Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF III 1.4 ABD - Benzyna z olejem z odmy

07 Cze 2014 21:30 3210 5
  • Poziom 21  
    Witam,

Dziś jadąc sobie samochodzikiem wraz mi zaczął mulić i zgasł. Próbowałem kręcić, a on nic. Po kilku razach już nie umiał rozrusznik zakręcić. Odkręciłem filtr paliwa - patrzę , a tam niewielki wyciek oleju z benzyną. Odkręcam kopułkę od "gaźnika", przekręcam kluczyk, a tu sik w górę paliwem z wtrysku(ale górą!), wykręciłem , posprawdzałem i wszystko ok. Silnik pod prostownikiem, a nie chce kręcić. Kluczem zacząłem kręcić rozrząd, a tu zbytnio się nie da. Wykręciłem świecę i próbuje odpalić - zaczął kręcić!. Zakręcam świece i kluczyk przekręcam, rozrusznik działa.. wraz z odmy ze szklanka oleju z benzyną poleciała, po chwili kręcę jeszcze raz - buch następna szklanka....

Co się stało ?
    (płynu chłodniczy jest, świece działają)
  • Poziom 31  
    Musisz zobaczyć skąd dokładnie sika paliwo. Czy z samego wtryskiwacza, czy z regulatora ciśnienia. Rozbierz, wymień uszczelki jeśli to ich wina.
    Jak przestanie sikać odpalaj. Jeśli odpali, od razu zgaś i wymień olej (teraz rozcieńczony paliwem nie nadaje się do użytku).
    Póki sika paliwo nie uruchamiaj silnika, bo benzyna wlewa się do cylindrów i blokuje tłoki. A rozrusznik mocny jest i może się coś zgiąć.
  • Poziom 21  
    Jak odkręciłem plastiki z filtra powietrza, to brakowało śrubki u góry wtryskiwacza(taka kopułka czarna z kabelkami do wtrysku i wtrysk był minimalnie podniesiony). Włożyłem klucz nasadowy popukałem i wtrysk wszedł prawidłowo. Założyłem kopułkę i wkręciłem brakującą śrubkę. i po przekręceniu kluczyka było słychać jak paliwo idzie, ale chyba do przewodu zwrotnego, bo z wtryskiwacza nic nie leci.

Tak się stało zanim zgasł chyba:

Po poprawnym zamontowaniu(paliwo chyba wraca weżykiem powrotnym, po przekręceniu silnika)

UP.

Silnik działa, wtrysk nie leje! ;-)

Tylko, że jak go na sekundę odpaliłem to leciała benzyna z olejem z odmy(odma już wykręcona). Pytanie:
    Czy jak wleję nowy olej to czy mi go czasem nie wyleje ? Co tam mogło się popsuć ? I czy popsuło ?

(olej spuszczony - pół na pół olej z benzyną)
  • Poziom 25  
    To co?? Korpus wtrysku przepuszcza paliwo do układu podcisnienia?? Raczej nie. Szukaj przyczyny w wysterowaniu wtrysku.
  • Poziom 21  
    To już naprawiłem...
    Nie wiem czemu ale nie było tam śrubki i korpus lekko się uniósł, a z nim wtrysk i uszczelka wtrysku, ale dobrze przymocowałem wtrysk i korpus i wkręciłem śrubkę i jest ok, nic nie leci .

Teraz pozostałą kwestia silnika - czy w nim się coś popsuło, jakaś uszczelka simering itd., boję się, że jak wleję nowy olej to mi wyleci...
  • Poziom 39  
    Jak nie wylatywał ten rozcieńczony to nowy też nie wyleci a zawsze możesz podstawić wannę pod silnik żeby złapać to co wyleciało.
    A co się mogło zepsuć? albo nic albo grubo - krzywe korbowody, skręcony wał, zdeformowane tłoki - wszystko zależy jak dużo paliwa złapał do komory spalania a tego nikt nie wie.
    Tak czy owak nalej oleju i uruchom. Wypadałoby sprawdzić czy nie wypchnęło uszczelniaczy na wale ale bez rozbierania się niestety nie da, ale nie sądzę żeby ze starości były aż tak luźne (miałem taki przypadek że uszczelniacz sam się wysunął z głowicy mimo że na wałku nie przeciekał).