Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ThinkPad 600 zczytanie eeproma

UBL21 19 Apr 2005 13:17 3998 6
IGE-XAO
    UBL21
    Level 20  
    Po wymianie baterii 3V uaktywniło sie hasło supervisera którego nie znam. Zlokalizowałem eeprom 24C01A podlutowałem 3 przewody do pin4, pin5 i pin6. Użyłem programu PonyProg i interfejsu na "pająku" z 2 rezystorów i 2 zenerek 5V1. Niestety nie udało sie wydobyć zawartości. Wykonałem interfejs Joe'go z Australii i w/g jego instrukcji oraz programu http://www.ja.axxs.net/unlock/ otrzymałem pożądany plik. Okazuje sie jednak że gość szyfruje to swoim programem i dane te są nie przydatne (błędny odczyt cmospwd).

Mam pytanie czy dany interfejs (Joe'go) pracuje z jakimś innym programem który odczyta poprawnie kość . Zależy mi na tym aby nie wylutowywać układu z płyty. Układ jest pod spodem płyty i trzeba 100% rozkręcać. Proszę o pomoc bo sam nie jestem biegły w tej technice.

Załaczam schemat interfejsu.
  • IGE-XAO
    kondziub
    Level 21  
    Wymieniales bateryjke podtrzymujaca BIOS?. Jakie haslo sie pojawia? Power-On-Post czy supervisera? Da sie cos zrobic (cos sie wyswietla)czy od razu prosi o haslo?
  • IGE-XAO
    UBL21
    Level 20  
    Bateria jest nowa. Po właczeniu komp. zgłasza błąd 161 i 163 (brak baterii i nie ustawiony zegar) następnie pojawia sie kłódka z zapytaniem o hasło. Bez wpisywania hasła naciskam enter i komp. odpowiada OK, wyświetla planszę ERROR z przekreśloną dłonią i błąd 00161 i 00162, następne można nacisnąć tylko "OK", po naciśnięciu na tej planszy dochodzi strzałka odsyłająca do instrukcji. Teraz można tylko wyłączyć komp.
    Przy kłódce jest symbol komputera ale enterem można wejść bez wpisywania hasła.

Przeczytałem na Elektrodzie dużo postów dotyczących konkretnie tego przypadku i wiem jaka jest metoda odzyskania hasła.

1. zczytać eeproma 24C01A
    2. wyjąć hasło programem cmospwd

Wiem że są osoby na forum które poradziły sobie z tym problemem. Proszę uważnie czytać mój pierwszy post w którym podaję co robiłem i jakich informacji poszukuję.
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    No i jak pomogło to co ci podesłałem ?
    UBL21
    Level 20  
    Nie pomoglo ponieważ moja kość to 24C01A a układzik jest od 24RF08C.
    Natomiast bardzo dziękuję za szybką reakcję i ponawiam prosbę o pomoc w odczycie bez konieczności wylutowania kości. Wylutowanie zostwiam jako ostateczność gdy inne metody nie dadzą rezultatu.
    bary
    Level 14  
    mam prawie to samo tyle ze model 600x z koscia 24rf08. zrobilem interfejsik według opisu z tej strony http://notebook1.ru/perevod/engl_eeprom_ibm.htm i odczytałem to programem i2c_reader tez z tej stronki nawet pony_prog odczytuje taka sama zawartosc. potem probowalem wyciagnac haslo progsem cmospwd ale wyskakuje mi bład moze komus uda sie odczytac w zalaczniku odczytany plik z eproma.
    kufcio
    Level 20  
    Pewnie za pozno ale zawsze twoje haslo to DAME