Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4S 7.1.1 - Szuka sieci, brak sieci, czasem się połączy

06 Cze 2014 11:42 16554 18
  • Poziom 13  
    Kupiłem ostatnio iPhone 4s. Wiedziałem, że ma drobne problemy z siecią, ale nie wiedziałem, że problemy te są tak poważne. Innymi słowy zostałem wprowadzony w błąd, ale mniejsza teraz o to. Jeżeli nie uda się nic z tym zrobić - po prostu go zwrócę.

Otóż, wg poprzedniego właściciela po aktualizacji do iOS7 telefon zaczał mieć problemy z zasięgiem: gubił sieć, pokazywał brak sieci, lecz po włączeniu trybu samolotowego sieć wracała na długi czas. Cóż, albo te informacje są nieaktualne, albo nieprawdziwe.

Telefon dzisiaj otrzymałem, wgrany był iOS 7.1.1. Włożyłem swoją kartę sim z Mobile Vikings i pierwsze co mnie wita to napis "Szukam..." w lewym górnym rogu. Zrozumiałe, tylko że napis nie znikał bardzo długi czas. Zdarzyło się, że napis zmienił się na "Brak sieci". Wyszukiwanie sieci ustawione na automatyczne, przy ręcznym ustawieniu po chwili telefon znajduje dostępne sieci. Przy wyborze Play (lub T-mobile, o czym później) również telefon szuka sieci, lecz po jakimś czasie przełącza się na brak sieci.

Zdarzyło mi się wczoraj dwa razy, że ustawiony na tryb automatyczny telefon przyłączył się do T-mobile, pokazywał zasięg, ale gdy przyszło do uruchomienia internetu/zadzwonienia/wysłania sms (także w drugą stronę) kończyło się to niepowodzeniem oraz po chwili ponowną utratą zasięgu. Za drugim razem, gdy telefon złapał sieć (t-mobile) po chwili przełączył się do play. W obu przypadkach doszły do mnie powiadomienia (z dużym opóźnieniem) o otrzymanej wiadomości sms czy przychodzącym połączeniu, natomiast za drugim razem, gdy telefon przełączył się na play udało mu się wysłać napisaną przeze mnie wiadomość sms (którą nadałem, gdy telefon pierwszy raz podłączył się do sieci).

Wieczorem odtworzyłem go w iTunes. Problem nadal występuje. Co więcej włożyłem do niego kartę play i telefon ani razu nie połączył się z siecią (automatycznie lub ręcznie - w ręcznych wyszukuje wszystkie kompatybilne z play sieci). Dzisiaj zdarzyło mu się połączyć z siecią na karcie Play, ale nie dało się ani na telefon dodzwonić, wysłać sms, ani odwrotnie (mimo wskazywania pełnego zasięgu).

Zauważyłem też, że gdy telefon szuka sieci mocno się nagrzewa w miejscu, gdzie znajduje się antena (najbardziej na ramce w prawym dolnym rogu).

Pytanie co mogę teraz z nim zrobić? Zanim go oddam, czy mam jakieś możliwości?

Prawdopodobnie nie działa też GPS. Mapy czy aplikacja Pogoda nie są wstanie określić położenia gdy wyłączone jest WiFi. Aczkolwiek mogę się mylić, nie wiem czy tak to powinno działać (tzn. GPS bez transmisji danych).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    So, nikt nie ma pomysłów? Rozebrałem go, pare rzeczy było źle skręconych (ground przy baterii i przy aparacie), plus brakuje 2 śrubek. Ale po ponownym złożeniu sytuacja się nie zmieniła. Spróbuję jeszcze dzisiaj podmienić antenę na inną.
  • Poziom 30  
    Skręć go na wszystkich śrubkach, tak jak ma być.
    Następnie sprawdź połączenie anteny z płytą.
    Data oraz godzina ustawiona?
  • Poziom 13  
    Nie skręcę go, bo nie mam. Brakuje mi dwóch: jednej do płyty głównej obok przycisków głośności, drugiej, prawej, od metlowej płytki nad złączem docka.

Jak sprawdzić połączenie? Jako takie połączenie musi być, bo i da się wyszukać dostępne sieci i czasem się z nimi połączyć, ale pozostałe objawy jak wyżej.

Data i godzina oczywiście.

Dzisiaj podmienię antenę (cały moduł z głośnikiem) na inny, tylko pytanie czy nie wpłynie to negatywnie na ten drugi, sprawny telefon (np. jak włożę do niego swoją antenę)?

Taka czarna, mała i kwadratowa gąbeczka mi skądś wypadła i nie wiem gdzie ona ma być. Z jednej strony ma klej.
  • Poziom 25  
    Wrzuć zdjęcie gąbeczki. Może to gumka pomiędzy taśmą dotyku, a obudową.
  • Poziom 13  
    iPhone 4S 7.1.1 - Szuka sieci, brak sieci, czasem się połączy iPhone 4S 7.1.1 - Szuka sieci, brak sieci, czasem się połączy

Edit:

Niestety zmiana anteny nie pomogła.
  • Poziom 25  
    Gumka od mikrofonu? Ciezko powiedzieć bo zdjęcie rozmazane.
  • Poziom 13  
    Raczej nie, gumka od mikrofonu jest na miejscu.

Ale to nie ważne, co z tym zasięgiem. Jakieś wnioski/pomysły?
  • Poziom 29  
    Nikt nie wspomniał o tym że warto zrobić ustawienia fabryczne lub ustawić zegar za każdym razem po odłączeniu baterii. Często są problemy z nawiązaniem połączenia czy zasięgiem kiedy był odpięty akumulator od płyty.
  • Poziom 13  
    Nie odtwarzałem, przyznaje się. Ustawiać zegar - ustawiałem przez WiFi automatycznie albo ręcznie. Jak na razie bak efektów. Może ktoś w Rzeszowie lub okolicach przyjrzał by się temu telefonowi i określił czy jest to do zrobienia i w jakich kosztach? Jak dla mnie problem jest podobny do tego, który zamieściłem w poprzedniej wiadomości. Nie zaglądałem jeszcze jak wygląda ta płyta główna, dzisiaj po południu rozbiorę go i zobaczę.
  • Poziom 30  
    To odtwórz z pliku najnowszego IOS.
    Jak dalej nie będzie zasięgu, sprawdź te elementy.
  • Poziom 13  
    W sensie pobrać ipsw i wybrać przy wgrywaniu w iTunes? Ostatnio jak go odtwarzałem program pobierał IPSW (1,2 GB) i to oprogramowanie wgrywał.

A może czymś innym wgrać ipsw?
  • Poziom 13  
    Wiem, pobrałem już 7.1.1. Ale nic to nie pomogło, nadal szuka sieci. Obejrzałem okolice złącza anteny i nie widzę tam żadnych uszkodzeń. Mogę wrzucić zdjęcie, może coś zobaczycie - jeżeli uda mi się jakieś zrobić, bo to mikroskopijne części.

iPhone 4S 7.1.1 - Szuka sieci, brak sieci, czasem się połączy iPhone 4S 7.1.1 - Szuka sieci, brak sieci, czasem się połączy

Jeżeli dobrze widzę brakuje jednego elementu - z prawej strony, są 4 małe elementy, ostatniego brakuje - w porównaniu do zdjęcia z ifixit. W ifixit są schematy, może ktoś powie czego tam brakuje i czy to może być tego wina?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Masz tam 4 zworki, a brakuje ci 1. Jest to zworka c49_rf. Odpowiadają one za sygnał gsm.
  • Poziom 13  
    Telefon we wtorek oddałem do serwisu, wczoraj go odebrałem. Został wymieniony brakujący element widoczny na zdjęciu, oraz chyba ten większy, brązowy (był mechanicznie uszkodzony). Przez ową usterkę dochodziło do zwarcia, dlatego telefon tak wariował z zasięgiem. Nie mam teraz zdjęcia aby pokazać jak zostało to zrobione, wiem, że serwis nie dał takich samych części bo akurat nie posiadali (podobno tylko z demontażu można to odzyskać), ale zostałem zapewniony, że wszystko będzie działało bez problemu i mam nawet gwarancję.

I rzeczywiście jak na razie wszystko działa elegancko.

Zastanawiam się tylko czy to wcześniejsze uszkodzenie, czyli brak elementów, zwarcie na płycie, przegrzewanie przy wyszukiwaniu sieci - mogło doprowadzić do hmm skrócenia żywotności innych, zależnych elementów na płycie głównej. Niby w serwisie powiedzieli mi, że nie. Co Państwo myślicie?

Jak uda mi się dostać pod obudowę to zrobię zdjęcie i wrzucę do tematu :)
  • Poziom 15  
    Zależy jak długo był używany na tych usterkach i zależy jak mocno w tyłek dostawał. Generalnie sa tam małe napięcia wiec nic nie powinno się stać:)