Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 47 cali do 3800

bahus 05 Lip 2014 10:39 19680 38
  • #32 10 Lip 2014 22:46
    bahus
    Poziom 11  

Padło na Panasonica TX 50AS650, cena była naprawdę dobra i jak powiedział wcześniej djtommy, nikt nie narzeka ;D.
    NEGATYWNIE:
    Telewizor spełnił moje oczekiwania, jedynie te niedoświetlone rogi czasem rzucą się w oczy ale niezbyt to przeszkadza (ok 1,5 cm przejścia tonalnego z szarości w każdym rogu) , tym bardziej że jak zostało wcześniej zauważone przy większych TV to raczej normalne. Co do menu trochę przeszkadza brak w podręcznym (options) kilku funkcji... np.skrótu do zmiany ustawień obrazu (dynamiczny, normalny itp.), brak możliwości zmiany polaryzacji 3D dla lewego i prawego oka(funkcja bardzo głęboko zakopana w menu obrazu), co jeszcze mnie trochę irytuje to telewizor mimo iż ma wyłączony czujnik otoczenia z czasem i tak przyciemnia obraz (z dynamicznego).Co do samej reakcji telewizora na obsługę pilota to występują pewne opóźnienia ale nie tak znaczne aby przeszkadzały w codziennym oglądaniu i używaniu sprzętu. Drugi pilot z płytką dotykową i mikrofonem traktuję raczej jako krok w kierunku zmian niż narzędzie którym mógłbym się dłużej posługiwać, tym bardziej że samo rozpoznawanie mowy jest średniawe, pierwszy lepszy smartfon obecnie dużo lepiej radzi sobie z głosem, jednak idąc tym tropem na plus należy zaliczyć bluetooth który pozwoli nam na połączenie klawiatury bezprzewodowej a tym samym na wygodnym surfowaniu i używaniu treści internetowych.

POZYTYWNIE oceniam dźwięk , ostrość obrazu, odświeżanie i kontrast na naprawdę wysokim poziomie, faktycznie można nie zauważyć przesiadki z plazmy na ten model. Nie ma problemów z otoczeniem sieciowym, telewizor sam znajduje dyski udostępnione w sieci oraz materiał na nich. W LG dla przykładu na komputerze należało zainstalować program który jako serwer udostępniał wybrane przez nas pliki. Z podłączonym pod USB telewizora dyskiem 750gb nie ma problemu, wszystko widzi i czyta. Tu znów dla porównania mój wcześniejszy samsung widział maksymalnie około 480Gb, ostatnich 20 już nie bardzo. Muszę również pochwalić okulary pasywne dołączone do tego modelu. Jestem posiadaczem monitora LG DM2752PZ z 3D pasywnym a dodatkowo u teścia przy telewizorze leżą kolejne okulary 3D od LG i muszę to powiedzieć, okulary panasonica dołączone do 650-ki są dużo lepsze, dużo mniej zaciemniają obraz niż te od LG (również oryginalne), stąd mój ból że mam jedynie jeden egzemplarz, jeśli mi się uda to jednak zapoluję na nie.

NA KONIEC.
    Pomiędzy SONY serii 8 którego oglądałem a tym Panasonic'iem jest ogromna przepaść, niestety na niekorzyść SONY, panasonic ma o niebo lepszy, czystszy obraz. Zrypane 3d aktywne 540p w SONY, totalna porażka, pogrzebało w moich oczach tą serię.
    Myślę że wybór AS650 bardzo trafny, zarówno w kwestii wielkości jak i możliwości TV. Od wyższego modelu różni się tylko brakiem drugiego tunera (PVR nagrywa z drugiego tunera) i wbudowaną kamerą a kwotowo kosmos, a ponad nimi już tylko 2 topowe modele.

Powinienem na nim dotrzymać upowszechnienia się technologii 4K,czyli co najmniej ok. 5 lat. Obecny materiał 1080p w 3D potrafi zająć nawet 30GB więc na nośniki które wyświetlą 4K w podobnym materiale o pojemności ok. 120GB jeszcze sobie poczekamy.

Dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam.

• #33 10 Lip 2014 23:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To gratuluję wyboru. I z całą pewnością z AS650 dociągniesz do czasów 4K !.

• #34 31 Lip 2014 13:39
    amciek80
    Poziom 10  

Witam,

Od kilku dni tez jestem uzytkownikiem 47AS650E. Wahalem sie miedzy Samsungiem i Panasonicem i wybor padl glownie ze wzgledu na pasywne 3D. Przy aktywnym 3D robi mi sie slabo i kreci w glowie. TTTM.

Plusy ujemne:
    - karton mega duzy w stosunku do samego TV, po rozpakowaniu ogarnal mnie smutek - ten TV to mala popierdolka ;)
    - mocno okrojona instrukcja obslugi, jestem z tych osobnikow, ktorzy przed podlaczeniem zasialania lubia przeczytac instrukcje. Mozna sciagnac z netu wiec nie ma tragedii ale dolaczona instrukcja mocno mnie rozczarowala
    - slaby dzwiek, moze da sie podregulowac ale narazie uwazam, ze to spory minus. Dzwiek jest gluchy i musze mocno podglasniac, mysle, zeby dokupic jakies glosniczki
    - brak w podrecznym menu guzika mozliwosci przelaczania trybu obrazu (normalny, dynamiczny)
    - mimo 3 dniowej walki nie udalo mi sie zmusic TV do nagrywania na USB
    - nie odtwarza niektorych filmow z usb - jeszcze nie odkrylem dlaczego
    - brak miejsca przy usb zeby umiescic dysk. dyski maja zwykle krotkie kable, przedluzki wiszace kable z tylu tv nie sa w moim guscie. Chcialbym umiescic dysk za tv i nie musiec go ogladac
    - ubogie informacje na temat aplikacji i funkcji smart. Filmiki reklamowe sa ale jak dla mnie brak jasnych i czytelnych informacji na stronie panasa, o czym jest dana aplikacja

Plusy dodatnie:
    - obraz w HD bardzo ladny, ale ja nie rozrozniam czarnego od bardziej czarnego, dla mnie kolory sa ok. Niektore programy fajnie wygladaja na dynamicznym, a niektore bardziej mi podchodza na normalnym. Ale ogolnie obraz wymiata.
    - 3D daje rade ale dupy nie urywa
    - 2gi dotykowy pilot
    - funkcja share
    - krotki czas instalacji aplikacji dodatkowych
    - aplikacje plynnie sie otwieraja, nie ma duzych zwiech przy przelaczaniu, choc do iOs'a duzo brakuje

Ogolne wrazenie po kilku dniach uzywania pozytywne, razi mnie tylko brak informacji na stronie panasa jak korzystac z danych funkcji.
    Za te same pieniadze mozna wyrwac Samsunga z tunerem sat. Gdyby Samsung mial pasywne 3D to wzialbym samsunga.

• #35 07 Sie 2014 23:55
    bahus
    Poziom 11  

Tylko obraz nie miałbyś wtedy z panasonica... :D

• #36 08 Sie 2014 00:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz skalibrowany ten telewizor ?

• #37 09 Sie 2014 23:19
    davids80
    Poziom 9  

Witam.
    Właśnie stoję przed dylematem, na który telewizor postawić.
    Waham się pomiędzy:
    - Panasonic TX-47AS650E a
    - Samsung UE48H6700 chyba, że warto dołożyć do:
    - Philips 47PFS7109

Za Panasonicem przemawia do mnie przede wszystkim mniejszy pobór energii (max 101 W) gdzie w Samsungu wynosi odpowiednio 147 W. Akurat jestem wrażliwy na tym punkcie, gdyż u teściów od dwóch lat stoi plazma Panasonica TX-P46G30E, która "łoji" niemiłosiernie - max 285 W i rachunki wzrosły odpowiednio :(

Nie wiem jak z resztą, na co zwracać uwagę itd. Podłączony zostanie do niego dekoder nc+, planuje również zakup zestawu kina Samsung HT-F5550 (i tu pewnie lepiej postawić na Samsunga).

I przy okazji:
    - co to znaczy

LOCOLOCO napisał:
    Masz skalibrowany ten telewizor ?

Trzeba robić coś konkretnego?
    Jestem laikiem w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość.

• #38 12 Sie 2014 19:40
    bahus
    Poziom 11  

TV to temat rzeka, obecnie to małe komputery a sam ekran jest tylko jednym z dodatków, ważnych ale jednak dodatków. Kalibracja jak LOCO zauważył potrafi zmienić nie tylko parametry obrazu ale wpływa również na pobór energii. Możesz skorzystać z kilku linków wcześniej i przejrzeć artykuły testowe podanych telewizorów. Wśród wielu testów i danych sprawdzają również pobór prądu na każdym z ustawień powiedzmy "tematycznych" (dynamiczny, normalny, nocny ... etc.). Te 285W o których piszesz to jakieś kosmiczne wartości. Wiele plazm (sam posiadałem SAMSUNGA 5 letniego a u rodziców stoi Panasonic też tak gdzieś 5 letni)od dłuższego czasu posiada tryby ECO, dzięki nim możesz dużo oszczędzić na rachunkach oraz przyoszczędzić sam ekran telewizora. Często ECO zmniejsza jasność i kontrast ale za tym idzie mniejsze wypalanie matrycy. Mojego samsunga używałem cały czas w trybie ECO na maksimum głownie aby za szybko go nie wypalić, ale nie mogłem narzekać na obraz. Przejrzyj u teściów funkcje i znajdź ECO, włącz i niech tak przez miesiąc zobaczą czy im pasuje. Dawnej plazmy faktycznie dużo żarły, ale producenci dążyli do tego aby ta granica pomiędzy LCD,LED i Plazmami się jak najbardziej zatarła i obecnie pobór plazm jest zbliżony (oczywiście po odpowiednich ustawieniach) LCD,LED...
    Jeśli chodzi o te TV które podałeś, wszystko zależy od tego czego od nich wymagasz. Różnice są dla jednych znaczne a dla innych nieistotne. Panasonic - pasywne 3D i tanie okulary oraz moim skromnym zdaniem najlepszy obraz z tej trójki (mam ten model tylko 50'kę. Dużo plusów względem multimediów) . Samsung 3D aktywne, drogie okulary ale niektórym z nim lepiej. Za philipsem między innymi przemawia ambilight. Najlepsze co mógłbyś zrobić to zobaczyć je na żywo i pobawić się przez dłuższą chwilę ich funkcjami. Mnie w markecie udało się tak sprawdzić np. czy pasuje mi SONY ... Pamiętaj jeśli nie znasz się na funkcjach zawsze możesz w markecie zagadać jakiegoś kolesia z obsługi stoiska i zwyczajnie stwierdzić że chciałbyś aby ustawił dany TV tak by zobaczyć co można wycisnąć maks z tego modelu. Mnie koleś SONY ustawił bez problemu i jak wyżej na kolana nie powalił.