Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam aparatu za max 600 zlotych.

06 Cze 2014 09:21 2034 16
  • Poziom 11  
    Witam.
    Widziałem na aukcjach używane galaxy camera juz za 600 pln. Zdjęcie robię sporadycznie. Głównie jak wystawiam coś na sprzedaż. Z galaxy moglbym od razu wstawiać zdjęcia do aukcji, ale również podczas urlopu i wycieczek. Czy brać go w ogóle pod uwagę?
    Poprzedni aparat pentax optio rz18 spadł w piasek.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wolałbym Samsunga EX1. ;)
  • Poziom 11  
    Poczytalem opinie i biore sie za szukanie.

Jest ich troszkę mało na rynku. Czy znajdzie się jakaś alternatywa? Dodam , że mogę zwiększyć budżet do powedzmy 800 złotych
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Znalazlem ex1 za 153 euro z mniej niz 2500 shutter count
  • Poziom 11  
    Mieszkam w Irlandii i taniej wyjdzie z uk, niż wysyłając z polski. Poza tym jeżeli cos będzie nie tak, to będę mógł oddać bez problemu. Nasz program ochrony kupujących to totalne dno i musiałbym zgłosić sprawę na policję
  • Poziom 1  
    Wygląda na to, że Samsunga EX1 kupisz najtaniej na allegro (używany) bo za 599zł, a z nowych to Amazon 160 £.

Ale polecam przyjrzeć się jeszcze Canon Ixus...
  • Poziom 11  
    Mam nadzieję ze ex1 będzie robił ładne fotki. Jakbym miał większy budzet, to wybrałbym panasa lx5
  • Poziom 11  
    Na obecną chwilę aparat uzywam tylko na urlopach i jak wystawiam coś na sprzedaż. Początkowo myślałem nad zakupem galaxy camera, ale koledzy odradzili. Bardziej preferuje aparaty kompaktowe. Czy do ex1 mozna dokupic np dodatkową lampę błyskową?
  • Poziom 11  
    Dziś przyszedł aparat. Biorę się za czytanie instrukcji, bo zdjęciu w trybie smart wyszło kiepsko w porównaniu z iphone 5s i note 2. Czy ktoś może dać jakąś podpowiedź jak ustwić aparat?

Pierwsze dwa zdjęcia zrobione moim note 2 kolejne ex1 z ustawieniami smart
    szukam aparatu za max 600 zlotych. szukam aparatu za max 600 zlotych. szukam aparatu za max 600 zlotych. szukam aparatu za max 600 zlotych.
    Ja ustawiłbym na priorytet przysłony i ustawiłbym ją w tym przypadku na wartość ok.f/10. Tu przez większą matrycę masz mniejszą głębię ostrości. Pokombinuj. Ostatecznie nie ma możliwości aby nie było lepiej. Zmuś też aparaty aby zrobiły fotografie wewnątrz pomieszczenia bez lampy błyskowej. Zobaczysz, który będzie "lepszy". ;)
  • Poziom 11  
    Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą bardzo ładne, ale głównie biorę aparat jak jest na zewnątrz. Jeszcze spróbuję różnych ustawień, ale na dzień dzisiejszy żałuję zakupu
    Tak mają zawsze osoby, które "przesiadają" się z kompaktów na lustrzanki. Zawsze są zawiedzione, bo tu automatyka nie działa tak "dobrze" jak w kompaktach. :) Twój aparat pozwala kreatywnie obić fotografie, czyli masz bardzo duży wpływ na efekt końcowy.
  • Poziom 11  
    Myślę, że masz rację i muszę jeszcze poćwiczyć. Wszyscy wszędzie chwalą ten aparat, więc coś w tym jest. Za jakiś czas postaram się wrzucić kilka zdjęć

Chciałem dodać, że aparat daje radę. Nie jestem fotografem i nie mam również bezpośredniego porównania z innymi modelami, ale jeżeli ktoś się waha z wyborem to mogę szczerze polecić. Kilka zdjęć: szukam aparatu za max 600 zlotych. szukam aparatu za max 600 zlotych. szukam aparatu za max 600 zlotych.