Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HQ Power PROMIX22U - Za duże napięcie

07 Cze 2014 03:48 795 4
  • Poziom 8  
    Witam.

Otóż mam problem bo posiadam mikser HQ Power PROMIX22U z interfejsem USB. Któregoś razu padł zasilacz oryginalny (2*18VAC 300mA). Kupiłem kolejny zasilacz 18 VAC 440mA i wybrzuszyło mi kondensatory.
    Sprawdzając miernikiem uzyskuje zasilacz AC 20.4V a mi po podłączeniu na 5 minut rozwala kondensator na wejsciu miksera. Mikser ma na wejściu 2 kondensatory 35V 1000uF. Jak zapewnic dobre zasilenie do tego miksera.

Proszę o pomoc z tym.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Poziom 24  
    Zastosuj zasilacz stabilizowany, klasyczny lub impulsowy, który ZAWSZE daje 18V niezależnie od obciążenia.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie.

Dziękuję za odpowiedz. W jaki sposób można zestabilizować napięcie ? Czy można do tego użyć stabilizator 7818 i czy do tego trzeba dodawać kondensatory. Jeżeli widzi ktoś inną metodę na wykorzystywanie zasilacza AC który ma niby 18V a jednak po podłączeniu do samego miernika uzyskuje napięcie 20,5.
  • Poziom 24  
    Tak, 7818 plus 0,1µ na wejściu i 0,1µ oraz 100µ na wyjściu. Kondensatory mogą być wyższej pojemności, ale daj co masz i "goł", jak mówią nasi sojusznicy :D
  • Poziom 8  
    Witam jeszcze raz.

Bardzo dziękuję kolejny raz za odpowiedz na moje problemy. Ostatnio kupiłem stabiizatory 7818 i podłączyłem do zasilacza i po 5 min uległ zniszczeniu oraz poczułem smrud elektroniki spalonej. Naszczęście zawsze na zapas kupuje więc mam jeszcze zasilacz i stabilizatory. Dziękuję. Zobacze czy podziała coś. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.