Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-5 - Jak odczytać godzinę logowania? Manipulator LED

06 Cze 2014 12:07 1683 9
  • Poziom 10  
    Czy istnieje możliwość sprawdzenie o której godzinie było logowanie do systemu?
    Pracownik przychodzi rano do pracy, mogę sprawdzić o której godzinie dokładnie przybył? Nie ma wyświetlacza, dlatego mnie to zastanawia...

Pozdrawiam, dzięki za sprawny odpis.
  • Poziom 38  
    Za pomocą komputera da się to zrobić.
  • Poziom 10  
    Zbych034 napisał:
    Za pomocą komputera da się to zrobić.

Hmm ja laik nie widzę tam 'mini usb' :) Także nie sprawdzę tego w domowych warunkach mając laptopa?

• Poziom 15  
    Należy zaopatrzyć się w odpowiedni kabel. Symbol u producenta to:
    DB9FC/RJ-KPL (kabel w kolorze brązowym z żółtą tasiemką).

Na płycie CA-5 nie ma i nie było złącza USB/mini. Jest za to gniazdo RJ12 (6 pin) lub 3 pinowe złącze (w zależności od daty produkcji centrali). Wskazany wyżej kabel będzie odpowiedni w obu przypadkach.

Kabel jest zakończony wtykiem DB9F, więc należy się upewnić, czy w laptopie mamy takie złącze. Jeśli to laptop przynajmniej kilkuletni, to na 99% takiego złącza nie ma. Wtedy dodatkowo trzeba kupić przejściówkę/konwerter USB do RS-232 (taki, który obsługuje pełnego RS-232, nie najtańszy z allegro, bo może nie zadziałać).

Program do konfiguracji centrali i m.in. odczytu zdarzeń z centrali to Dload10. Program darmowy.
  • Poziom 10  
    Dzięki Panowie :)
    Z tym mini usb oczywiście żartuje, ale dobrze by było gdyby takie rzeczy miały takie wynalazki ułatwiające życie laikom :)

Pozdrawiam, miłego dnia.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Obyś miał zegar w tej centrali prawidłowo ustawiony :-)
  • Poziom 41  
    Kiedyś widziałem w jakiejś lokalizacji taki bajer: pod CA10 z LED-em powieszona była metalowa skrzynka na manipulator, zamykana na kluczyk, z linią dozorową blokowaną pilotem, w której była zwinięta końcówka DB9F z wtyczką USB, wpiętego na stałe do centrali.
    Właściciel sam to instalował (dobrze ogarniał temat - uprzedzam pytających), potrzebował co tydzień zdarzenia.
  • Poziom 18  
    thefirm napisał:
    Czy istnieje możliwość sprawdzenie o której godzinie było logowanie do systemu?
    Pracownik przychodzi rano do pracy, mogę sprawdzić o której godzinie dokładnie przybył? Nie ma wyświetlacza, dlatego mnie to zastanawia...

Pozdrawiam, dzięki za sprawny odpis.

Jak znam życie to instalator zastosował master kod*6#1111#1111# :D i tyle z ....