Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Fujitsu&Siemens Lifebook X-Series brak dźwięku w głośnikach i na słuc

06 Jun 2014 22:47 1083 2
  • Level 25  
    Jak w temacie. Nie działają głośniki ani słuchawki. Po podpięciu słuchawek słychać tylko 1 piip kiedy komputer się włącza a później cisza. Nie ma żadnych dźwięków.
    Ktoś się spotkał z podobnym uszkodzeniem?

Próbowałem instalowac sterowniki ale wywala mi bluescreen przy końcu instalacji.
    Dysk jest sprawny. Był sprawdzany.
    Zasilacz jest oryginalny.
    Jedyne co było modyfikowane to pamięć RAM. Dołożyłem 256MB co razem daje ogromną jak na dawne czasy sume 512MB

Być może sterowniki mam złe?
    System mam Windows XP PRO 32bit SP3

Być może BIOS nieaktualny? Nie wiem jakiego typu jest płyta i nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    Laptop nigdy nie był rozbierany.

Jeżeli zabrakło jakiejś informacji to proszę pytać.

Dzięki z góry za odpowiedzi.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • SterControlSterControl
  • Level 25  
    Widać cisza w temacie... Żadni specjaliści się nie odzywają.
    Problem jest nadal. Po wyjęciu i przeczyszczeniu sprężonym powietrzem karty dźwiękowej (do niej jest też podłączona klawiatura i touchpad, są też 2 wolne gniazda) Dźwięk pojawił się w wyjściu słuchawkowym- po podłączeniu słuchawek słychać wszystko ale na głośnikach jest cisza. Głośniki są sprawne i dobrze podłączone.
    Sterownika nadal nie da się zainstalować. Przy próbie instalacji pojawia się na ok 0.5s BSOD i komputer się resetuje.

Za odpowiedzi nie dziękuję bo żadej nie dostałem :(
  • Level 25  
    Problem rozwiązałem sam, po kilkunastu godzinach spędzonych w internecie znalazłem co trzeba zrobić. Mojego znaleziska nie podam i zamykam temat.