Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO WDO 1485 L - Wybija bezpiecznik suszarki.

Sebano 06 Cze 2014 21:12 1128 2
  • #1 06 Cze 2014 21:12
    Sebano
    Poziom 1  

Witam,

jakiś czas temu zaczął się mój problem z tym modelem, mianowicie pompa nie odpompowywała wody, zadzwoniłem po serwis, pompa została wymieniona, okazało się że w środku starej pompy siedziała 20 groszówka.

Jakiś czas później ok 3-4 tyg. nagle pralka przestała suszyć. Wezwałem kolejny raz serwisantów, okazało się że wybiło bezpiecznik, poniżej przedstawiam zdjęcie. ARDO WDO 1485 L - Wybija bezpiecznik suszarki. ARDO WDO 1485 L - Wybija bezpiecznik suszarki.

Panowie "wcisnęli" bezpiecznik i problem wyglądał na rozwiązany, po niedługim czasie pralka znowu nie suszyła, znów wezwałem serwis i znów to samo.

Wciskanie bezpiecznika jest rozwiązaniem ale na krótką metę, czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie?

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Cze 2014 22:38
    nares
    Specjalista AGD

Sebano napisał:
    Wciskanie bezpiecznika jest rozwiązaniem ale na krótką metę, czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie?

Do sprawdzenia wentylator suszarki.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Cze 2014 16:53
    Trull
    Poziom 28  

Albo masz zanieczyszczony układ przepływu powietrza i grzałka przegrzewa się co skutkuje wyrzuceniem zabezpieczenia (termika) albo termik jest zużyty (w środku siedzi bimetal) i należy go wymienić. Temperatura pracy to 170 °C a prąd to 10A przy napięciu 240V.

0