Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman/kardon HD730 - buczenie i zniekształcony dzwięk na wyjściu liniowm

06 Cze 2014 08:43 990 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam taki problem. Odtwarzacz działał ślicznie do momentu kiedy z jakiejś nieznanej mi przyczyny spaliły się bezpieczniki we wzmacniaczu HK680. Po wymianie bezpieczników we wzmacniaczu, CD gra dziwnie. Słychać buczenie, gra ciszej i jakby ze studni. Dźwięk jest mocno zniekształcony, pozbawiony basu i wydaje się być bardzo daleko. Może ktoś ma pomysły co może być nie tak?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 42  
    Na innym źródle wzmacniacz działa poprawnie?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 9  
    Tak, mam jeszcze CD ONKYO i jest ok. Czyściutko i bez zniekształceń.
  • Poziom 42  
    Ok, a na wyjściu słuchawkowym odtwarzacza H/K jest tak samo jak przez wzmacniacz?
  • Poziom 9  
    Dobre pytanie na wyjściu słuchawkowym z CD jest ok ale ze wzmacniacza nie próbowałem. Spróbuje po pracy i opisze jak t wygląda.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Na wyjściu słuchawkowym ze wzmacniacza będzie pewnie tak samo jak na głośnikach, ale nie to jest istotne chociaż i to możesz sprawdzić oczywiście.
    Wzmacniacz słuchawkowy wewnątrz CD otrzymuje na swoim wejściu ten sam sygnał który trafia na wyjścia do wzmacniacza.
    Ten opis dźwięku z pierwszego wpisu wskazuje że brak gdzieś masy. Albo kable sygnałowe są niesprawne, albo gdzieś przy gniazdach wyjściowych z CD masa się rozłączyła z jakichś przyczyn, albo jest jeszcze inna przyczyna której na razie ''nie widzę''.
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem na kilku przewodach (wysokiej jakości) i na wszystkich było tak samo. Posprawdzam czy gdzieś się masa nie rozłączyła i czy gniazda sygnałowe są w porządku.
  • Poziom 9  
    SlawekKedra napisał:
    Na wyjściu słuchawkowym ze wzmacniacza będzie pewnie tak samo jak na głośnikach, ale nie to jest istotne chociaż i to możesz sprawdzić oczywiście.
    Wzmacniacz słuchawkowy wewnątrz CD otrzymuje na swoim wejściu ten sam sygnał który trafia na wyjścia do wzmacniacza.
    Ten opis dźwięku z pierwszego wpisu wskazuje że brak gdzieś masy. Albo kable sygnałowe są niesprawne, albo gdzieś przy gniazdach wyjściowych z CD masa się rozłączyła z jakichś przyczyn, albo jest jeszcze inna przyczyna której na razie ''nie widzę''.

Tak jak pisałeś był problem przy wyjściu liniowym. Gniazda RCA miały zerwane jedno połączenie z płytką drukowaną. jeden malutki zabieg lutownicą i wszystko w porządku. Dzięki za pomoc :-)