Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128wrl szczęknięcie sygnalizatora po użyciu pliota

pgt 07 Cze 2014 13:06 1926 5
  • #1 07 Cze 2014 13:06
    pgt
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem aby ustawić krótki dźwięk/ szczęknięcie sygnalziatora gdy używam pliota abax do włączenia i wyłączenia czuwania, ma ktoś jakiś pomysł?

dzięki

0 5
  • #2 07 Cze 2014 20:41
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Kolego pgt.. takie wątki z reguły lecą do kosza. W czym dokładnie problem ? Co do tej pory i jak skonfigurowałeś... ehh. To tak, jakby ktoś napisał, że samochód mu gaśnie, w czym problem ? Ano właśnie.. widzisz, jest mnóstwo zmiennych do zbadania. Bez wiedzy jak to skonfigurowałeś trudno będzie wróżyć.

0
  • #3 08 Cze 2014 12:05
    pgt
    Poziom 9  

OK, dariusz.bembenek masz rację, nadrabiam zaległości.

Chcę skonfigurować 1 z przycisków pilota abax aby przy załączeniu czuwania sygnalizator wydał krótki dźwięk, ustawiłem tak:

Wyj fiz nr 1 - alarm optyczny
    Wyj fiz nr 2 - alarm akustyczny

Do pliot ABAX przypisałem wejście 30, a wejściu 30 dałem że powiązane ono wyjściem wirtualnym nr 40. wyjście 40 to suma logiczna z wyjść 41 (załącz czuwanie) oraz wyjście 42 (potwierdzenie zał/wył)

0
  • Pomocny post
    #4 08 Cze 2014 12:21
    cymbi
    Poziom 27  

Satel napisał jak.to wykonać:
    Link

0
  • Pomocny post
    #5 08 Cze 2014 12:44
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Kolega cymbi już podesłał odpowiedź. Wracając jednak do koncepcji kolegi pgt, to popełniasz prosty błąd.

Jeśli chcesz, aby było szczeknięcie sygnalizatora po użyciu pilota, to prawdopodobnie interesuje Cię wyjście nr 2 (akustyka). W związku z tym, to wyjście nr2 powinno być tak oprogramowane, aby się aktywowało w różnych okolicznościach (alarm lub zał. pilot). I tu nasuwa się wniosek, że to wyjście nr 2 powinno być sumą logiczną wyjść.

Do tej sumy wrzucasz:
    1.) ALARM
    2.) ILOCZYN (a w iloczynie):
    ____a) Potw. zał/wył
    ____b) Użycie pilota (np. Przełącznik MONO czas 10s, sterowany z wej. 30)

Dlaczego właśnie tak ? Dlatego, żeby sterowanie z klawiatury nie włączało tego szczekania (będzie tylko przy użyciu pilota).

0
  • #6 09 Cze 2014 08:27
    pgt
    Poziom 9  

cymbi i dariusz.bembenek dzięki za pomoc, teraz już działa ok, ja źle stosowałem sumę logiczną, która powinna na być wyjściu fizycznym a nie wirtualnym.

0
  Szukaj w 5mln produktów