Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus x53 Samsung - Podłączenie laptopa Asus z telewizorem Samsung kablem HDMI

Mustella 05 Cze 2014 20:22 5577 7
  • #1 05 Cze 2014 20:22
    Mustella
    Poziom 6  

Witam!
    Wiem, że takich tematów jest tysiące, z góry przepraszam za kolejny podobny.

Sprzęty jak powyżej, po podłączeniu kablem HDMI na telewizorze wyświetla mi się napis "Sprawdź kabel sygnałowy". W ustawieniach komputer widzi ekran, jest rozdzielczość do wybrania, ale ekran czarny. Myszka "przejeżdża" na ten rozszerzony ekran.
    Kiedyś już podłączałam te dwa sprzęty i wszystko działało. Wtedy miałam windows 7, teraz też. Karta graficzna od Nvidii.
    Gdzieś wyczytałam, że należy w ustawieniach zaznaczyć opcję "rozszerz ekrany", ale ja tej opcji nie mam, mam tylko "ustaw ten ekran jako główny"...
    Także już nie wiem co mam robić :/

1 7
  • #2 05 Cze 2014 20:38
    grubs
    Poziom 32  

Zacznij od podmiany kabla lub sprawdzenia tego na innym sprzęcie.

1
  • #3 06 Cze 2014 00:10
    Mustella
    Poziom 6  

Kabel jest ok, bardziej bym stawiała na coś z systemem.

0
  • #4 06 Cze 2014 08:22
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli wyeliminowałaś kabel poprzez sprawdzenie na innym sprzęcie i kabel działa. To sprawdź laptopa tym samym kablem na innym TV lub monitorze. Jak działa to sprawdź dekoder lub cokolwiek z wyjściem HDMI czy działa z wejściem w TV do którego podłączasz laptopa.
    Albo napisz wszystko co już zrobiłaś w celu wyeliminowania usterki.
    Żeby nie pisać niepotrzebnych postów.

0
  • #5 10 Cze 2014 09:34
    Mustella
    Poziom 6  

A więc tak:
    - HDMI w telewizorze działa;
    - kabel działa;
    - laptop wysyła sygnał, ale ekran jest czarny, pulpit jest rozszerzony ale nic to nie daje.

Czy to problem w kartą graficzną czy ze sterownikami? Nie wiem co mam zrobić...

0
  • #6 10 Cze 2014 10:23
    grubs
    Poziom 32  

A skąd wiesz że laptop wysyła sygnał?
    Sprawdzałaś z innym TV i działa?
    Jak sprawdziłaś kabel oraz HDMI w TV?

Problem może być i z kartą i ze sterownikami a odpowiadając tak zdawkowo na pytania nie uzyskasz szybko odpowiedzi.
    Podaj model TV. Czy ustawiałaś w komputerze różne rozdzielczości?

0
  • #7 10 Cze 2014 10:47
    Mustella
    Poziom 6  

Laptop wysyła sygnał, bo kiedy podłączam go do tv nie wyświetla mi się wiadomość "podłącz kabel" tylko "brak sygnału" czy coś podobnego. Kiedyś wyświetlała mi się ta wiadomość zanim ustawiłam w laptopie rozszerzenie ekranu. Czyli TV go widzi, laptop też widzi TV.
    Problem leży w tym, że kiedyś ten sam zestaw (ten sam laptop + tv) działały poprawnie, ale od tego czasu sformatowałam dysk, windows niby ten sam, reszta sterowników też. TV był podpięty do konsoli (też za pomocą HDMI) i działał bez zarzutu.

0
  • #8 10 Cze 2014 11:21
    grubs
    Poziom 32  

Widzę że odpowiedzi na proste pytania są problemem.
    Jeżeli sama wiesz lepiej co jest przyczyną to niepotrzebnie pytasz na forum.
    Pobierz najnowsze sterowniki do Twojego modelu karty i wykonaj ustawienia jak wtedy kiedy działało bez zarzutu.
    Stwierdzenie że laptop wysyła sygnał bo na tv pojawia się napis "brak sygnału" czy coś podobnego pozostawię bez komentarza.
    W każdym razie życzę powodzenia, może ktoś inny zechce Ci pomóc.

0