Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW passat b4 - Po zresetowaniu komputera pokładowego przyźwięki w radiu

G.G 06 Jun 2014 11:15 2763 24
    G.G
    Level 11  
    Witam
    Po zresetowanie komputera pokładowego (uruchomienie silnika, odłączeniu na chwilę akumulatora, przygazowaniu i ponownym podłączeniu akumulatora) powstały przydźwięki w głośnikach. Jak je zwalczyć ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    andrzej-w31
    Level 14  
    Z tego co mi wiadomo, komputer w aucie resetuje się poprzez odłączenie akumulatora na ok 15min. Pierwszy raz słyszę o resecie w Twoim wykonaniu..
    G.G
    Level 11  
    Mi tak elektryk robił wcześniej i mówił że tak sie resetuje
    andrzej-w31
    Level 14  
    Mi już kilka razy mechanicy resetowali różne kompy w różnych autach, ale żaden z nich nie stosował podanej przez Ciebie metody.. Wszyscy odpinali aku na kilkadziesiąt min. Podejrzewam, że gdyby podana przez Ciebie metoda była skuteczna, nikt by się nie bawił w czekanie 15min. na reseta. Nie jestem elektrykiem samochodowym, ale żebyś sobie przypadkiem nie 'przysmażył' czegoś przez taki reset..
    G.G
    Level 11  
    Nie kłócę się bo nie wiem, teraz wyjąłem radio, jest gorące że nie można utrzymać na nim ręki
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    G.G wrote:

To był idiota a nie elektryk. Omijaj jego warsztat szerokim łukiem. Najprawdopodobniej właśnie uwalił Ci alternator lub radio. Masz szczęście, że tylko to. NIGDY NIE ZDEJMUJE SIĘ KLEMY PRZY PRACUJĄCYM SILNIKU.
    Auto postaw do dobrego elektryka, który wszystko sprawdzi!
  • Helpful post
    andrzej-w31
    Level 14  
    Spróbuj podpiąć masę innym kabelkiem do obudowy radia. Jak nie pomoże, to coś się 'przysmażyło' prawdopodobnie.
    G.G
    Level 11  
    Ok a jak sprawdzić alternator czy jest spalony ? Mam multimetr
  • Helpful post
    DziadzioMiecio
    Level 27  
    Witam to masz uszkodzone radio. Swoją droga co za p..... tak resetuje sterowniki . NIEWOLNO uruchomić samochodu bez akumulatora ani odczepiać go podczas pracy . Alternator bez akumulatora może wytworzyć sporo wyższe napięcie w instalacji co się kończy uszkodzeniem elektroniki w samochodzie.Kiedyś w Koszalinie w pewnej firmie tak uruchomiono nowy ciągnik siodłowy na matce bez akumulatorów . Skończyło się na uszkodzeniu sterownika silnika i kilku innych sterowników a koszt naprawy był spory.
    G.G
    Level 11  
    Andrzej ale w radiu ? by się coś przysmażyło ?
  • Helpful post
    Javoreczek
    Level 22  
    Przede wszystkim sprawdź napięcie w instalacji przy pracującym silniku, bo jak masz uwalony regulator w alternatorze (a to częsty skutek odłączenia akumulatora przy pracującym silniku), to możesz jeszcze dalszych szkód narobić.
  • Helpful post
    andrzej-w31
    Level 14  
    W radio, albo tak jak kolega wyżej pisał alternator. Przez to też mogą być zakłócenia na radio. Jeżeli poszło wyższe napięcie, mogło uszkodzić radio i inne rzeczy el.
  • Helpful post
    Pawel wawa
    Tak, w radiu. Przysmażyło się. Posiadanie multimetru nie czyni z Ciebie diagnosty. Dobra rada, pojechać do elektryka a póki co odpiąć radio. Sam, to co najwyżej napięcie ładowania możesz sprawdzić.
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Haha co za debilny pomysł!!! Upalone jest coś w car-audio.Przy odłączonym akumulatorze i przegazówce powstaje niezły skok napięcia w instalacji. Można co nieco upalić. Nadaje sie do tematu jak nie naprawiać.
  • Helpful post
    emeryt2
    Level 42  
    Końcówka mocy w radiu do wymiany , inne układy są przeważnie zasilanie przez stabilizatory. Dziwne ,że nie strzelił transil.
    Radio 'GRZEJE SIĘ"tylko od końcówki mocy.
    G.G
    Level 11  
    Samo co wróciłem do domu, silnik nagrzał się do 95 stopni, czy to normalne ? (jazda dość dynamiczna)
  • Helpful post
    andrzej-w31
    Level 14  
    95 stopni to żadna tragedia, ale sprawdź sobie dla pewności, czy wentylator działa.
    G.G
    Level 11  
    Wentylator załączył się akurat pod koniec jazdy. Boje się żeby on się nie zapalił. Bo przejechałem 7 km i co prawda trochę w korkach ale czy 95 to nie za dużo.

PS. Wielkie dzięki za zainteresowanie się moim problemem.

Dla upewnienia się wykonałem pomiary zgodnie z instrukcją ze strony http://autostart1.wordpress.com/2012/01/27/us...lternator-czy-akumulator-samodzielna-diagnoza i mieszczę się w normach.
  • Helpful post
    daszczykk
    Level 13  
    Hah chyba sobie zażartował ten elektryk albo chciał mieć robotę... Xd
    swoja drogą... 95 stopni to jeszcze okey jak z zbiorniczka nie zrobiło ci wulkanu to bd dobrze :D
  • Helpful post
    trans-serwis
    Level 39  
    G.G wrote:
    Ten elektryk to chyba sieciowy.
    G.G
    Level 11  
    Ten elektryk to taki wiecie "złota rączka" on tam prywatnie ze niby się zna, to właśnie widać.
    Tylko mówię, boję się o tą temperaturę, teraz podłączałem pod vag-a wykasowałem błędy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja chciałem zresetować komputer bo u mnie z centralnym jest problem. Wcześniej po takim "zabiegu" się odwieszał a teraz w ogóle nic. Wcześniej jeszcze otwierałem szybę od kierowcy i jak wcisnąłem ten "pypek" co wystaje to jeszcze jakoś zamykało.
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Problem masz z pompką centralnego lub z przewodami w drzwi-nadwozie. A 95 st. temp. to normalka do zapłonu auta daaaleeeka droga.
    G.G
    Level 11  
    Ostatnie pytanie, czy można ustawiać samemu od jakiej temperatury ma się włączyć wentylator? Czy to już jest fabrycznie ustawione i nie można tego zmienić?
  • Helpful post
    Pawel wawa
    Nie da rady nic zmienić.
    G.G
    Level 11  
    Ok dzięki za pomoc i zainteresowanie.
    Pozdrawiam