu m.in. płyty głównej i procesora.

Ja bym tego zasilacza nie kupił, ale jeżeli już go masz to (w mojej opinii) nie potrzebnie wydasz kasę.

Jeżeli będziesz chciał jednak zmieniać to ModeCom MC albo Fortron. Są tanie a dobre.
  • Poziom 39  
    Zarówno procesor Intel Core 2 Duo E4600 jak i karta gr.Geforce 8600GT są kompatybilne z Twoją płytą gł.
    Przed wymianą procesora, przeprowadź aktualizację BIOSu do v.1017.
    Zasilacz Modecom Carbon 400W nie jest taki zły i jeśli jest sprawny, możesz go spokojnie używać w planowanej konfiguracji. Przy wymianie podzespołów, wyczyść wnętrze jego obudowy z kurzu i sprawdź, czy nie posiada spuchniętych lub wylanych kondensatorów.
    http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX/HelpDesk_CPU/
  • Poziom 9  
    Jednak wolałbym wymienić zasilacz, wystarczy forton 350/400W? Problem mały mam, ponieważ przed chwilą zrobiłem głupią rzecz wchodząc w licytację o kartę GF 8800GT, będzie chodziła czy jednak jest nie wspierana przez moją płytę?
  • Poziom 39  
    sinnu napisał:
    Jednak wolałbym wymienić zasilacz, wystarczy forton 350/400W? Problem mały mam, ponieważ przed chwilą zrobiłem głupią rzecz wchodząc w licytację o kartę GF 8800GT, będzie chodziła czy jednak jest nie wspierana przez moją płytę?

Taki Fortron wystarczy.
    Karta GF8800GT jest kompatybilna z Twoją płytą gł. Natomiast oddzielną sprawą jest jakość tej konkretnej karty gr. Jak długą gwarancję daje sprzedawca?
    Na Twoim miejscu nie wymieniałbym zasilacza, tylko sprawdził go zgodnie z podanymi wskazówkami.
    Edit.
    Osobiście wolałbym kartę GF 9600GT z niereferencyjnym chłodzeniem, np Palit, gdyż wśród tych kart jest mniej bubli na aukcjach.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc, jeżeli radzisz nie wymieniać tak uczynię. Zakupie tą kartę jak wygram licytacje, aktualizacja biosu też jakoś pójdzie i można brać sprzęt.
  • Poziom 39  
    sinnu napisał:
    Dziękuje za pomoc, jeżeli radzisz nie wymieniać tak uczynię. Zakupie tą kartę jak wygram licytacje, aktualizacja biosu też jakoś pójdzie i można brać sprzęt.

Daj link do aukcji tej karty, zobaczymy czy warto licytować.
  • Poziom 39  
    sinnu napisał:
    Nie jestem pewien ale za linki które mają termin ważności jest kasacja oraz punkty karne. Jeżeli tak jest usunę link.

http://allegro.pl/geforce-8800-gt-i4291781443.html

Ta karta ma mało wydajne i głośne chłodzenie. Radzę wycofać się z licytacji, a po zakończeniu aukcji, gdy kupi ktoś inny, licytować GF 9600GT z poniższego linku.
    http://allegro.pl/geforce-9600gt-palit-i4307298426.html

Edit.
    W tym dziale można podawać linki z allegro.