Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.9 TDi 90KM - Zgasł w trakcie jazdy i nie odpala

Kolun1990 06 Cze 2014 07:20 4434 8
  • #1 06 Cze 2014 07:20
    Kolun1990
    Poziom 5  

Witam Forumowiczow
    na wstepnie powiem ze nie jestem pewien czy dobry dzial

Mam problem ze swoim Audi tak jak w temacie. Otóż wracalem z pracy auto zgaslo i nie chcialo odpalic, kolega zacholowal mnie do domu tu wertowalem internet i znalazlem kilka podpowiedzi otoz z tym przekaznikiem 109 zrobilem tak jak bylo radzone wyjac poczyscic przelutowac, i to pomoglo tylko ze auto musialem uruchomic na plaka ale dzialalo do dzisiaj, wracalem z pracy i znow to samo jechal i zgasl to przypomnialo mi sie ze bylo wspominane ze mozna na "krotko" podlaczyc zawor na pompie wtryskowej podlaczylem odpalilem i jakos dojechalem do domu. Teraz gdy zgasilem autko chce odpalic to z poczatku wszystko ladnie pieknie kontrolki gasna odpalam tylko ze pochodzi chwilke i zaraz gasnie zapalajac kontrolke od immobilizera i tak jest za kazdym razem gdy prubuje odpalic. Wczoraj bylem u mechanika zeby podpiol pod komputer to wyskoczyl komunikat ze nie moze sie polaczyc z ECU.
    Ktos ma jakies pomysly albo sam mial cos podobnego??
    a i w tym aucie poprzedni wlasciciel jakiegos czipa wsadzil ale nawet nie wiem gdzie to jest i jak wyglada i czy ten czip moze niszczyc mi system sterowania??

Prosze poradzcie cos jestem juz normalnie bezsilny i zadne pomysly nie przychodza mi do glowy

• #2 06 Cze 2014 08:34
    benyy1
    Poziom 17  

Witam. Czy po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka świec?

• #3 06 Cze 2014 08:52
    Kolun1990
    Poziom 5  

zapala sie ale tylko na 1s gasnie i nic za to kontrolka od immobilizera (chyba) mryga caly czas

• #4 06 Cze 2014 08:54
    trans-serwis
    Poziom 39  

Kolun1990 napisał:
    Wczoraj bylem u mechanika zeby podpiol pod komputer to wyskoczyl komunikat ze nie moze sie polaczyc z ECU.
    I co mechanik powiedział na taką sytuację? Co zaprponował?

• #5 06 Cze 2014 09:09
    Kolun1990
    Poziom 5  

mechanik zaczol wymieniac jakies heretyczne dane albo mowil tylko to co mu przyszlo do glowy, ze to EGR wysiadl, ze ten regulator przy pompie, ze bezpieczniki, nawet powiedzial ze po prostu komputer szlak trafil w co szczerze watpie bo jak podlacze pompe na "kabelek" do kontrolka swiec sie zapala nawet auto na chwile odpali i gasnie, a jak podlacze regulator pompy na fabryczny kabelek to nawet nie zagada i nie podswietla sie kontrolka swiec a jak jest na krotko to sie podswietla

• #6 06 Cze 2014 09:51
    benyy1
    Poziom 17  

Jeżeli nie ma połączenia z ECU to albo nie ma ono zasilania albo umarło. jak MiGa kontrolka od Immo ( kluczyk) to auto odpadli na 2 sekundy i gaśnie czy u Ciebie tak jest?

• #7 06 Cze 2014 10:04
    Kolun1990
    Poziom 5  

jest wlasnie tak jak mowisz tylko ze kontrolka swiec zapala sie i gasnie immo miga a jak odpale autko to miga i immo i swiece

A jak sprawdzic czy te cale ECU dostaje zasilanie czy nie??

• #8 06 Cze 2014 10:40
    benyy1
    Poziom 17  

ECU to sterownik silnika sam raczej tego nie ogarniesz szukaj dobrego elektryka bo bez dobrego sprzętu nic nie zdziałasz

• #9 02 Kwi 2016 09:23
    Kolun1990
    Poziom 5  

Auto pojechało do mechanika immo zostalo wyrzucone i przeprogramowany zostal komputer

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME