Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV za 2000-2500zł - dosyć specyficzne kryteria?

trubul.as999 06 Cze 2014 13:54 1665 12
  • #1 06 Cze 2014 13:54
    trubul.as999
    Poziom 8  

Witam, poszukuję telewizora, który będzie spełniał moje warunki:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2.5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? od jednej do trzech, zwykle dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem - dobrze by było, jakby się jakoś dało obracać TV
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna południowo-zachodnie -> spore naświetlenie w pokoju w cieplejsze dni
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary Panasonic 29"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    3 najważniejsze rzeczy dla mnie:
    - jak najmniejsze zużycie prądu (ogółem)
    - gdy podłączam pendrive'a z filmem i polskimi napisami w osobnym pliku - ma nie być żadnych problemów z takim 'połączeniem' (wiem, że niektóre tv mają problemy z czytaniem polskich znaków z napisów - tutaj z tego co wyczytałem Samsung sobie dobrze radzi)
    - aby od strony audio nie 'kulał'

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka UPC, więc cyfrowy
    10. Jakie urządzenia? pendrive przez usb, czasami też komputer (nie wiem przez jakie złącze)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba matową, nie jestem pewien
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? informacyjne, seriale, filmy, muzyczne, sportowe - w skrócie wszystkie
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie sądzę, aczkolwiek teraz chyba każdy tv ma wi-fi, więc jest mi to obojętne
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, podłączając PC - okazjonalnie
    16. Preferencje co do marki? bez znaczenia, byleby TV oferował dobrą jakość
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wszelkie niedoskonałości, które uniemożliwiają cieszenie się nowym sprzętem :)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniem, wieczorem, późnym wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? jak w temacie, do 2.5k powinno się coś dać znaleźć
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie będę korzystał z 3D, więc obojętnie

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

• #2 06 Cze 2014 14:10
    jacekko63
    Poziom 30  

Proponuję Panasonic TX-42AS600E, TX-42AS500E, Samsung UE40F5300, UE40F5500, Sony KDL-42W655A.

• #3 06 Cze 2014 14:19
    trubul.as999
    Poziom 8  

Okej, zapoznam się z podanymi propozycjami (sam natknąłem się też na tego pierwszego Panasonica oraz drugiego Samsunga, tylko z literką H zamiast F - to jakaś różnica?).
    Oczywiście jak ktoś ma swoje typy to też może je zapostować :)

I jeszcze mam pytanie odnośnie częstotliwości - nie chciałbym aby obraz smużył ani żebym miał jakieś inne do niego zastrzeżenia, ale wydaje mi się że 'super-ultra' technologie typu 600hz to zwykły chwyt marketingowy. Obecnie w monitorach można osiągnąć maksymalnie 240hz, zwykle 120hz to jest już nieziemska płynność, a jednak telewizja oferuje materiały o wiele niższej częstotliwości niż np. gry na PC. Mógłby ktoś racjonalnie wytłumaczyć sens technologii wysoko-hzowej oraz typu "TrueMotion"? Czy to jest tzw. pic na wodę czy rzeczywiście daje lepsze (odczuwalne) rezultaty?

Pozdrawiam.

• #4 07 Cze 2014 10:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 07 Cze 2014 20:38
    trubul.as999
    Poziom 8  

Czyli jak rozumiem te 4 wymienione przez Ciebie TV mają natywne 100Hz, tak?

A i jeszcze jedno pytanie - czy natywne 100Hz jest odczuwalne przy oglądaniu telewizji w porównaniu do 50Hz "poprawionego" do 100Hz (jak ma to miejsce w TV wymienionych przez @jacekko63), czy tylko gdy się podłączy konsolę/PC?

Pozdrawiam.

• #7 07 Cze 2014 21:06
    trubul.as999
    Poziom 8  

Rozumiem, czyli wychodzi na to, że warto dopłacić do jednego z tych TV, które wymieniłeś :) Tylko czy spełniają one też moje warunki z pierwszego postu, przede wszystkim #8?

Bo rozumiem, że telewizorów o natywnej częstotliwości 200Hz nie ma/nie w tej grupie cenowej? Mógłbym dołożyć ewentualnie do 3000 zł, jeśli naprawdę by się to opłacało (w końcu TV to zakup na lata, więc jakość powinna być jak najlepsza), tylko pytanie czy spełniają moje założenia (to z obracaniem TV pominę, bo gdzieś czytałem że UE zabroniła produkcji takich TV)?

Pozdrawiam.

• #8 08 Cze 2014 01:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips i Toshiba mają znakomity dźwięk.
    Napisy zależy jak są wpisane.
    Philips i Panasonic wszystko przeczytały.
    W Toshibie wszyscy poradzili sobie wpisując je w kontener.

One są tak lekkie że każdy przesunie nawet małe dziecko.

• #9 11 Cze 2014 12:31
    trubul.as999
    Poziom 8  

A jak Panasonici brzmią, gorzej od nich?

I mógłbyś wyjaśnić co to znaczy "wpisać w kontener"?

Pozdrawiam.

• #10 11 Cze 2014 14:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 11 Cze 2014 14:51
    trubul.as999
    Poziom 8  

Cóż, to zdecyduję się chyba na tego Philipsa skoro jest najlepszy w tej cenie, 93/100 oceniony na hdtv.com.pl, do tego zużywa mniej energii od Toshiby, a wkodowanych napisów w film nie będę tworzył. Jedynie input lag w Philipsie jest taki przeciętny, ale na pewno nie będę grał kompetytywnie na nim - jak już to od przypadku do przypadku :) Od takiego grania mam odpowiedni monitor.

Pozdrawiam.

• #12 11 Cze 2014 20:50
    Rob888
    Poziom 17  

trubul.as999 napisał:
    Witam, poszukuję telewizora, który będzie spełniał moje warunki:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2.5-3m

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Chcesz oglądacz odległości 2,5 metra 40 cali?
    Nie ogarniesz wzrokiem całego ekranu a to powoduje efekty uboczne.
    Weź pod uwagę,że na starym starym telewizorze 29 calowym obejmowałeś wzrokiem cały obraz.
    Drugi fakt to jest taki że w jakości HD z darmowej telewizji naziemnej są tylko dwa kanały: jedynka i dwójka. (No chyba że będziesz oglądał firmy tylko z blueraya DVD - wtedy czterdziestka do tego celu jest ok)
    Pozostałe,nie które kanały TV sa marnej jakości, szczególnie gdy nadają stare filmy. A komfort oglądania tych starych filmów na TV 40 calowym gdy nie obejmujesz wzrokiem całego ekranu z odległości 2,5 to jest porażka i nawet super efekty wygładzające nie pomagają.Jedynie co pomaga to mniejszy rozmiar telewizora.

Moje doświadczenia:
    Po dwutygodniowym teście telewizora PANASONIC TX-39AS600E LED pomimo dobrego obrazu szczególnie po aktualizacji jego softu przez internet (tak po uaktualnieniu aktualizacji na większości telewizorów obraz się poprawia)
    musieliśmy go wymienić. Nie sposób było oglądać go ani z odległości 2,5 metra ani z odległości trzech metrów. Minimalną odległością z jakiej obraz fajnie wyglądał to było 5 metrów niestety był to już przedpokój. Nie mamy tak dużego pokoju na ten telewizor aż 39 calowy.
    Teraz po wymianie na 32 cale można spokojnie i długo oglądać telewizję bez oczopląsu i skakania wzroku po ekranie.

Niezależnie od rozdzielczości obrazu nie zmieniają się kwestie związane z bólem oczu czy karku spowodowane faktem, że nie obejmujemy wzrokiem całego ekranu i musimy nieustannie ruszać gałkami albo wręcz obracać głowę.
    Ja nie mogłem wytrzymać oglądając 39 cal z odległości 2,5 metra . Teraz oglądam 32 cale z odległości 4 metrów i jestem bardzo zadowolony,że obejmuję wzrokiem cały ekran i że nie śnią mi się po nocach wielkie głowy i rozmazane piksele z wielkiego telewizora....

Odnośnie odległości ciekawy prawdziwy opis:
    http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

Piszą tam że "Zalecana odległość od ekranu to 3-5 krotność przekątnej.
    Po moim teście stwierdzam stanowczo ,że minimalna odległość od ekranu to 5 krotność przekątnej. Czyli np 39 cali to będzie 5 metrów.

Można wybrać pod względem normalnego dźwięku
    Sony KDL-32W706B
    tutaj jest test:
    http://www.tvmaniak.pl/59684/ranking-telewizorow-2014-5/

Ma mecze nadaje się idealnie. Ma też swoje wady np w ciemnych scenach twarze są koloru oliwkowego. Ma też zalety np wbudowany tuner satelitarny, który bez żadnej karty odbiera ponad 100 darmowych kanałów z satelity oraz bardzo
    dobry,rzadko spotykany w innych płaskich ledach dźwięk. Nawet lepszy od poprzedniego panasonica 39 calowego. Ma też możliwość nagrywania filmów.
    Czyta także filmy z pendrive różnych formatów i także wyświetla napisy z plików o tej samej nazwie co film.A z odczytaniem ich z odległości 2,5 metra na telewizorze 32 calowym nie ma żadnych problemów.

Możesz kupić także inne TV 32 calowe np:
    Toshiba
    Panasonic
    Philips

wejść na oryginalne strony firmowe znanych producentów
    (Sony,Panasonic, Samsung,Philips, LG itd) i wybrać aktualnie produkowany najnowszy model np z serii na bieżący rok (np na 2014) z możliwie najwyższej półki dla twojej kieszeni

Ps. Nie jestem sprzedawcą, tylko zwykłym użytkownikiem telewizora.

• #13 11 Cze 2014 21:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Proszę nie słuchaj bzdur, te materiały spójrz na datę pochodzą z 2008 Roku !!!!
    Komuś widać czasy się pozmieniały i chce wrócić do jedynego słusznego socjalistycznego systemu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/15779-jaki-rozmiar-lcd-plazmy-do-mojego-pokoju.html
    Tum kas tabele odległości i nie daj się nabijać w butelkę. Na pewno widziałeś duży ekran u znajomych i nikt Ci nie wciskał że wzrokiem nie obejmiesz.

Philips ma jeszcze ambilight który Cię zachwyci.
    Cena jest specjalna dla członków forum plus
    Masz jeszcze Kalibracje gratis
    Radyjko gratis.
    Napisz proszę na PW dostaniesz info.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME