Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do fachowców Mercedesa

19 Kwi 2005 14:34 1115 2
 • Poziom 10  
  Znajomy przyprowadził Mercedesa E300 D z 1998roku, zadał pytanie czy ma sens dodatkowo go zabezpieczyć, czy wystarczy zabezpieczenie oryginalne.
  Bo jak wiemy dla chcącego złodzieja nic trudnego, żaden alarm.
  Jeśli można do jakoś dodatkowo zabezpieczyć to proszę o propozycje, takiego samochodu jeszcze nie robiłem.
 • Poziom 20  
  Oczywiście każde zabezpieczenie idzie obejść, ale chodzi oto żeby rozblokowanie alarmu czy też innego zabez. pochłonęły jak najwięcej czasu. Tak wiec, czym więcej zabezpieczeń to dla złodzieja więcej czasu.
  Alarm z antynapadem bezobsługowym i elektrozawór powietrzny na blokade.
 • Poziom 21  
  Jasne, że warto zabezpieczyć ten samochód. Nie zabezpieczony będzie zbyt łatwym kąskiem, nie wspominając że można bezkarnie sobie do niego wejść, wykręcić to co ma akurat największy zbyt na giełdach samochodowych (radio, air bagi, komputer, tapicerki i co mu tylko tam przypadnie do gustu) i wszystko po cichu i bez jakichkolwiek przeszkód?
  Zresztą nie jest to model aby złodziej miał go "namierzać" i pilnować po całym kraju, ale łepek uzbrojony w "sprzęt" do omijania fabrycznych zabezpieczeń w tym modelu na pewno nie będzie miał łatwo jak przyjdzie mu rozbrajać kolejne niestandardowe zabezpieczenia - może to one właśnie zdecydują, że auto nie odjedzie w siną dal...
  Przy okazji sprawdza się typowa cecha właścicieli tych pojazdów - im lepszy Mercedes tym tańsze i gorsze zabezpieczenia życzy sobie właściciel, czasem ich w ogóle nie mają... Dziwić się potem, że złodziej bierze jak swoje i nikt nic nie widział i nie słyszał :-)