Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch routerów: tp link TL-WR1043ND i linksys WRT54GC w jedną sieć

06 Cze 2014 11:19 3087 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam dwa routery opisane w temacie. Muszę je połączyć ze sobą, tak by tworzyły jedną sieć. Router tp link jest podłączony do internetu przez PPPoE (Dialog-Netia). Chcę, żeby obydwa routery tworzyły jedną sieć, w której będzie dostęp do internetu.

Najlepiej byłoby, gdyby routery te połączyć ze sobą radiowo, ale chyba nie ma takiej możliwości. Chcę skupić się na połączeniu kablowym. I stąd moje pytanie, a raczej prośba.

Jak ustawić router tp link jako router nadrzędny, który będzie rozsyłał adresy przez DHCP wszystkim urządzeniom w sieci?

Jeśli teraz rozsyła adresy, to znaczy, że będzie routerem nadrzędnym automatycznie po podłączeniu do niego linksysa ustawionego jako router podrzędny?

Jeśli to co mówię jest prawdą, to jak muszę ustawić router linksys jako podrzędny?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    WRT podłączasz portem LAN do TP-L i na WRT wyłączasz DHCP + nadajesz mu na LAN IP z podsieci TP-L ale z poza puli jego serwera DHCP.
  • Poziom 2  
    Dzięki Hermes. Działa, ale jest mały problem. Mam dwie drukarki, jedna w jednym pokoju druga w drugim pokoju. Jedna podpięta portem LAN do pierwszego routera, a druga do drugiego routera. Obydwie sieci (nie połączone ze sobą) dają pełną satysfakcję z korzystania z drukarek sieciowych, jednakże, po ich podłączeniu Twoim sposobem, raz drukarki działają, a raz nie i zależy to od tego, do którego routera połączymy się radiowo.

Stąd moje pytanie: Czy da się połączyć te dwie sieci w taki sposób, że drugi router będzie tylko przedłużeniem sieci? Chodzi o taką sytuację, kiedy będę miał tylko jedną sieć bezprzewodową, a nie dwie? I wtedy będę mógł korzystać z obydwóch drukarek bez konieczności przełączania się między sieciami?

Sytuacja:

drukarka2<->(LAN)<->router1<->(LAN)<->router2<->(LAN)<->drukarka2

Mam nadzieję, że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe :) Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przy tym połączeniu jakie wyżej podałem powinno być widać obie drukarki.
    Przypisz im po MAC w WR IP na stałe na routerach możesz ustawić identyczne SSID i szyfrowanie ale inne kanały nienachodzące na siebie.
  • Poziom 2  
    Ok dzięki bardzo, temat uważam za zamknięty.