Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mixer i naglosnienie - do saksofonu

06 Cze 2014 21:25 1596 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym w pierwszej kolejności kupić mikser z phantomem, potem dokupić końcówkę mocy i głośniki.
    Potrzebuję sprzętu do nagłośnienia saksofonu. Będę grał do podkładów, mikrofon mam pojemnościowy potrzebujący phantona.

W mikserze potrzebuję:
    -4 wejscia mikrofonowe
    -USB (chcę też nagrywać i obrabiać to co gram)
    -phanton
    -fajne pogłosy

Zaproponujcie coś dobrego, ja się na mixerach i nagłośnieniu nie znam

I takie może głupie pytanie... Ale do czasu gdy nie dokupie końcówki mocy i kolumn, mogę mikser podłączyć do wiezy??
  • Poziom 43  
    ppawel24 napisał:
    mogę mikser podłączyć do wierzy??

Możesz. Jednak nie polecam używania tej wieży do nagłaśniania imprez, co najwyżej do ćwiczenia w domu.

Przede wszystkim podaj budżet na mikser i nagłośnienie, oraz określ gdzie będzie wykorzystywane i do jakiego typu muzyki.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Z wieżą to tylko w domu na początek...

Jak na razie mikser. Max 1000zł. To chyba i tak sporo jak na moje potrzeby? Całość to 3-4tys.

Chciałbym zaznaczyć, że mikrofon mam dobry (audiotechnica atm350), więc chciałbym sprzęt który nie będzie go ograniczał.

Kolumny i końcówka mocy raczej niewielkich mocy. Mam zamiar spróbować grać do "małych kotletów", że tak to ujmę.
    Gram już w zespole okolicznościowym, więc to nie o takie imprezy mi chodzi.
  • Poziom 9  
    Zaproponowano mi mikser Allen & Heath ZED 10FX. Czy to dobry wybór w tej cenie do moich potrzeb? I do tego koluumny aktywne FBT VERVE 10A. Warte to jest swojej ceny?

Wyczytałem, że do niektórych mikserów, można podłączyć pedał i sterować efektami. Czy w tym tak się da?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wybór ok, jednak wygodniejszy w obsłudze jest mikser z faderami (suwakami).
    Co do kolumn, to z 10" midbasa, nie będzie za dużo dołu a przypuszczam że podkłady będą z sekcją; bębny + bas, więc przynajmniej 12" midbas a najlepiej 15" wyraziściej ją (sekcję) odtworzą.
    ppawel24 napisał:
    Czy w tym tak się da

Tak, da się wyciszać (gniazdo footswitch) procesor efektów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wiem, że suwaki wygodniejsze... A czy któryś z tych:
    a) ALESIS MultiMix 8 USB 2.0
    b) BEHRINGER XENYX QX 1204USB
    jest lepszy/porównywalny z A&H? Zaznaczam, że zależy mi na ładnych naturalnych pogłosach.
    Czy LD Systems DAVE 15 G3 Będzie lepszy w takim wypadku? Wyczytałem dobre opinie na ich temat na tutaj forum.