Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S Advance - źle działa digitizer po wymianie szybki

JarekPrzybyl 06 Cze 2014 10:57 3723 14
  • #1 06 Cze 2014 10:57
    JarekPrzybyl
    Poziom 15  

Właśnie odebrałem telefon z naprawy, wymieniana była zbita szybka (pęknięcie równo przez połowę).
    Przed naprawą, przy zbitej szybce dotyk działał bezbłędnie na całej powierzchni. Po naprawie też działa, też na całej powierzchni, ale sam dolny pas wyświetlacza, powiedzmy pierwsze 8mm wymaga o wiele bardziej zdecydowanego dotknięcia, odczuwalne jest to zwłaszcza w narożnikach. Denerwuje to zwłaszcza przy pisaniu smsa na klawiaturze qwerty, każda spacja, każde przerzucenie klawiatury na numeryczną wymaga czasem nawet kilku podejść.
    Co ciekawsze, objaw nie jest stały, kiedy już dane miejsce "załapie" to potem przez jakąś krótką chwilę działa normalnie.

Dodatkowa uwaga, która być może ma znaczenie: nowa szybka jest delikatnie zagłębiona w obudowę, boki i ramka przycisku wystają ponad nią, jest to widoczne zwłaszcza u dołu telefonu. Stara była na równo.
    Problem oczywiście od razu zgłosiłem serwisantowi, ale on póki co umywa ręce i opowiada bajki (a zaczął od tego, że wymieniał szybkę, do czujnika dotyku się nie dotykał :D), faktem jednak jest, że wymiana szybki jest zabiegiem ryzykownym i sam też byłem tego świadom, dlatego nie szukam w tej chwili "haków" na serwisanta, a raczej prognoz: co to może być, czy się będzie pogłębiać... za wszelkie konstruktywne uwagi będę wdzięczny.

1 14
  • Pomocny post
    #2 06 Cze 2014 12:04
    mobista
    Poziom 35  

Jak sam stwierdziles - wymiana szyby to polsrodek. Co sie dalej bedzie z digi dzialo czas pokaze. Poszukaj lepiej uzywanego kompletnego LCD.

0
  • #3 06 Cze 2014 12:16
    JarekPrzybyl
    Poziom 15  

Znaczy, sugerujesz, że takie usterki się z czasem pogłębiają?
    Możesz coś więcej napisać, co tak właściwie z tymi digitizerami się dzieje w trakcie odklejania od nich szybki? Gdyby ten fragment u mnie po prostu nie działał, rzecz byłaby dla mnie bardziej zrozumiała, ale dziwne dla mnie jest to, że on działa, tylko z o wiele mniejszą czułością.

1
  • Pomocny post
    #4 06 Cze 2014 22:10
    brzozaaa1986
    Poziom 14  

Może lepiej się spytaj czym ta szybkę odklejał?. Jak wyżej kolega napisał najlepiej wymienić komplet i nie ma problemu,ale jak ktoś chce taniej to później wychodzą ,,cuda wianki''.

0
  • #5 06 Cze 2014 23:01
    JarekPrzybyl
    Poziom 15  

Pytałem, odpowiedź brzmiała "na maszynie", cokolwiek by to miało znaczyć.

Wiesz, owszem, chciałem taniej. Wymiana szybki wraz z wyświetlaczem najtaniej jak znalazłem kosztowała 500zł, na allegro taniej można cały tego typu, sprawny technicznie telefon kupić.

Panowie, jak wyżej pisałem: zdecydowałem się na tą wymianę z pełną świadomością, że jest ryzykowna, nie mam tu do nikogo żalu, nie szukam dziury w całym. Jedyne, co chciałbym wiedzieć, to co się konkretnie stało, na czym mogło polegać uszkodzenie digitizera dające takie objawy i jaka jest szansa na to, że będzie się to z czasem pogłębiać.
    Telefon musi wytrzymać do jesieni, wtedy będę miał nowy, jednak ten też dobrze by było, gdyby dalej działał, dałbym go wtedy dziecku :)

0
  • #6 06 Cze 2014 23:10
    brzozaaa1986
    Poziom 14  

,,nowa szybka jest delikatnie zagłębiona w obudowę, boki i ramka przycisku wystają ponad nią,''--masz odpowiedź.
    Prędzej czy później digitizer tobie siądzie, może do jesieni wytrzyma, tego nikt nie przewidzi

0
  • #8 06 Cze 2014 23:34
    brzozaaa1986
    Poziom 14  

Nierówność,złe dopasowanie (lekkie wgłębienia np z dołu ,boku) - jeśli występują.
    Wszystko ma być równe i pasujące.:)

0
  • #9 06 Cze 2014 23:47
    JarekPrzybyl
    Poziom 15  

Ok, szybka jest nierówno osadzona, co dalej? Chodzi o to, że nierówno przylega do digitizera?
    A digitizer? On się, nie wiem, przeciera? Łamie? Czy w jakiś sposób traci właściwości? To jest trwałe? Gdybym teraz (teoretycznie rozpatruję) wymógł na serwisie jej ponowny demontaż i wklejenie jak należy, czy to problemy z digitizerem wyeliminuje, czy to już jest nieodwracalne?

0
  • #10 07 Cze 2014 07:58
    patrykGSM
    Poziom 21  

Przede wszystkim taki wymieniony digitizer jest zamiennikiem a jak wiadomo z nieoryginalnymi częściami dzieją się cuda. Ja bym to reklamował i tyle.

0
  • #13 07 Cze 2014 15:21
    brzozaaa1986
    Poziom 14  

A wiec podsumowując źle była zrobiona robota i tyle, właściciel telefonu znał ryzyko. zgodził się na to a więc nie ma sensu drążyć tematu. Niech ten telefon działa jak najdłużej, tego życzę właścicielowi. Ja po prostu pamiętam że tez dostawałem niedziałające (tel)digitizery po rożnych nierównych klejeniach i dziwnych naprawach,mam po prostu złe doświadczenia po takich nie moich-naprawach. Tyle w temacie z mojej strony.

0